Kde sporíte deťom peniažky?

tralala23
16. feb 2021

Ahojte, kde sporíte vašim ratolestiam peniažky?
Ja zatiaľ iba doma, no veľmi by som si chcela otvoriť nejaký produkt kde sa budú aj zhodnocovať.
V tejto situácii sa mi veľmi nechce behať po bankách a na internete je toho toľko, že sa strácam.
Veľmi by som ocenila vaše osobné skúsenosti, s čím ste spokojné 😊

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tralala23
autor
16. feb 2021

@lubka261
Ďakujem... A v akej banke máš ten poducet? Lebo ja mám Raiffeisen banku, je tam tiež poducet, no nieje tam takmer žiadne zhodnotenie.
Skôr by som chcela niečo dlhodobejšie, kde je nejaký úrok, aby sa mu peniažky trochu zhodnotili.
Rátam s tým že budem musieť banku navštíviť, len nechcem teraz obehať 8 bánk, kde sa ich budem pýtať na to aké majú produkty 😁

tralala23
autor
16. feb 2021

@lubka261 aha prepáč, az teraz som si všimla že píšeš Prima banka 😁

vikusjk
16. feb 2021

@tralala23 aj my mame v Primabanke detsky ucet, je to vedene na dcerine meno, ma uz aj platobnu kartu, ktoru banka posle automaticky po dovrseni 8r. K jej uctu mame zriadeny sporiaci ucet, kde ale nemozes sporit viac ako tusim 20 € mesacne, je to na 5 rokov a ma 5% urok. Zvazujem silno investovat do bitcoinu, ale to sa nerobi po 20 € mesacne, nakupila by som za niekolko tisic na zaciatok, ale vzdy, ked taku sumu nasporime, minie sa na nieco okolo domu 🙈
Okrem sporiaceho uctu ma dcera este poistku, kde sa jej nejaka cast aj spori.

ikonica
16. feb 2021

Mam v axe investicne sporenie tempo.. za rok som tam vkladala pridavky a z 350 € mam dnes 400...

nelca84
16. feb 2021

Urcite investicne sporenie

emv
16. feb 2021

My máme tiež tú Prima banku. Lepšie sme vtedy nenašli.

stastna_mamicka
16. feb 2021

@janai1 aj ja tam mam 🙂

janai1
16. feb 2021

@ikonica AXA už neexistuje 😀

janai1
16. feb 2021

@lubka261
@vikusjk
@emv
Aj ste si to niektorá rátali? 🤔

ikonica
16. feb 2021

@janai1 ja som zakladala zmluvu v axe, preto tak pisem... K zluceniu a unicou doslo len minuly rok...

janai1
16. feb 2021

@ikonica je mi to jasné, len tie produkty sa už teraz nepredávajú... Aspoň väčšina nie

altair
16. feb 2021

nase maju stavebne sporenie

katuskapd
16. feb 2021

Tiez odporucam partnersinvestment pekne sa tam zhodnocuju,mame ho asi rok

rikarika
16. feb 2021

@tralala23 nakup ornej pody, zarucene maximalne zhodnotenie penazi, velkost vymery podla aktualnej hotovosti a v porovnani napr. S prenajimanim bytu, pri prenajme ornej pody, takmer nulove problemy

vikusjk
16. feb 2021

@janai1 áno spočítali, žiadny poplatok za vedenie účtu totiž neplatíme ;)

janai1
16. feb 2021

@vikusjk tak gratulujem... Keď neplatíte poplatok za účet tak je to celkom ok

janai1
16. feb 2021

Aj keď teda po zdanení to vychádza cca 2% 🤷‍♀️ inflácia cca 1,5% 🤷‍♀️ no bieda

ketrin
16. feb 2021

@tralala23 ahoj, pozri toto video: radí tam ohľadom sporenia deťom bývalý riaditeľ banky : https://i.modrykonik.sk/3qqFg5G

avanka
21. feb 2021

@janai1 neviem..my máme v Prima banke poducty,napr každý mesiac mi odchádza 30€ na auto( bolo to viac,minulý rok sme posielali 40€,teraz to už nejde), to je taká finančná položka na servis auta,na ktoré chodíme každý rok,má 5 rokov a kupované bolo nové..za rok mi poslali na účet o 12€ viac na úrokoch..
Inak my máme stavebné sporenie,ktoré je ale na manželove meno..nárok na prémiu už síce nemáme,ale na úrokoch nabieha cca 80€ ročne..je tam nasporené vyššia suma..
A máme farbičky v Allianz,úrazové so sporenim

janulienocka
21. feb 2021

@tralala23 my sme deťom šetrili na stavebnom sporení, ale tam sa to už neoplatí, tak sme minuly rok tie peniaze vybrali, kúpili stavebný pozemok a za zvyšok kryptomeny, teda hlavne bitcoin, a menšiu časť ethereum a litecoin.

beplan
22. feb 2021

@tralala23 dobrý deň pracujem ako finančná poradkyňa 🙂 vedela by som vám poradiť 🙂 odkiaľ ste

tralala23
autor
22. feb 2021

Ďakujem vám veľmi pekne že ste sa podelili o vaše skúsenosti 😊
Zaujalo ma to investičné sporenie, no ešte o Tom budem musieť čo - to poštudovať.
Aj tie kryptomeny má celkom zaujali, len tomu absolútne nerozumiem a mám pred tým aj rešpekt 🙈

dominikavab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz