Dodatočné daňové priznanie - daňový bonus na dieťa

jesso79
29. apr 2012

Dobrý deň chcel by som sa spýtať ako je to s uplatneným dodatočného daňového bonusu na dieťa, pretože za rok 2011 som si neuplatnil nárok na svojho nevlastného syna, syna mojej manželky, ktorá je momentálne na rodičovskom príspevku, predtým na materskej a rizikovom tehotenstve. v roku 2011 nik na neho nepoberal daňový bonus, a keďže manželka momentálne nemôže poberať bonus, pretože je na rodičovskom príspevku, a biologický otec nemôže pretože s ním nežije v spoločnej domácnosti, tak by som si ho chcel uplatniť ja. Len sa chcem spýtať ako sa to dá docieliť, ako som to zistil, tak v zamestnaní mi nárok vzniká v podstate od tohto mesiaca apríl 2012, ale keďže sme sa s manželkou brali 31.12.2010, tak by som mal dostať bonus aj za celý rok 2011, plus 3 mesiace tohto roku. Len som chcel vedieť ako to docieliť. S pozdravom Jožo.

zalka
29. apr 2012

@jesso79
No docieliš to podaním DP za rok 2011, a tieto tri mesiace z roku 2012 si vysporiadaš v DP za rok 2012 resp. u ôzamestnávateľa pri RZD .

jesso79
autor
30. apr 2012

Ale mne personálne oddelenie už danové priznanie spravilo, takže mal by som si urobiť len dodatočne DP, nie? tento rok je v pohode to mi v robote urobia.... ale minulý si mám vypítať podklady podľa ktorého robili ten rok 2011? a uzrobím dodatočné?