Koľko minie vaša 4-členná rodina na stravu?

16. nov 2023

Dobrý deň, ak ste 4 členná rodina koľko mesačne miniete na stravu? Muž mi vyčíta že veľa míňam ale naozaj ide všetko do domácnosti, strava je drahá. Chcem si to porovnať.

amelia89
16. nov 2023

@marcellka32 neviem ale v CR mi to pride este horsie/rovnake.

stanulienkat
16. nov 2023

@alenamihal nikto tu nemusi sediet 24 hodin denne. Staci, ak zada dotaz do vyhladavaca. Len teraz je IN sa pytat stale dokola bez toho, aby niekto pohol rozumom. Fakt o tu je kazdy tyzden. Chvalabohu, ceny postupne trochu klesli. Uvidime, co nam.prichysta socialna vlada.

joannita
16. nov 2023

Cca 600e ale neobmedzujeme sa, kupujeme na co mame chut, casto varim. Ja som ale na RD, cize keby som chodila do prace a mladsie dieta do skolky, bolo by to urcite menej.
Suma je bez drogerie, len cisto potraviny

dzulik_
16. nov 2023

Cca 450€, už s obedmi v škôlke, manžela a mňa v práci. Mäso, zemiaky a bežnú zeleninu máme vlastnú. Čiste potraviny, neviem prečo do toho niektoré rátate aj drogériu 🤦🏻‍♀️

tiezjedna
16. nov 2023

@dzulik_ ak to splachujú v jednom nákupe, tak z účtenky už to asi nevyškrtávajú...

autor
16. nov 2023

Ďakujem všetkým, dám mu to prečítať, sme dvaja dospelí a dve deti (3 a7r), varim doma, každý deň, každý druhý... mužovi balím do práce, staršiemu do školy... minula som minulý mesiac 650e na stravu a 50 na drogériu. Neviem co sa mu natom zdá veľa. Naozaj nekupujem somariny, u nás čipsy, sladke vody, maskrty nenájdete, väčšinou radšej doma im upeciem sušienky,kolac alebo v poslednom čase idú u detí domáce banany v čokoláde. Muž chodí do obchodu sem tam, ale nieje v tom žiadna logika, donesie dve, tri tašky ale neuvarim z toho nič lebo nahadze do košíka len tak ze "nakupil som", ja si píšem na celý týždeň a vždy v pondelok nakupim na celý týždeň na varenie, potom cez týždeň už chodím len pecivo alebo nejaké drobnosti co treba. Do reštaurácie chodíme možno raz za 2 mesiace, naozaj výnimočne. Ešte raz diky všetkým za komentáre.

dzulik_
16. nov 2023

@tiezjedna ja teda áno, normálne to zarátam osobitne ku drogérii

kris_tin257
16. nov 2023

U nás týždenný nákup stojí cca 80€ s tým že muž chodí na obedy v práci a syn sa stravuje v škôlke, občas si objednáme jedlo občas sa najeme von, dokopy to môže byť aj s nadsazkou 600€? 🤷

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
16. nov 2023

Baby fakt napíšte čo varíte na večeru alebo víkendy, lebo tiež chcem zmenšiť budget na stravu ...a nejako to nejde ak chcem kvalitnú stravu (bez sladkostí, sladkých nápojov...)

marcellka32
16. nov 2023

@janka2000 my tiež veľa prejeme a to sme len večer doma a víkendy ...nevarene večere sme mali keď boli deti malé, teraz už varím večer

veselo_neveselo
16. nov 2023

Daj mu radsej precitat uctenky z nakupov. Seriozne, odkladaj a za mesiac mu to daj prejst.
Zaroven si aj zapis jedalnicky, co str jedli kazdy tyzden (co si navarila a co napiekla).
A este podstatne, co ste vyhodili.

A potom prehodnotte spolu, ze co a ako by ste zmenili, tak aby to obom vyhovovalo.
Podla mna je dolezite aby obaja v rodine vedeli, ako sa hospodari so spolocnymi peniazmi, a obcasny takyto audit moze byt prospesny.

Ale vychadzam z toho, ze manzel je normalny a nie je to typ co fajci, ine drahe konicky, na aute sa vozi a zenu doma buzeruje za 50 eur.

nerko
16. nov 2023

@dzulik_ jednoducho do toho ratam aj ja drogeriu, cistiace prostriedky a ine prkotiny. Veci, ktore bezne kupim v Tescu, v Bille. Nemam potrebu si blocky rozpisovat, nahadzovat.

veselo_neveselo
16. nov 2023

@marcellka32
My sme mali nedavno:
Chilli (s masom alebo bez), je toho aspon na trikrat.
Spenat so zemiakmi, ja s acidkom, muz s klobasou/nejakym masom
Tekvicovu polievku s opecenym chlebom
Veggieburgre s pecenymi zemiakmi
Kari z cervenej sosovice (ci ciceru) so vsetkou zeleninou co doma bola
Domacu pizzu - robime s brokolicou, zampinonmi, paprikou, cibulkou a olivami. Zaklad tomatova omacka a mozarella.
Kuracie kusky na panvici opecene, a jeme na salate
Rybie prsty pecene v trube, zemkasa a cakankovy salat
Zeleninova polievka s masovymi gulickami (domacimi)
Brokllicova husta
Hraskova husta
A takto podobne dokola 😉

angela85
16. nov 2023

My sme 4 a 500-600€ a to mám všeličo domace,či darované. Veď keď len idem každý druhý deň na bežné pečivo, šunky a také,tak necham v jednote cca 40€ za týždeň plus každý týždeň normálne nákup za cca 100€ aj viac

marcellka32
16. nov 2023

@veselo_neveselo no tiež varím jednoduché jedlá, prívarky, žiadne kaviare a lososy..
Zajtra špenát+zemiaky+ vajíčka
Sobota bryndzové halušky
Nedeľa: vývar, rizoto (mäso a zelenina z polievky)

autor
16. nov 2023

@veselo_neveselo nakupujem väčšinou v jednote nakoľko sme na dedine, mam appku čiže si vie pozrieť čo som kupovala, vyhodíme naozaj minimum, viem koľko zjedia deti,koľko my a toľko aj navarím, ak niečo zostane väčšinou to dojem ja alebo muž do prace.

Muž má zasa na starosti poplatky, účty, hypo ,poistky a ja stravu,drogeriu,lieky a veci okolo deti(co sa tyka financii), roky to tak mame podelene. Bohužiaľ potraviny išli hore a minie sa na stravu viac.

dzulik_
16. nov 2023

@nerko chápem, ale potom to nie je objektívne. Ale jasné, nie každý má čas/chuť sa s tým zdržovať a rozpisovať to

vevapeto
16. nov 2023

700€

joannita
16. nov 2023

@marcellka32 na veceru nevarim nic, mame studene vecere 🤷‍♀️

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka533
16. nov 2023

No rátali sme posledny mesiac, lebo sa nam to nezdalo a skoro 600 eur. Extrém

euka210
16. nov 2023

No moj tiez sa cuduje ked necham 50e v Lidli. My sme 5 a cca 400e, ale mame nase domace vajicka, dzemy, kozie mlieko a aj maso len obcas kupujem. A to nic extra bio nekupujem, klasicke jedla varim.

euka210
16. nov 2023

A to obedy mame v praci, deti v skole.

lucia147852
16. nov 2023

Minimálne 600€, ale častejšie tak 700-800€. Lebo muž má HIT. Sme traja normálne jediaci, plus ešte okolo 115€ pre babo na UM

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
16. nov 2023

MY dvaja 500 eur ako nič.

tiezjedna
16. nov 2023

@veselo_neveselo prosím ťa, chilli s masom alebo bez je čo?? To nejak neviem rozkľúčovať

joannita
16. nov 2023

@janka2000 natierky rozneho druhu (asi 15 druhov), veeela zeleniny, vajicka na rozne sposoby, chlieb vo vajicku (to nepovazujem za varenie), hrianky, sunka, rozne druhy syrov, pasteta, zapecene pecivo so sunkou a syrom v rure s roznymi obmenami napriklad s olivami, rajcinou, mozarelou (to tiez nepivazujem za varenie), obcas parky......je to veeelmi vela ako mozes improvizovat. Mne varene vecere proste nechutia, potrebujem vela zeleniny na veceru a k tomu sa mi chodi nieco nevarene.

veselo_neveselo
16. nov 2023

@tiezjedna Chilli con carne (alebo sin carne, bez masa)