Hypotéka po osobnom bankrote

zuzik140
22. nov 2020

Ahoj, nepýtam sa to pre seba, ale ide o jednu známu. Minulý rok bola v osobnom bankrote, alebo teda neviem ci to bol osobný bankrot, mala viac pozície, v SLSP, Prima banka, quatro a neviem ešte kde, hrozila jje exekúcia, s pravnickou a súdmi, to nakoniec vybavili a bolo jej to odpustené, splaca tuším teraz 200 eur mesačne na 5 rokov. Niekoľko mesiacov, keď sa to vlastne stalo dostávala len minimálnu mzdu. Je rozvedená s dieťaťom je lekár, čiže plat ma ale nasetreny nemá ani cent. Je vôbec možné aby jej po tomto dali hypotéku, keď. Byty stoja okolo 120 tis. Ďakujem

veronikaszabova
22. nov 2020

Nie, hypo nedostane

zuzik140
autor
22. nov 2020

@veronikaszabova vďaka, aj som si myslela, lebo to začala teraz vybavovať a ja som nechápala ako je to možné, len toľko povedala, že nevie ci jej to dajú.

petamich
22. nov 2020

@zuzik140 negativny zaznam v uverovom registri sa drzi 5 rokov ak sa nemylim, cize minimalne pocas tohto obdobia urcite nie

elizabet173
22. nov 2020

@zuzik140 prepáč, ale lekárka si nedokáže tieto info zistiť sama?

zuzik140
autor
22. nov 2020

@elizabet173 k tomu sa nechcem radšej vyjadriť. O jej schopnostiach sa baviť nebudem, mňa len prekvapilo ako ju napadlo, že chce hypotéku.

zuzik140
autor
22. nov 2020

@petamich ďakujem

aduskatt
22. nov 2020

nech ani nevybavuje, aj zamietnutá žiadosť sa píše do registra, bude mať zbytočne zápis navyše

ivkazba
22. nov 2020

@zuzik140 negatívny záznam ako písala Peťa je v registri ešte 5 rokov po ukončení. Ale záznam o osobnom bankrote je v obchodnom vestníku NAVŽDY.

aduskatt
22. nov 2020

@ivkazba to síce je, ale po bankrote po 2-5 rokoch požiadať o úver už možeš

hopsadobrandejsa
22. nov 2020

V sucasnej dobe pochybujem. Ekonomicka situacia je neista a pri osobnom bankrote podla mna uz vobec nie. Ako dievcata spominaju, zbytocne vybavuje pretoze aj zamietnuta ziadost sa zapisuje do registra.

Ja riesim teraz hypo a to by asi malokto veril co vsetko sa skuma. Uverovy register na SK cisty, poziadali o vypis uveroveho registra zo zahranicia ktory taktiez dosiel cisty a aj napriek tomu schvalovatel odomna vyzaduje vysvetlenie urcitych pohybov na ucte pretoze ma dojem, ze sa jedna o akesi "splatky uverov".

Ja osobne nemam v sucasnosti ziadne podlznosti, mam cisty uverovy register v dvoch krajinach, pravidelny prijem a banka skuma vsetko do poslednej nitky a to beriem len uver vo vyske asi 35% hodnoty nehnutelnosti. Bol by som prekvapeny ak by tvojej kamoske schvalili hypo na 120 tisic "len tak".

zuzik140
autor
22. nov 2020

@hopsadobrandejsa chápem, no ver tomu, že ja takisto

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
22. nov 2020

@hopsadobrandejsa pri príjme zo zahraničia sa vždy toho skúma viac....pred dvoma rokmi som vybavovala klientovi úver, žil v zahraničí, príjem 3000 eur, čisté registre a aj tak to trvalo 2 mesiace, lebo ešte aj zamestnávatelovi písali.....a to ani nebola tak pohnutá doba ako je dnes

petamich
22. nov 2020

@november1111 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ inak sa asi ani neda okomentovat tento prispevok

hopsadobrandejsa
22. nov 2020

@aduskatt Tak to verim, ale svojim sposobom je to uz trocha na prasky. Dost ma to teraz brzdi pretoze sa nemozem pohnut s kupou nehnutelnosti dopredu.

aduskatt
22. nov 2020

@hopsadobrandejsa viem si predstaviť. Raz som musela klienta poslať do domovskej krajiny pre register...ale žiaľ, musíme akceptovať, čo si ktorá banka povie, keĎže to je v každej iné. Tak držím palce, nech to máš čo najskôr vybavené.)

elizabet173
22. nov 2020

@november1111 no comment

darinkal
22. nov 2020

co ja viem ,ked si to daval kamarat .. tak sa mi zda ze cca 5 rokov nemoze nadobudat ziadny majetok ... kamarat si pocas toho kupil auto a mal problem .. neviem presne ,ale zda sa mi ze mu ho zobrali ..

sasa1310
22. nov 2020

@zuzik140 nedostane úver žiadny a mám aj pocit, že nesmie ani žiaden majetok nadobudnúť tie prvé roky po osobnom bankrote. Inak by musela polovicu nadobudnutého majetku dať na splátky

0507
22. nov 2020

@november1111 preboha...

diewcatqoo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkal
22. nov 2020

@november1111 :D :D :D :D :D akoze tak toto je fakt mega zahul ... myslim ,ze na tejto stranke v marci pisali o tom ako sem mieria tankove a armadne konvoje a zacina sa 3 svetova vojna ... toto je stranka pre milovnokov konspiracnych teorii ,ktori su uz tak tymto oblbnuty ,ze veria aj na to ,ze sa idu stavat gulagy a zacnu nas tam zatvarat a vrazdit ,to uz by som skor uverila ,ze sa sem vali kometa 🙂 a nedozijeme sa vianoc 🙂 ok ,ale jasne niekto taketo blbiny berie ako svoju bibliu pred spanim .. ved uvidime na jar kazdopadne .. ale moj nazor je ,ze pride vakcina .. a na leto cely kovid zmizne .

diewcatqoo
22. nov 2020

Ja chapem, ze ludia maju radi senzacie.. ale rozoznat konspiracny clanok dokaze po par vetach snad uz kazdy clovek s priemernym IQ. Dufam.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz