Koľko zarábajú vaši partneri?

18. aug 2023

Ahojte, mňa by zaujímalo koľko zarabajú vaši partneri, manželia. Chceme ešte 4 dieťa a manžel zarába 1860€ aj s daňovým bonusom.

nelca84
20. aug 2023

@andrejka1974 takze vy ste im zabezpecovali len zakladne zivotne potreby a ak nieco chceli, museli si od 16-tich zarobit. To ma podla mna dost blizko k treniu biedy.

kristiii
20. aug 2023

Autorka, vy musíte vedieť, či utiahnete aj ďalšie dieťa. Píšeš, že plánujete hypotéku, tak len sadnúť a počítať a prepočítavať, rátať aj s dočasným výpadkom príjmu, keby sa čosi stalo mužovi a pod.
Ostatné, je pravda, že sa absolútne nedá porovnávať doba 5-7 rokov dozadu, odvtedy šlo od bývania cez potraviny atď všetko rapídne hore, ale zase sa netvarme, že každý musí mať novostavbu, nové auto, iba nové handry, každé dieťa aspoň po tri krúžky...a nijak inak nemôže prežiť šťastné detstvo, ale okamžite len prežíva a živorí. Ak toto tlačíte deťom do hláv, tak sa vôbec nečudujem, aký je napríklad problém so šikanou na školách.

andrejka1974
20. aug 2023

@nelca84 nie je to trenie biedy takto sa naučia vážiť si peniaze a vermi,ak by potrebovali pomôcť môžu sa na nast obratit

slniecko5
20. aug 2023

@andrejka1974 už som ti to tu písala a rada to zopakujem, môžte byť na seba hrdí s manželom, ako skvele ste to zvládli. Dobre ste deti vychovali.

ema22270
20. aug 2023

Po 3 dnoch napises, ze mate nakoniec spolu 3500? 🤷‍♀️ no zaujimave teda.

huginko
20. aug 2023

@andrejka1974 z 1300 eur sa dá krásne žiť? Tomu snáď neveríš ani sama. DÁ. Ale základné potraviny, nič navyše, nedaj bože sa niečo stane. Výlety nehrozia.... Naozaj super

dadis
20. aug 2023

@slniecko5 Zo skromnych pomerov vyrastu skromni jedinci. Vsimla si si, ze napriklad ziadne z jej deti nestuduje..

slniecko5
20. aug 2023

@dadis no comment..

asocial
20. aug 2023

@andrejka1974 prepáč. Ja mám radšej dve deti, ktoré videli kus Slovenska, každý rok vidia more (skromne, ale vidia). Píšeš, že deti NECHCELI. Tomu sama neveríš. Rodinu a vzťahy utuzuju aj spoločné zážitky, a tie deťom nedáš prácou v záhrade a tým, že musia makať od 16... Radšej dieťa, pokiaľ na to má, podporím na VŠ...

K téme. Muž zarobí dosť menej ako tvoj, ja mám tabuľkový plat, čo je smiešna suma, napriek tomu však žijeme priemerný pekný život. Máme dve deti, to nám stačí, na tri by sme museli kupovať väčšie auto, proste nie. Je pekné mať 4 deti, nechodiť do roboty a spoliehať sa na muža... Ja za seba poviem, NIE.

adkoalauri
20. aug 2023

@dadis čo tým chceš povedať, že žiadne jej dieťa neštuduje? Neviem prečo má byť samozrejmé, že rodič dotuje dieťa 5 rokov na VŠ. Celých 5 rokov manžel pracoval 3 mesiace cez leto, lebo rodičov nechcel zaťažovať. Ja som chodila tiež na brigády + som si zobrala študentskú pôžičku.A z takýchto jedincov vyrastajú jedinci, ktorí sa naučili vážiť si veci a majú finančnú gramotnosť..nie ako naše rozmaznané deti, hocičo sa pokazí, však kúpime druhé povedia, až nás z nich poráža..tak ma nahnevali, že min.týždeň vstávali o 6- tej a išli na brigádu zbierať zemiaky..majú 12 a 10 rokov...neboj sa 10€ čo si zarobili schovávajú...

andrejka1974
20. aug 2023

@asocial s deťmi sme boli dvakrát pri mori a potom sme sa ich pýtali či chcu ísť opäť a oni že nie a to sme im núkali dovolenku v grécku kde nechcel ísť najstarší ostatní išli potom v Čiernej Hore tam nechceli ísť najstarší a najmladší syn tak ani tí dvaja nešli a na dovolenku do Dominikánske išli len najstarší a staršia dcéra dvaja synovia ísť nechceli ponuku mali nič by ich to nestalo a najmladšiu sme už brat nemohli je autistka s tou sa nedá takže moje deti veľmi more neprereferuju takže nie je to o tom že nechcú oni proste nechcu

andrejka1974
20. aug 2023

A u nás stačila chalupa odkiaľ sme robili výlety po Slovensku aj deťom boli vždy spokojné cez leto keď chceli mali tábory s nami boli na chalupe so staršími rodičmi všade proste nikdy nestrácali

dadis
20. aug 2023

@adkoalauri Ano, myslim si, ze ak su rodicia spokojni so status quo, nevstepi detom, ze mozu zit iny zivot. Vidis, vy dvaja ste sa neuspokojili s tym, co dosiahli vasi rodicia a isli ste a snazili ste sa, brigadovali a dnes mate dobry zivot. Ja tiez rozmaznavam svoje deti a nemyslim, ze to je dobre..tiez by mohli zit vo vacsej skromnosti, ale trvdit, ze moje deti po mori netuzia alebo netuzia ist do anglicka na pobyt, na lyzovacku, ci nechcu chodit na drahe sustredenia. Vsetko treba s mierou, kym ja si myslim, ze mojim by neuskodilo sa uskromnit, tak u nej vidim, ze tym detom mohli dopriat viac 🤷‍♀️ moj nazor..a s tou brigadou 👍

asocial
20. aug 2023

@andrejka1974 prepáč, potom beriem späť, ja že ste nikdy neboli🙂. Ja som tiež horský typ. Ale súhlasím s tebou, že aj z takého príjmu sa dá. My s mužom trebárs nikdy nepotrebujeme topánky za 150 eur, mobily za 1000...

valeria_h
20. aug 2023

Ja Ti napíšem z inej pozície - z pozície dieťaťa. Mám ešte dvoch súrodencov a dostali sme len základ. Aby sme mali čo jesť, niečo si obliecť, hračky len výnimočne, nemali sme toho veľa. Ja som nosila oblečenie po staršej sesternici. Nikdy sme nechodili na výlety, dovolenky, neboli peniaze. Raz nás vzal krstný do Chorvátska, išli sme traja súrodenci a naša mama a krstný s krstnou a ich dve deti. Cestou sme sa museli dvaja schovávať vzadu v aute, aby nemuseli na hranici priznávať viac ľudí. Spali sme v stane. Nikdy sme nemohli chodiť na krúžky, ja som chcela na gitaru alebo klavír, ale neboli peniaze ani na krúžok ani na hudobný nástroj. Nikdy sme nemali všetci bicykel, mali sme len jeden - traja súrodenci. Keď som na narodeniny, prvé sväté prijímanie dostala nejaké korunky, tak som si ich odložila, ale mama za mnou vždy prišla, či môžem požičať. Nikdy nevrátila.
Keď už som bola väčšia - chodila som na strednú, tak som zažila výsmech kvôli tomu, že som nosila stále to isté. Proste neboli peniaze, naši nemali prostredie na výchovu troch detí. Nemala som ani svoju izbu, mala som izbu so súrodencami. Žiadne súkromie.
Socializácia nula bodov, keďže si nepamätám, že by sme niekedy ako rodina spolu boli v zoo alebo tak. Iba zo školy keď sme išli na výlet.
Viem, že naši dali čo mohli, ale je to pre mňa dostatočne odstrašujúci príklad, ako nechcem aby moje deti žili. Nemusia byť značkové a drahé veci, ale zaplatiť dieťaťu vzdelanie, krúžky, koníčky, viesť ho k športu, k láske k prírode, dať mu priestor rozvíjať talent - to je to, čo dieťa potrebuje.

andrejka1974
20. aug 2023

@asocial presne tak načo mať všetko drahé a vermi tenisky za 30 eur úplne stačia a deťom topánky lacné z Teska stačili tiež však aj tak boli odrate za dva mesiace z odrážadlá tak načo značkové veci

michal711
20. aug 2023

1860 € s daňovým bonusom nie je veľa kedze daňový bonus robí pri 4 deťoch 480€

ropucha6
20. aug 2023

@valeria_h presne a tie argumenty typu, kde sa najedia traja, najedia sa aj styria…akoby to boli jedine potreby deti - nebyt hladne.

mamina7070
20. aug 2023

@andrejka1974 a ako ziju tvoje starsie deti ? po podnajmoch ci v ubytovni ? ako sa im dari ?

cecilia29
20. aug 2023

Autorka mate podľa mňa slušný príjem, ale ako som písala, o príjem až tak nejde. Dieťa chcete obaja , tak prečo nie. Pri normálnom hospodárení zvládnete aj viac ako 4. Držím prsty

sense
20. aug 2023

Autorka najprv píšeš príjem. 1860 a následne 3200. Tak koľko lebo suma ktorú si napísala dnes je takmer raz toľko a to je už riadny rozdiel.
A ak chcete dieťa obaja, tak nepotrebuješ nato súhlas koníka.

andrejka1974
20. aug 2023

@mamina7070 moje deti žijú v podnájme,každi inde platia si všetko sami majú svoju prácu a sú spokojní deti ešte nemajú

palicka
20. aug 2023

Autorka- vyska prijmunti je asi zbytocna. U nas je to nastavene tak, ze jedna vyplata musi pokrzt vsetky vydaje a druha je na zivot, sporenie, dovolenku, investovanie, dorabky...hypo a zbytok kryjeme zivotnym.posutenim do vysky vydajov- ak by sa jednemu z nas nieco stalo, poustnym.krytim vyplati vydavky. Zo svojho prijmu vyzije aj s dietatom. A tvoja otazka konkretne? My by sme uzivili asi aj viac deti, no niekedy to nie je o peniazoch. A vyska Vasho, pokial teda nemas prijem aj Ty, by mi na 4 deti asi nestacila. Ale všetko je o prioritach...drzim.palce, nech sa rozhodnete tak, aby ste boli spokojni

jarkove
21. aug 2023

6000 € čistého mesačne ...a ja 3000 €....ako ti pomôže táto informácia ?

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz