Hypotéka na stavbu domu

derdia
26. okt 2019

Pekny den,chceme si brat najblizsi cas hypoteku okolo 40000 a postavit dom...poradte na co si dat pozor pri vybavovani....ako to mate nastavene ,co znamena doba fixacie a aka je najvyhodnejsia hypoteka???Dakujem pekne za rady.velmi si to vazim😄

c_est_la_vie
26. okt 2019

@derdia podmienky zavisia podla toho, co mate nasetrene. Pri 20% percentach hodnoty nehnutelnosti mas urok okoli 1,1%, pri 10% urok 2,%. Pozor si daj na doplnkove produkty ( poistenia nehnutelnosti, zivotka atd). Rataj s tym ze vsetko bude o 20% drahsie ako sa pise predpokladana cena. A ze financie ti budu dodavat v krokoch, ked zdokladujes co si minula.
S fixaciou by som sa nebala- cim dlhsia tym vacsi urok, ale uz 3 roky sa ceny hypotdk maju zvysovat a stale nic.
No a samozrejme, aj ked budes mat nejakeho poradcu, pochod si niektore banky aj samostatne ( overis si ze ti neponukol to kde ma najvyssiu proviziu).
Inak smiem sa spytat aku predpokladate cenu stavby?

derdia
autor
26. okt 2019

@c_est_la_vie ahoj tak my by sme to chceli cele zbuchat tak za 100 000 svojpomocne....

derdia
autor
26. okt 2019

Takze cim viac mam nasetrene tym mensi urok mi daju?ch jaj to uz len bude ...nemam rada cisla😂a nechapem tym pojmom...len chcem co najmenej preplatit a chceme to co na najkratsie..takze tak na 12 rokov.

c_est_la_vie
26. okt 2019

@derdia tak za 100 000 sa da uz, mne sa nezdalo lebo prave kupujeme novostavbu a ta zypoteka je o dooooooost vacsia ako 40 000. Ale zas my kupujeme v krajskom meste na zapade, za 100 000 by sme ani pozemok nemali.
A comu nerozumies?