Hypotéka cez nebankovú spoločnosť

ollynka
20. nov 2013

Bral si niekto prosím vás hypotéku cez nebankovú spoločnosť?

joannas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joannas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. nov 2013

@joannas pytala si sa normalne na fore a veru neviem, co take poburujuce som ti napisala... ze to musis riesit... nevidim, ze by si doslala na to od niekoho ineho normalnu odpoved.

joannas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. nov 2013

@joannas ach tazko s tebou, tak to necitaj a preskoc... ako vidim, nercia ti neodpovedala tu v teme na tuto otazku.. iba co sa tyka uroku, ze ano? Nejdem to s tebou riesit, viditelne som napisala nieco co sa ti nepacilo. Pekny den ti prajem.

mobilbabie
23. nov 2013

@nercia mozete to vysvetlit viacej? nejako nechapem,vdaka

nercia
24. nov 2013

Wustenrot je stavebná sporiteľňa a funguje ako banka. Okrem stavebneho úveru na ktorý majú právny nárok naši sporitelia v stavebnom sporení máme aj akciove medziuvery... ručenie bud nehnuteľnostou, ručitelom alebo životným poistením... Najviac sa oplatí nehnuteľnostou... Su tu uroky 3,49 na prve 5 roky, potom 4% na dobu medziuveru ešte a ak sa preklenieš do fázy uveru (pomôže ti aj štát štátnou prémiou prejsť skôr) tak 4,99%. U nás presne vieš kolko za celu dobu zaplatiš na rozdiel od baniek kde to netušiš čo bude po fixácii... a o nebankovkách ani nehovoriac... U nás sa daju robiť taktiež mimoriadne splátky kedykolvek a bez poplatku a aj splatiť úver bez poplatku po 5 rokoch.. pri ručeni nehnutelnostou. To je naša veľká výhoda a veľa klientov to aj využíva.

mobilbabie
24. nov 2013

@nercia ďakujem veľmi za odpoveď,viem ďalšiu novinku.Možno sa ta pani pytala skrz toho,ze jej hypoteku v banke nedajú tak skúša inú možnosť.U vás to tiež tak riesite cez tiež úverový register?

nercia
24. nov 2013

áno v Bratislave po zaslani všetkého si hned dávajú do registra... ale ak je dlh vyplatený a stalo sa to len raz a z objektívnych príčin tak vraj to neriešia a uver schvália- je to na posúdení... ale ak má dlh v nebankovkách tak to sa nedá zistiť... iba v bankách... absolutne neodporučam v nebankovkách hocičo riešiť...je to bludny kruh do ktorého raz vkročiš tak si v háji...

mobilbabie
24. nov 2013

dakujem za info 🙂

ollynka
autor
24. nov 2013

@nercia a prosím ťa ak je môj manžel živnostník a ja som na materskej. Napíšem ti to celé. Manžel má nepravidelný príjem, chceme stavať domček, ja mám stavebné sporenie. Potrebovali by sme cca 50000-60000 eur neviem či úver,alebo hypotéka,ale zrejme hypotéka na väčšie sumy.Niekde som čítala,že sa to dá aj kombinovať. A to hlavné,že máme obaja 40 rokov.Jedno dieťa. Je možné prosím,že by sme hypotéku dostali?

nercia
24. nov 2013

samozrejme..materska nie je prijem tak ty sa nepočútaš...stači vypis z danoveho že je živnostnik a aspon pol roka podnika (jedno danove priznanie musel už odviesť)... ak bude mať na splatku tak dostanete... je to model SZČO - Wustenrot... nehnuteľnosť musi mať 75% zaručenie... ak máš stavebne sporenie opytaj sa na hodnotiace číslo a cielovuu sumu...ale asi ťažko tam budete mať 50-60 tisic... tak prajem prijemne stavanie domčeka
@ollynka

ollynka
autor
24. nov 2013

@nercia ešte prosím ťa,ako sa určujú mesačné splátky ,keď je živnostník.manžel je realitný maklér a teda ten príjem je sakra kolísavý.Môžeme si určiť mesačné splátky,koľko chceme splácať sami?Alebo sa to berie z toho príjmu za pol roka aký je momentálne? ďakujem ti za odpoveď

nercia
25. nov 2013

splatky su podľa typu uveru (podla druhu zaručenia) a veľkosti hypotéky. Na pobočke ti daju viacero alternativ a si vyberieš. Sama som živnostnik a viem ako kolisavo to je s prijmom... ale to u nás nevadí. Na SK ma veľa ľudi optimalizovany plat kvôli daniam...teda na papiery málo ale v skutočnosti aj 5 x toľko... Aj kvôli nim Wustenrot vymysleli takýto model bonity.

nercia
25. nov 2013
andreah25
25. nov 2013

@nercia Ako môže mať sporiteľ právny nárok na úver????? Také niečo neexistuje, alebo mi niečo ušlo? To potom dáte úver aj niekomu s ,,čiernym registrom"? Asi áno, keď má na to právny nárok....

andreah25
25. nov 2013

@nercia a keď si pozrieš obchodné podmienky Wustenrotu - paragraf 10 bod 6 - tak je tam jasne napísané, že sporiteľ NEMÁ právny nárok na poskytnutie úveru. 🙂

andreah25
25. nov 2013

@nercia A ešte jedna vec - ani Wustenrot nezaručí nikomu určite rovnaký úrok na celú dobu splatnosti! V tomto nie sú banky o nič horšie. Čo ak sa totiž stane, že na stavebnom úvere dá sporiteľňa úrok cca 5%, prejde 5 alebo viac rokov a základné úroky na trhu sa zvýšia tak, že by mal byť úrok cca 10% - myslíš si, že sporiteľňa ho nezvýši???

To teda zvýši. A dovoľujú jej to jej obchodné podmienky - skopírovala som:

§17 Zmeny obchodných podmienok
1. Stavebná sporiteľňa môže vykonávať zmeny Všeobecných obchodných
podmienok, úrokových sadzieb a sadzobníka poplatkov v dôsledku
zmien legislatívneho, ekonomického, podnikateľského alebo technického
prostredia alebo zmien parametrov bankového obchodu.

Takže ak sa zmení napr. to ekonomické prostredie - tak úroky môžu kľudne ísť hore aj na existujúcich zmluvách, kde je úrok ,,garantovaný".

nercia
25. nov 2013

@andreah25 ...sporiteľ má právny nárok na stavebný uver - to je aj v zmluve napísané... samozrejme závisí od hodnotiaceho čísla aký úrok bude mať či 7 % či 3 %... každý kto má nad 300 hodnotiace číslo tak má uver do 30000 eur bez ručenia a bez dokladovania prijmu a medzi 30000-40000 len s ručiteľom... moja ak sa raz pravne zaviažem s urokom 3% tak ho budem mať 20 rokov... tie zmeny čo si skopirovala plati pre nove zmluvy, prevody a iné... tak isto ako je to s technickou urokovou mierou v životnej poistovni...ak raz prijmem podmienky za 2,5% tak aj po zniženi od noveho roka na 1,9% premna platia podmienky ake platili za podpisu umluvy...
ako neviem kto si ale rypeš zbytočne...

andreah25
26. nov 2013

@nercia nie som nikto, to nerieš. A ja nerýpem, ja len poukazujem na základné fakty, ktoré by si ako poradca mala vedieť a tiež len poukazujem na to, že ak je niečo uvedené v obchodných podmienkach, tak je to isto viac, ako mi povie poradca. Či sa mýlim???

A pýtam sa, budem sporiteľom, budem mať totálka hrozný register úverov. Dáte mi úver, lebo som sporiteľom a mám naň právny nárok? I keď sporiteľňa v podstate vie, že jej ten úver nesplatím???
Ak áno, tak super, budem k vám teda posielať všetkých, ktorý nikde nemôžu dostať úver 🙂.

A aj s tými úrokmi - chceš mi povedať, že ak sa situácia na finančnom trhu zmení tak, že úroky rapídne stúpnu, tak sporiteľňa ponechá stále všetkým úverovým klientom ten istý nízky úrok aj 20 rokov aj napriek tomu, že by ju to dohnalo k bankrotu??????

A čo viem ja, tak aj pri životkách sa TUM mení každoročne a každý rok sa teda mení aj na existujúcich životkách - tu sa ale nejdem hádať, nie som poisťovák a tiež viem, že ak by som mala napr. kapitálovku cca z roku 1995, keď mohli mať úroky tresnem 10%, tak určite by som taký úrok nedostala dnes, kedy je základná sadzba pod 1%....

jane124
30. jún 2016

@ollynka naozaj nemas inu moznost? urcite najprv poziadaj v banke a az ked ti banka neschvali, tak nudzove riesenie je nebankovka. skus si precitat http://www.pozicka.sr/nebankova-hypoteka-bez-pr...
dufam, ze pomoze a nedostanes sa do problemov.

lastom
29. júl 2016

velky pozor na nebankovky, to je uplne posledne a krajne riesenie, ale radsej ziadny uver ako od nebankovky.