Hypotéka a fixácia

22. dec 2023

Ahojte, plánujeme brať hypo na kúpu bytu, doba splácania 20 rokov, suma do 60000. Má význam fix na 10 rokov s vyšším úrokom/splátkou, alebo lepšie/výhodnejšie dať fix na kratšie, s nižším úrokom/splátkou? Viem že ťažko predpovedať ako sa budú meniť úrokové sadzby... v každom prípade za postrehy ďakujem

vanilkovazmrzka
22. dec 2023

Dnes by som si nedavala fix na 10 rokov… pred dvoma rokmi sa to oplatilo

autor
22. dec 2023

dakujem velmi pekne za reakciu

jarka_black
23. dec 2023

Súhlas s @vanilkovazmrzka. Budúci rok sa očakáva znizovanie základnej úrokovej sadzby v USA a potom aj v EÚ. Následne na to zareagujú hypotéky. Tipujem, že takto o rok budú hypotéky aj u nás o nejakú desatinu lacnejšie. Lenže u nás do toho vstupuje aj 30% bankový odvod, ktorý teraz vláda zaviedla. Čiže slovenské banky nebudú môcť preniesť zníženie základnej sadzby do hypoték tak ako inde vo svete.
Ťažko povedať, či fix na 1-2 roky...? Ale isto nie na 10.

marci77
23. dec 2023

ja by som tiez dala teraz kratsi fix (rok, dva, max.tri) ....ocakava sa znizenie buduci rok ....aj ked tazko predpokladat presne o kolko

marci77
23. dec 2023

pozrite si pripade FB tejto pani, ona je financna poradkyna a dava obcas velmi dobre postrehy, rady😉
pripadne jej napiste spravu s vasim konkretnym pripadom

https://www.facebook.com/skrytevyhodyanevyhody

darkswan
23. dec 2023

V Nemecku napriklad davaju uz aj 3.4, taky naznak zlepsenia

jaroslav81
23. dec 2023

Je blbosť v dnešnej dobe fixovať, to trebalo pred 2 rokmi.. Dal by som najkratší možný

autor
23. dec 2023

velmi pekne dakujem vsetkym za postrehy, urcite to prehodnotime 🙂 velmi ste mi pomohli

ekira1
23. dec 2023

Teraz by som dala 3, maximálne 5 rokov. Viac určite nie. Za rok zníženie úrokov u nás tak ružovo nevidím.