Koľko miniete mesačne na stravovanie pre rodinu?
Ahojte, kolko miniete na mesiac za stravovanie pre 2 osoby? Alebo pre seba, či pre 3,4 osoby? Zaujima ma to lebo som zistila ze my asi privela vzhladom na nizky plat a potom sa divime kde zmizli peniaze... na osobu 400. Asi velmi vela. Zijeme nad nase pomery ocividne....
Povodny nazov temy : Kolko minate na stravovanie?
....v pripade keby admin zmenil nazov temy a aj jej vyznam
400 e na osobu je veľa... my za min. mesiac 1100 e / 6 osôb.
mne to ukazuje v mobile.
Na 1 osobu/mesiac 400 😳 už dávno som nerátala tak zrejme viac ale mali sme 400-500 na mesiac 4 osoby.
@januska12323 400 eur na 4 osoby mesacne? to sa Vam ako dari? :D ako stare mas deti?
.
@januska12323 a to vobec nezarabame tak zeby sme si to mohli dovolit ... este ze v appke banky som si nasla kolonky kde kolko penazi ide...a na stravovanie fakt strasne vela az mi zle prislo :D
4osoby- priemerne okolo 500 mesačne. Niekedy menej niekedy viac, v decembri bolo cca 650.
My okolo 800€ je nas 6 a nik sa nestravuje v skolskych zariadeniach ani v praci.
@crazy_cat_lady fiha ako to planujete? ze si vydelite presne mnozstvo ake miniete a tak idete nakupit?
800 - 1100 mesacne /navyse k tomu 60-80 eur donasky + 50 eur obedy v skole + muz obedy v robote/
sme 4 clenna rodina - 3 chlapi do 190 cm
Tak 400€ na osobu je strasne vela. Ale dobre, ze si si to vsimla a uvedomila, uz to “len” zmenit 😉 ako sa stravujete? Obedy mimo domu a vela donasok?
Nás je 6 - z toho jedno dojča a minieme okolo 700e. Dve deti sa okrem toho stravujú v škole čo sa týka obedov.
@autorka nie, nerobime ziadne vydelovanie pred nakupom, proste ideme a kupime, co treba :D ale ideme dajme tomu raz za tyzden na velky nakup, na ktorom nakupime veci na varenie pocas tyzdna a drobnosti - pecivo/ovocie atd.. a pocas tyzdna sa sem tam uz len dokupi to, co sa zje.
@autorka u nas ale celkom zabralo/znizilo vydaje ked vieme, co chceme kupit. ze ideme varit toto cez tyzden a co presne nato potrebujeme. snazime sa nekupovat nejake veci navyse, jedine, ze ked je nieco v zlave, napriklad maso, alebo tak, tak to kupime do zasoby do mraziaka. a este nechodime nakupovat hladni :D :D to sa nam nevyplatilo a potom sme pokupili kopec blbosti, ktore sa nasledne nezjedli. a nekupujeme skoro vobec sladke/slane/sladke vody, alebo podobne zbytocnosti
@ysseba sem tam v restauracii, a sem tam doma ale kupujeme aj uplne blbosti (cokoladky, proteinove pudingy, rozne tycinky, keksiky, sladke vody atd) ale my aj podla toho vyzerame :D 20 kg nadvaha u mna a 12 kg u manzela cize vobec nam to neprospelo... nechapem ze sme doteraz nevideli kam idu peniaze. Donasky tie vobec, to radsej nakupime v obchode. Teraz riesime hypoteku tak prehodnocujeme vsetko co sa da aby sme vyzili :D normalne sa hanbim nielen tu, na MK, ale aj pred sebou
@crazy_cat_lady u nas napriklad velke nakupy nerobime, max do 30eur, niekedy je to 15, niekedy 20, niekedy 25. Varim to co je v akcii.. ak je to kuracina, tak varim kuracie, ak bravcovina, tak robim nieco z bravcoveho.. jogurty, sladkosti nakupujem len v akcii.. a to co je drahe stale (oriesky napr.) kupujem len vynimocne, nekupujeme ani sladke vody, resp.obcas.
Neplanujem dopredu, len sa riadim tym co je v akcii a podla toho si vymyslim co budem varit. 😊
@autorka tak v prvom rade sa odpichni od toho, že si to proste nemôžete dovoliť. A ďalšia vec, 800 € vo dvojici by nebolo veľa, keby to bolo za kvalitné potraviny a zdravé jedlá, čo vo vašom prípade nie je ani omylom. Takže skúste celkovo prehodnotiť svoj prístup k sebe samým, telo nie je odpadkový kôš. Zabiješ tak dve muchy jednou ranou👍
Tak 600- 700 € mesačne.Sme doma 5 ti
Nemusis sa hanbit. Dolezite je ze si si to uvedomila. Ono je tazke polavit zo svojho standardu, ale urcite sa to da. Ja som kedysi tiez rozhadzovala, az neskor som sa naucila setrit na potravinach.
Ja to veru tiez tak mam podobne, ze tych 700€ - 800€ pre 2 osoby a to sa snazim uz kupovat veci v akcii. Ale kupujeme kvaskovy chlieb, kvalitnu sunku, kvalitné jogurty, mam laktozovu intoleranciu takze bezlaktozove produkty su drahsie, ovocie a zeleninu taku aku mame radi. Jedlo sa u nas nevyhadzuje a stravujeme sa 80% doma, muz obcas menu v praci. Neviem si to velmi predstavit ze by sme minuli menej ale ako to tu citam mala by som sa aj ja pozrieť na to ako lepšie šetriť 🫣 mavame ale sem tam aj návštevy, tak ich chceme pohostiť samozrejme. No skusim si to v tomto mesiaci odsledovať
@januska12323 400/500 na mesiac prosim ta vy co jete? 😳
@tairyx tak to je obdivuhodne, lebo ja mam pocit, ze za 30 eur dnes nekupime nic, v takej hodnote donesiem domov vacsinou chlieb, sunku, syr, nejaky jogurt a hotovo :D
@crazy_cat_lady no aby som upresnila dospelé osoby a dve majú cez týždeň obedy mimo tak je to len od oka vyratane 😁 a minulý rok, tento som ešte neskúšala zrátať, asi mi tiež oči vybehnú
my sme traja a minieme okolo 300-350 na mesiac na osobu ale v tom je aj drogéria a chémia...
keby si bola sama, tak si poviem, ze 400 na osobu je ok. predsalen pre jedneho sa tazsie vari. ale pri viacerych stravnikoch to nestupa geometricky. takze 800 za dvoch je ozaj dost. My sme dvaja, a priemerne tych 500-600E aj so zakladnou drogeriou and restikou/donaskou.
My sme 4ia, 2 deti a 2 dospeli. Varime teple obedy a vecere (ked sa zadari tak deti nie su chore a my jeme v praci ale velakrat robime HO takze jeme zase doma s muzom) a minieme okolo 700-800€
My 600e - rodina.
Sme 3,a okolo 600€,keď priratam jesť vonku tak plus 100€
@crazy_cat_lady ja za 30 eur navarím aj na dva- tri dni.. podľa toho čo. Ale ako príklad môžem dať bravčové rizoto- 1kg bravčové cca 5e (v akcii), ryža 1,69, cibuľa neviem? Keď aj 1eur by stála dajme tomu, hrášok s mrkvou 1,49 (v akcii, bez akcie 2e), kukurica 0,90 (tesco značka), koreniny - mleté čierne kor.(0,28 tesco), soľ (neviem, 1kg 0,60?), rasca mletá (0,50), paprika mletá červená (0,50), kyslé uhorky neviem koľko stoja, mám domáce..(kto chce k tomu) a syr blok eidam alebo gouda 3e.. tak spolu je to do 15eur, ešte mi vyjde na pečivo, šunku, prípadne iné do tych 30e
@tairyx jasne, vsak aj ja dokazem za 30 eur navarit nejake "jednoduchsie" jedlo, len poukazujem nato, ako je dnes vsetko drahe a ked si clovek chce "dopriat" a teda kupit si aj nejake ovocie/zeleninu/jogurty/sunku/chleba - co su pre mna zakladne veci, ktore musia byt doma, tak aj na tom necha kolko krat 30 eur a ma pocit, ze domov nic nepriniesol :D

400 eur na osobu mesacne je dost. nam to vychadza tych 400 na oboch cca. samozrejme sem tam ideme aj von si sadnut, tak vtedy je to viac, ale cisto potraviny nam vychadzaju zhruba takto