Hypotéka a nepovolené prečerpanie

mariaspi1988
21. máj 2022

Dobry den,
Prosim Vas, mate nejaku skusenost s tym, ze Vam nedali hypo kvoli nepovolenemu precerpaniu s omeskanim 1 den? Detailne info mojej situacie:
Mala som nastavene povolene precerpanie 3 roky, momentale som vsak zistila z vypisu z uver registra, ze priblizne 11 mesiacov som bola kazdy mesiac po dobu 1 dna v omeskani a v nepovolenom precerpani 1-2€, raz 5€ asi kvoli urokom co som si nikdy nevsimla, kedze som bola v omeskani jeden den a samozrejme banka ma na to neupozornila. Pre bezneho cloveka to nie je ziadna tragedia ved islo vzdy o jeden den ale viem, ze banky su na to citlive. Ziadny iny negativny zapis v uver registri nemam. Dakujem

pukina
21. máj 2022

asi zalezi od banky, niektore su tolerantnejsie a niektore zamietnu uver za uplne banality alebo staci, ked sa posudzovatel zle vyspi. Pre taketo pripady je vzdy dobre riesit uver so sikovnym poradcom, maju kontakty, vztahy s bankami a vedia pripadne vopred povedat, ci je vobec realna sanca uver ziskat.

stanislavicenka
21. máj 2022

Zaznam do registra ide na 3ti den. Takze 1-2 dni to neboli. A skutocne zalezi od banky.

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@stanislavicenkaide o 1-2€ Raz 5€ a max 1 den. Precitajte si to poriadne a ak poradit nechcete tak nekomentujte. Ked pisem 1 den tak to bol jeden den, mate ten vypis v rukach Vy ci ja? Dakujem

stanislavicenka
21. máj 2022

@pukina este chcem podotknut, ze poradca, teda asi mysleny sprostredkovatel nie je schvalovatel, tazke ziadne kontakty nepomozu. A sprostredkovatelia nemaju kontakty na ludi v banke, ktori nepracuju v pobockovej sieti, je zakazane tieto kontakty posuvat. A kazda banka svoj eticky kodex, tymto by aj Dany schvalovatel porusil pravidla. Je ine poziadat v ramci ziadosti o vynimku, a vysvetlit situaciu. No stale zalezi na pravidlach banky, ci to este vedia akceptovat

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@pukina dakujem Vam. Ano poradkynu mame a velmi sikovnu, no toto som zistila vcera vecer a ozve sa mi az v pondelok. Kedze je to naozaj stresova situacia, snazim sa zistit nieco aj tu.

stanislavicenka
21. máj 2022

@mariaspi1988 pisem vam, ze zaznam do registra nejde v prvy den omeskania, ale na 3ti, takze vase omeskanie nemohlo byt iba jeden den. Ak by to bolo mozno2-3x, tam vedia prizmurit oci, ale ak to bolo opakovane 11 mesiacov, aj ked takouto sumou, tak im to prekaza

mariaspi1988
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pukina
21. máj 2022

@stanislavicenka samozrejme ze nie, to ani netvrdim, ale predpokladam, ze uz zo skusenosti vedia povedat, kde robia mensie problemy a kde zamietaju uvery kvoli doslova hlupostiam (vlastna skusenost). Niektore pobocky bank totiz zamietnu uz aj ziadost o uver bez vynimky, ked si "preklepnu" zakladne informacie o ziadatelovi a nemusia ist ani do hlbky, staci, ak napr. spoluziadatel nema TPP na neurcitu dobu, ak je zivnostnik..

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@stanislavicenka ja tam vidim 1 den alebo tomu nerozumiem?

stanislavicenka
21. máj 2022

@pukina nemate ziadne skusenosti. Banka, teda pracovnik nahadzuje ziadost do systemu, nemoze si svojvolne rozhodnut, ci podla udajov sam ziadost schvali, alebo nie. System Kona automaticky, a len v pripade doziadanua dalsich dokumentov, moze poziadat o vynimku, ale tiez nevie, ci schvalovatel toto schvali, alebo nie.

stanislavicenka
21. máj 2022

@mariaspi1988 urcite by vas sprostredkovatel mal mat rozhovor s pracivnikom pobocky banky, ako realne by videl, ci by stacilo poziadat o vynimku zo situacie, a vysvetlit, preco toto nastalo. Ja osobne, ked som videla moznost, aby vynimka presla, vzdy som to skusila. Aj ked klientom nemozete nic slubit

aduskatt
21. máj 2022

@mariaspi1988 ako sprostredkovatelia obvykle vieme, kde by takéto veci prešli, kde nie. Ak máte šikovnú, bude vedieť, čo s tým🙂

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@stanislavicenka dakujem Vam, o takejto moznosti som nevedela, takze sa na to poradkyne v pondelok opytam.

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@aduskatt dakujem pekne, snad sa nam to podari.

aduskatt
21. máj 2022

@mariaspi1988 držím palce🙂

mariaspi1988
autor
21. máj 2022

@aduskatt este sa predsa len opytat, mate takuto skusenost, ze by to preslo?

aduskatt
21. máj 2022

@mariaspi1988 mám, ale každý klient má inú východziu situáciu, nedá sa brať do úvahy len tento jeden detail.........ale prešli už aj klienti s horším registrom (ale tak isto neprešli s čistým registrom). Treba to vidieť komplexne. Neutešujte sa tým, že ja Vám poviem, že som už také prípady mala, takže Vám to prejsť musí (ale môže). Každopádne šikovná sprostredkovateľka si s tým poradí, alebo Vám minimálne povie čo a ako do budúcna, keby to z nejakého dôvodu teraz nešlo.

mhsj
21. máj 2022

Ahoj nemalo by sa stať nič prinajhoršom ti dajú vyšší úrok najlepšie by bolo osloviť nejakého finančného poradcu určite nejakého máš v okolí 🙂

angelproject
29. máj 2022

@mariaspi1988 povolené prečerpanie, kreditné karty sa berú ako keby si mala úver. Vždy! A to aj keď sa nevyužíva. Preto ja odporúčam si podobné "srandy" pred žiadosťou o úver radšej zrušiť. Znižuje to príjem, keďže sa z povolenej sumy počíta aj "splátka", (určite % zo sumy). Nepomôže ti to zrušiť, ak si mala aj nejaké omeškania. Potom ta už register nepusti. A budeš musieť počkať.

maria12334
1. jan 2024

@stanislavicenka chcem sa spýtať ako vieš že na tretí deň? Keď som mala 2x nepovolené prečerpanie strhli poplatok za účet a išlo to do nepovoleného prečerpania a zaplatila som to hneď v ten deň tak to nešlo do registra ?
Ďakujem za odpoved

klip0
2. jan 2024

Myslíš klasický účet kde máš povolené prečerpanie?
Príklad: chodí ti na účet 15 deň v mesiaci 500€
Ty minies viac a tak prvý deň v mesiaci máš stav -300€
A potom opäť 15 deň sa ti to dorovna.
Toto myslíš ?
Toto do registra nejde, ak teda mám správnu info, ak nie opravte ma niekto prosím

aduskatt
2. jan 2024

@klip0 register sa obnovuje vždy k 20emu v mesiaci a píšu sa tam úvery, nie nepovolené prečerpanie z dovodu nezaplateného poplatku za vedenie účtu

maria12334
2. jan 2024

@aduskatt a kde sa potom eviduje toto nepovolené prečerpanie? Môže to spraviť problém v budúcnosti pri bráni úveru ? Ja som si tam hneď poslala peniaze v ten deň a vyrovnalo sa to na 0.. ale aj tak

klip0
2. jan 2024

A sorry že sa spýtam blbosť ale správne chápem že nepovolené prečerpanie je to, že napríklad banka mi sama dá možnosť ísť do -1500€. Ak ja 1500€ miniem a banka už nemá ani z mínusu ako stiahnuť poplatok za účet, je to nepovolené prečerpanie?

gab1sol
2. jan 2024

@mariaspi1988 platobná neschopnosť nastala 6 mesiacov po sebe. To je problém. Samozrejme, ak je to v nízkej výške, tak treba skúsiť požiadať o výnimku. A vôbec to nie je o tom, ako sa vyspí schvaľovateľ, či aké kontakty má finančný poradca. Schvaľovateľ má jasne stanovené pravidlá, kedy môže úver schváliť a kedy ho musí zamietnuť. Finančný poradca nemá dosah na to, aký bude výsledok schválenia, akurát môže poznať pravidlá jednotlivých bank lepšie ako klient, vie, kde to môže byť miernejšie, kde na to pozerajú prísnejšie…

aduskatt
4. jan 2024

@klip0 áno, je to tak

mariaspi1988
autor
13. mar 2024

Uz som sem aj zabudla reagovat, vsetko nastastie dobre dopadlo, banka nic take neriesila. Hypo mame uz rok a pol.