Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

bozidara
11. apr 2011

lazika, to staré poistenie sa priratáva iba ak je platené do dvoch rokov od pôrodu?

bozidara
11. apr 2011

totizto ja mam takyto problem, ze som si platila DNP od novembra 2008 do marca 2009, teraz v marci 2011 som otehotnela a keby som si zacala platit DNP, priratali by sa mi tieto mesiace? uz asi nie, vsak?

lazika1
11. apr 2011

@bozidara nie neprirátali, musí platiť podmienka 270 dní nem. poistenia v posl. dvoch rokoch. 🙄

renatka.manakova
11. apr 2011

Ahojte som tu nova mam na vas otazku platim si DNP od 1.9.2010 som zamestnana ale od 1.6.2011 budem nezamestnana tak by som chcela vediet ak pojdem na podporu a podari sa nam otehotiet tak potom s coho vypocitaju matersku.A co je lepsie ist na pn alebo na urad prace.Vopred vam dakujem za radu

ankalv1
11. apr 2011

ahojte,môžem sa spýtať?otehotieť by som chcela koncom tohto roka-ak sa podarí 🙂 ,kedy si mám začať platiť DNP? ďakujem 😉 😉 😉 😉 😉

renatka.manakova
11. apr 2011

@ankalv1 ahoj ja som si zacala platit 2 mesiace vopred ako sme sa snazili otehotnet..

katarina104
11. apr 2011

@ankalv1 musíš mať zaplatené 270 dní do dňa pôrodu a počítaj s tým, že môžeš rodiť predčasne, tak čím skôr začni 🙂

keena
11. apr 2011

@ankalv1 ja som si zacala platit cca 2,5 mesiaca vopred 🙂

cimba
11. apr 2011

@ankalv1 no mi sme nepočítali že hned otehotniem na prvej ovulácii 😅 ale mala som zaplatený iba mesiac dopredu dúfam že všetko bude ok a dostanem sa do septembra ok inak by mi to asi nevyšlo

katarina104
11. apr 2011

@cimba len nechoď na materskú alebo PN skôr ako 6 mesiacov, lebo dostaneš z minima, ak si platíš z maxima, tam musíš mať splnené 28 týždňov, aby ti dali z maxima 😉

cimba
11. apr 2011

@katarina104 no ja som doma na rodičovskom príspevku a platím si to maximum 49,13€

katarina104
11. apr 2011

@cimba tak to dotiahnite do úspešného konca,,, 🙂

ankalv1
11. apr 2011

ďakujem baby,a na PN potom budem môcť ísť asi kedy?chcem si platiť z maxima.

cimba
11. apr 2011

@katarina104 a tak v podstate mi stačí ešte 10tt vydržať a dostanem s maxima?

cimba
11. apr 2011

@ankalv1 a prečo chceš ísť na PN?

ankalv1
11. apr 2011

@cimba ak sa mi podarí otehotieť budem musieť ísť na PN,mám totiž také zamestnanie že by som to tehotná nezvládla..okrem toho som bola v nemocnici liečená na silný zápal vaječníkov,doktor mi povedal že ak vôbec druhý krát otehotniem na 100% bude rizikové.. len som chcela vedieť či aj pred nástupom na PN platí tých 270 dní 🙂

katarina104
11. apr 2011

@ankalv1 po pol roku ak chceš z maxima 😉
@cimba musíš mať zaplatené pol roka, aby ti dali z maxima 😉

ankalv1
11. apr 2011

@katarina104 ďakujem a ešte prosím ťa ako mám začať platiť?od prvého dňa v mesiaci-napr. presne 1,5, alebo je to jedno? a ak mi budú platiť PN z maxima,budem môcť mať potom aj materskú z maxima? ďakujem 🙂

cimba
11. apr 2011

@katarina104 no to pomaly aj bude teda je lebo ak sa počíta aj november ktorý mám zaplatený a v decembri som zistila že som tehuľa tak to vychádza teraz že som to splnila jupííí 🙂

cimba
11. apr 2011

@ankalv1 no to ti nezávidím tak nechce všetko dobre dopadne

katarina104
11. apr 2011

@ankalv1 platí sa mesiac pozadu, takže, za marec v apríli do 8 v mesiaci, ale môžeš si platiť aj za ten mesiac napr, marec zaplatíš už 30 v mesiaci,,,musíš mať zaplatené,,,aby ti dali,,, ak bude mať tých 270 dní zaplatené za posledné 2 roky , tak dostaneš z maxima aj materskú 😉

cimba
11. apr 2011

@katarina104 a ešte sa chcem opýtať teraz po novm je to tak že dostnem materskú 8 mesiacov a potom spadnem na rodičovský príspevok 190€? alebo ešte budem dostávať do 20 mesiaca dieťaťa tých 257€ a potom až 190€? lebo na sociálke mi povedali že takto budem dostávať

katarina104
11. apr 2011

@cimba no tak u teba neviem, po novom je to 190eur, ale u teba neviem ako to bude 😒 asi nie ak ideš na materskú v novom zákone,,

standa82
11. apr 2011

@cimba ...8 mes.materská a potom 190 e RP 😒

ankalv1
11. apr 2011

@cimba ďakujem no zatiaľ som optimistka že sa všľetko podarí 🙂 🙂

@katarina104 takže mám tam ísť čo najskôr 🙂 a ak by som otehotnela napr.v novembri dostanem aj rodičovský z maxima?

cimba
11. apr 2011

@standa82 no pekne som sa tešila 😢

cimba
11. apr 2011

@ankalv1 a to je dobre že takto myslíš 🙂

ankalv1
11. apr 2011

@cimba no hej musím,inak by som sa asi scvokla 🙂 🙂 plakať budem až keď sa to nepodarí,,čo sa dúfam nestane 🙂

katarina104
11. apr 2011

@ankalv1 musíš mať splnené 2 podmienky: 270 dní za posledné 2 roky platené do dňa pôrodu, a 6 mesiacov od posledného prihlásenia do nástupu na materskú, aby si mala maximum,,, 😉

cimba
11. apr 2011

@ankalv1 to máš pravdu radšej myslieť pozitívne a to potom sa uvidí 😉 možno všetko dobre dopadne a nebudú žiadne problémy