Doklady k manželovmu daňovému priznaniu

mata2014
31. jan 2017

Ahojte, chcem sa spytat ohladne danoveho...rodicovsky prispevok som poberala do 10.9.2016 a do konca roka som bola evidovana na urade prace a nepoberala som ziadnu davku ani podporu. Chcem sa spytat manzel potrebuje k danovemu okrem potvrdenia o RP aj to ze som bola evidovana na urade prace? a dostane tento rok tu danovu ulavu vo vyske 600 Eur este za mna?...dakujem

majusqa77
31. jan 2017

manzel si bude robit danove sam? ak ano, nepotrebuje nic. ak si v praci ziada o rocne zuctovanie dane, treba sa spytat mzdarky (podla zakona nepotrebuje nic, len v ziadosti vypise tvoj prijem = 0). a ano, moze mat preplatok az do vysky cca 720 eur..

vams
31. jan 2017

Ja som tiež na RP, manžel si na mňa uplatňuje nezdanitelnu časť a ja som k jeho žiadosti o ročné zúčtovanie priložila aj potvrdenie o poberani rodicovskeho prispevku.

evittam
31. jan 2017

@mata2014 Plati to co napisala
@majusqa77 . A co sa tyka preplatku - no ten zavisi od toho kolko dani bolo za tvojho manzela odvedenych,max.do vysky 720Eur. Ak mu bolo napr.strhnutych 200Eur tak dostane 200Eur- nie viac.

janci05
31. jan 2017

@mata2014 aj ja som takto bola na úrade práce po rodičovskej a musela som doniesť aj potvrdenie o evidencii, aj keď som už potom nič nedostávala.