Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hypopôžička Quatro

janka1989ya
22. feb 2015

Priblizim situaciu :

Manžel ma záznam v uv.registri ( na istu dobu prestal platiť )
Spamatal sa ,a vsetko je už 1,5 roka riadne vyplatene.
Zijeme v podnajme ,a platime 400€/ mesacne - to mozem platiť hypoteku ..
Sme skontaktovany s jednym hypo. poradcom( stretko mame v piatok)..uvidime ,ci bude vediet nieco urobit - man ho na odporucenie- vraj je sikovny ,a už vybavil kadeco)..

Avsak , v QUTRE sme dostali ponuku na hypo ( kedze sme brali u Nich v poslednej dobe tovar na splatky ,mame tam uver vsetko pravidelne platene ,a predcasne vyplatene)- stale Nas kontaktuju ano VIP klientov.
Je mi jasne :
- je to nebankovka ( ale klientmi sme dlho ,a problem ziaden skor naopak)
- Ano ,preplatime to viem ..netreba mi to 2x hovorit ,ale zasa ked Prejde 5 rokov od vyplatenia ,tak si to mozme prefinancovat v banke..a už budeme " vrazat" do SVOJHO.

Skusenosti ?

bosoriak
22. feb 2015

@janka1989ya V prvom rade by som sa skusila dohodnut s bankou. Aj so zaznamom v uverovom registri, mozno financny poradca bude vediet nieco vymysliet.

Totiz problem s nebankovkami je ten, ze nielen ze maju vyssi urok a tym padom aj viac preplatite. Nemaju take zakonne povinnosti ako banky a ty nemas take prava ako klient banky. Pozerala som ten prikladovy prepocet, pri pozicke 60.000 eur a splatke 304.53 na 30 rokov zaplatis 109.000 eur. To uz je celkom dost vela. Navyse si treba uplne poriadne precitat uverovu zmluvu. Vela nebankoviek tam ma taku formulaciu, ze staci jedina splatka zaplatena s omeskanim a uver sa meni na pozicku s uplne inymi podmienkami - nechutne vysoky urok, poplatky a vsetko okolo. To je ta pasca nebankoviek - raz sa vam to stane a ten uver sa stane v podstate nesplatitelny.

Kazdopadne s vasou uverovou historiou je to realna moznost ako prist k vlastnemu byvaniu. Tak ako pises, par rokov splacat tento uver a potom to prefinancovat v klasickej banke. Tam je clovek co sa uveru tyka viac chraneny.

Vsetko si to treba v pokoji prepocitat a zvazit rizika a prinosy. Podla toho sa rozhodnut. JE ale pravda, ze buducnost nikto z nas nepredvida, takze ten hlavny vstup - a to su vase prijmy, je vzdy viac-menej neisty.
Drzim palce.

blahowoman
22. feb 2015

Hypo jedine od banky!!!!! ste sa zblaznili?ze z Quatra? Presne ako pise hore pani. Tieto nebankovky su kurva vec! neviete co sa vam v zivote moze prihodit a vdaka 1 nezapl.splatke mozte prist o vela!!!! Radsej by pockala kym vam neschvalia uver v banke,ako rychlo brat od nejakej spolocnosti. A dalsia vec,ja mam fantasticku fin.poradkynu z OVB a tej som sa 2 dni dozadu pytala na splatku pri 80tis € ( my na dom) a 285€ mi vypocitala splatku. Urokova miera hypo sla dole a vie vybavit urok od 1,69 % . Takze fakt porozmyslajte! Nemate len splatku za hypo,budete mat byt,net a energie.

janka1989ya
autor
22. feb 2015

Ďakujem za príspevok .
Uvidíme ,čo vymyslí FP , pokiaľ to pôjde v banke bude to úúplne super ..on hovorí ,že keď sa chce všetko sa dá tak uvidíme ,zatiaľ veľmi neverím ,že by to v banke mohli dať ,ale každopádne ideme na plno za snom o bývaní ,lebo dávať peniaze za bývanie do vetra ma už nebaví ..Verím ,že vytúžené bývanie získame , bohužiaľ pokiaľ nechce človek byť celý život rodičom na krku ,a v cudzom byte inak ako hypotékou sa to riešiť nedá 😉

bosoriak
22. feb 2015

@blahowoman Samozrejme, ze je vyhodnejsie vziat si uver od banky. Na druhej strane s ich uverovou historiou uver od banky ziskaju najskor za 3.5 roka, co je pri ich splatke najomneho 16800 eur, co moze byt splatka cca 5000 eur istiny uveru aj v nebankovke. To je uz 5000 a viac eur, ktore daju do svojho. Ale je to samozrejme moznost ako ziskat vlastne byvanie o par rokov skor. Preto som pisala, ze si to treba prepocitat a zvazit rizika vs. prinosy.
Tazko radit v takejto veci, ale hned by som to neodsudzovala. Lebo takto davaju peniaze do luftu len tak a ked ich najomca vypovie z bytu, tak maju v rukach absolutne nic. Len to treba splacat, no. Ono ani v banke to nie je take jednoduche ak clovek nema na splatku. Akurat klientovi nenasolia 15% urok a nepredaju mu nehnutelnost za menej, nez je v sudnoznaleckom posudku, to je cely rozdiel.

tiwyna
22. feb 2015

My mame hypo cez Quatro na 10 rokov. Zatial nevidim rozdiel medzi tym, ked sme mali hypo cez Tatrabanku a cez nich dokonca aj percentualne to v Quatre nie je horsie. Ja som spokojna.

janka1989ya
autor
22. feb 2015

@bosoriak presne tak ako píšete .. takto dovetra , cez QUTRO ,áno samozrejme je to nebankovka , nepopieram ,že banka je lepšia ,ale neviem si predstaviť bývať takto ďalšie 3-4 roky ,už len s ohľadu nato ,že takto si už môžem platiť svoje ,s platením problém nebude ,pretože sme zvyknutí platiť mesačne nemalé peniaze za bývanie .
A úprimne keď budeme mať svoje budeme si toho mimoriadne vážiť ..

janka1989ya
autor
22. feb 2015

@blahowoman
- nezblázni sme sa
- splátky sa 100% budú platiť načas , ako som už písala platíme za bývanie 5 rok sme nato zvyknutí
- Budeme mať k hypo pre prípad ,že by sa nedajbože niečo prihodilo poistenie
- čakať ďalšie roky je neprípustné už len to ,že aspoň časť môžem mať zaplatenú
- a ďalšia vec po fixe ,ak Nám to nebude vyhovovať prefinancujeme ,a ktovie možno Nám to bude aj vyhovovať
....Uvidíme možno Nám hyp.poradca pomôže,a nakoniec sa podarí v samotnej banke ,ak nie ideme aj do tejto možnosti ..

michalmakovnik
22. feb 2015

@janka1989ya Po 12 mesiacov riadneho splacania ta banky opat povazuju za riadneho a poslusneho klienta, takze cez banku by to malo ist. Samozrejme v tej co ste mali zaznam vam to zostane uz asi poznacene navzdy, takze tam to asi nepojde.

Na vyhodne ponuky typu 1,69% (konkretne Unicredit) by som si dal pozor, nakolko sa vtedy k istine uveru pridava +3% a uver sa tak navysi. Pre klienta to vyzera super, mensia sadzba, mensia splatka, ale v konecnom dosledku vacsi zostatok istiny, ako keby tie 3% nepridaval a mal sadzu o 0,5% vyssiu, cize 2,19%. A to poistenie v tych +3% co k tomu klient dostene nestoji za rec.

shania31
22. feb 2015

@janka1989ya
Uhm takze v prvom rade hypotekarne uvery ako take (v zmysle zakona o bankach) mozu poskytovat len banky, ktore maju na to licenciu (zoznam hypotekárnych bank je uvedeny na stranke NBS). Takze neviem, aky typ uveru Vam Quatro ponuka (spotrebak zabezpeceny nehnutelnostou???...).
V kazdom pripade by som si uver na financovanie byvania riesila s bankou- my sme tiez brali novy uver, hoci som doma na rodicovskej dovolenke- zistili sme si, ake mame moznosti, co su banky ochotne nam poskytnut, kedze moj prijem je momentalne nulovy (nastastie nepotrebovali sme vyuzivat sluzby financnych poradcov....). Zaroven si treba uvedomit, ze v pripade bank - vacsinou plati, ze nie je vzdy najlepsia ta banka, ktora ponuka najnizsiu urokovu sadzbu, treba si zvazit dalsie podmienky uveru- vsetky poplatky spojene s uverom, moznosti predcasneho splatenia atd atd.
A este by som sa vratila k tej myslienke, ze platite 400 € najom, tak to mozete aj uver. Ano, ale treba pocitat aj s dalsimi výdavkami- t.j. mesacne platby spravcovi, elektrika, plyn.....

janka1989ya
autor
23. feb 2015

Ďakujem za rady , takže ideme to pre zatiaľ riešiť cez toho f.poradcu a cez banku ..
Sme zhodnotili za a proti a banka je samozrejme istejsia a aj Nám sa bude lepšie dýchať keď to bude v banke .

@shania31 viem ,že splátka hypotéky a reaká ,ale to z príjmov zvládneme čistá pohoda ..

@michalmakovnik pokiaľ je naozaj pravda ,že po 12 mesiacoch tak super !

michalmakovnik
23. feb 2015

@janka1989ya Banky postupuju vzdy individualne. Zalezi velmi na tom z akeho dovodu ste sa do registra dostali. Vseobecne plati, ze po aspon 12 mesiacoch sa s tym uz mozno da nieco robit. Ale mozno nie v kazdej banke a vzdy. Najlepsie je zozbierat vsetky dokumenty (vratane vypisu z centralneho registra) a obehat priamo pobocky nech sa vyjadria, ci to prejde, alebo neprejde. V pripade ze viete ze to neprejde, tak sa rovno v banke otocit a odist. Najhorsia situacia co moze nastat je ze by vam uver zamietli a tym padom sa zamietnuty uver objavi v uverovom registri a ste na dalsich 12 mesiacov aj v inych bankach odpisani.

andreah25
23. feb 2015

@janka1989ya Tak ja tu trošku poopravím mienku o Quatro hypopôžičke...

Quatro spadá pod spoločnosť Consumer Finance Holding, ktorý je dcérskou spoločnosťou VUB banky. Poskytujú spotrebné úvery zabezpečené nehnuteľnosťou, kde sa viete úrokovo úplne v pohode pohybovať na úrovni 3,5% ročne a podmienky splácania sú tiež anuitou ako bežne v banke. A čo je hlavné, záložná zmluva a teda aj záložné právo uvedené na liste vlastníctva znie na VUB banku!!!

Takže je to akoby ste si brali hypo vo VUB, ale beriete si ju v CFH, no záložné právo máte vo VUB, takže sa nemusíte absolútne ničoho obávať, schvaľovateľmi sú tiež ľudia z VUB, len teda majú menej striktné pravidlá na posudzovanie ako v porovnaní s VUB, pretože VUB ako banka má iné kritéria na rizikovosť úverov a teda aj iné výkazníctvo voči NBS a teda aj iné poplatky či odpisy za nesplácané úvery ako v porovnaní s CFH, preto si vie CFH dovoliť viac, ako si dovolí priamo VUB - zjednodušene vysvetlené.

Pokojne si teda berte úver aj z Quatra, teda z CFH.

Taktiež nie je pravda, že klient, ktorý už 1,5 roka spláca bez omeškaní, že je už pre banku ,,riadny a poslušný klient". To vôbec tak nie je a zažila som už prípady, kedy to bolo ľuďom tvrdené a nebola to vôbec pravda a zbytočne si len ďalšími a ďalšími zamietavými úvermi zhoršovali už tak zlé hodnotenie úverového registra. Záznam je v registri viditeľný 5 rokov od splatenia úveru a je už len na banke, či zohľadní celých 5 rokov, alebo zohľadní iba rok - toto je subjektívne posúdenie schvaľovateľa. Viem o iba jednej banke, ktorá sa pozerá skutočne iba 1 rok dozadu, všetky ostatné idú minimálna 3 a viac.
@bosoriak
@blahowoman
@shania31

natalym
23. feb 2015

@andreah25 A ktorá pozerá len rok? Ďakujem za info.

shania31
23. feb 2015

@andreah25
Ano, to je pravda, ze vacsina bank si pozrie dlhsie casove obdobie v uverovom registri u ziadatelov o uver. Ja dokonca poznam banku, ktora aj 5 rokov dozadu zohladnuje pri schvalovani a kvôli par euram dokazu odmietnut ziadost o uver.
Ano, to viem, ze Quatro spada pod CFH, kedze su "nas" vykazujuci subjekt. Preto som pisala, ze Quatro ako take hypotekarne uvery neposkytuje (ak tak spotrebaky...) a kedze viem, ako funguju atd, ja osobne by som si uver na financovanie byvania u nich nikdy nebrala. Tot vsio.

janka1989ya
autor
23. feb 2015

@andreah25 ďakujem za objasnenie situácie .. Uvidíme čo a ako s hypotéky.poradcom ,a rozhodneme sa 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli