Investovanie cez EIC - skúsenosti

23. nov 2021

Ahojte, máte prosím niekto skúsenosť s investovaním cez EIC (European Investment Centre)? Ste spokojní? Rozmýšľame medzi Finaxom a European Investment Centre. Čo je podľa vás lepšie? Chceme investovať mesačne v menších sumách cca 200€. Ďakujem za rady.

afrodizi
5. nov 2023

@jakubvojcik super dvojrocna deba tuto 🙂 V roku 2021 to islo docela hore, ale teraz to ide dolou vodou stale tusim....pozeram ze za posledny 1,5r mi kvazi stale stoji suma aj ked prispievam 10e mesacne....prispevala som viac ale od korony som to znizila lebo pochybnosti prisli

afrodizi
5. nov 2023

@jakubvojcik a mozem sa opytat, pred 4r som zalozila pre syna s tym ze si ho vyberie v 18tke. Poradca mi nastavi vstupny poplatok 250e. Pred rokom dvoma sa mi vstupny poplatok uz vyrovnal, ale teraz znova o 150e menej. Je to podla vas ok? Mam nastavene tieto dva fondy : FFAE Fidelity - America Fund A-ACC-EUR a CQATRG
C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI

autor
5. nov 2023

No ja som na tom stále v mínuse, v pluse som pár mesiacov a znova mínus. Zisk žiaden, to aj v banke by som mala viac. Rozmýšľam, že to zruším a radšej otvorím termínovaný vklad. 🙄

afrodizi
5. nov 2023

Kedze ja som tam dala vstupny poplatok, pockam kym sa mi aspon ten vrati, a potom rusim lebo sa mi to absolutne nepaci. Poradca mi hovoril ze to su fondy skor na dlhodobe sporenie, rok dva su take minusove, no potom sa to nabali, ze to je normalne.

autor
5. nov 2023

@afrodizi ani mne sa to nepáči, ja som to ale našťastie mala bez vstupného poplatku, ale za 23 mesiacov som stále v mínuse a keď na chvíľku plus tak smiešna suma. Už len čakám kedy tam bude toľko koľko som vložila a radšej to zruším.

pasivninvestovanie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afrodizi
8. jan 2024

@pasivninvestovanie Tak to je fakt zaujímavé, pretože moja výsledná suma nepresiahla ani vstupný poplatok, fond som založila v r. 2019. Vyššie som uviedla aké fondy mám nastavené. Ak by ste mi s tým vedeli pomôcť, hneď mením sprostredkovateľa- není som spokojná so svojím.

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majlanka
14. jan 2024

@jakubvojcik dá sa to prehodiť pod iného finančného agenta a po dohode zmeniť manažérsky poplatok. Len nový finančný agent už príde o províziu zo vstupného poplatku.

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afrodizi
14. jan 2024

@pasivninvestovanie a na mojom sa to dá? Neviem či ste ho pozerali

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
afrodizi
14. jan 2024

@pasivninvestovanie A to vieš spraviť aj ty alebo len môj sprostredkovatel?

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milosbubniak
27. jan 2024

Pri investovaní v EIC je v dnešnej dobe dôležité si dať pozor na poplatky a samotný efekt poplatkov - tých manažérskych (kontrola o aký druh účtu sa jedná). Druhá vec je kontrola portfólia, častokrát na starších zmluvách ostávajú nastavené staré nevýhodné podielové fondy a portfólia nie sú upravené na vhodnejšie ETF fondy.