Nepovolené prečerpanie a hypotéka

bartekil
14. nov 2021

Ahojte,
v postovej banke mam ucet ktorý nepouzivam a v juli mi prisla sms ze mám nepovolené prečerpanie. Zacali mi účtovať
1€ mesacny poplatok a moj zostatok isiel na -3,7€ za 4 mesiace. Hned ako mi poslali sms som si na ucet poslal peniaze a vyplatil to. V decembri chcem brať hypotéku a bojím sa ci to neovplyvní.
Neviete ci sa takéto veci do pár eur píšu do registra?
Dik.

veronika_sk000
14. nov 2021

povolené prečerpanie je tiež forma úveru, takže ja osobne by som si ho zrušila a rovnako aj účet, ktorý nepoužívam

vulka
14. nov 2021

@bartekil No keďže je to úver, tak to v registri bude zapísané.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakubvojcik
14. nov 2021

@bartekil toto problém nebude. Ak Vám ostatne metodické veci vychádzajú dobre nemáte sa čoho báť.

bartekil
autor
14. nov 2021

@jakubvojcik vďaka ukludnili ste ma.

bartekil
autor
14. nov 2021

@cocolino234 poradca nam odporuca vub a csob, tak snad aj nám schvália. Dakujem za povzbudenie. 🙂

nique
15. nov 2021

Nam blokovali hypoteku kvoli O2. Manzel pred 4-mi rokmi bral mobil zadarmo k pausalu na 2 roky. Tak to videl on. O2 ale uzatvorila uver s Quatro na 2 roky. Manzel vsetko platil, nikdy nemal upomienku. Avsak po 2r. O2 zabudlo napisat Quatru, ze maju manzela vymazat z uveroveho registra. Prisli sme na to az pri hypoteke. Pricom banka nam ani nevedela povedat, kde ma uver. Len ze nejaky ma a bol splateny, ale nevymazany. Zaplatili sme ca 50e za pristup do uveroveho registra. Tam zistil, o co ide. A vyziadal si z O2 potvrdenie, ze uver bol ukonceny. Ten sme poslali do Quatra. Trvalo to skoro 2 mesiace

janulikt84
22. nov 2021

@nique za pristup do uveroveho registra je tusim 14e a na pockanie..50e si velmi vela niekto vypytal...

angeli27
12. júl 2023

@bartekil dobrý deň, nakoniec ste dostali ten úver? Ďakujem