Koľko zarábajú vaši partneri?

18. aug 2023

Ahojte, mňa by zaujímalo koľko zarabajú vaši partneri, manželia. Chceme ešte 4 dieťa a manžel zarába 1860€ aj s daňovým bonusom.

vevesh
19. aug 2023

@nelca84 tak tvoje dieta je dost vynimka na 16rocneho (a samozrejme, ked mozete, doprajete mu nadstandard, ale standard toto zdaleka nie je)- osobne sa priznam, ze v 16tich ma sport uz nebavil, jedina moja zaluba bol vtedy zacinajuci internet a jazykovka a drviva vacsina mojich rovesnikov to tiez takto mala-jeden kruzok a zvysok kamosi. A mladez sa tiez nezmenila...inac je rozdiel mat v 16tich chlapca a dievku- dievku by si veruze na taketo spoznavacky a cestovacky po sk neposlala a treba povedat, ze dievca v 16tich uz povacsine ma/pokukuje po frajerovi, kdezto chlapci su zaujmami niekde inde.
Ak by sa z daneheho platu zo 4 deti poskytlo kazdemu po 1 kruzok, spolocne rodinne vylety, kultura (a samozrejme jedlo a strecha nad hlavou) - tak je to v pohode a stale to nie "cucenie pred obrazovkou ci valanie na dvore" a to si v klude mozu dovolit. Dieta nemusi mat vsetko, na co si zmysli a je samozrejme, ze ked mas viac, das a poskytnes dietatu viac ako priemer -ale nikdy nevies, ci tvoje dieta nebude chciet zalozit rodinu skor (myslim rovno po skole), ci nebude talentovany kovac (a v 18tich uz zo skoly von a absolutne sebestacny) a ci sa vobec nedajboze 18tky dozije. Taketo plany, co bude o 20 rokov, sa s realitou o 20rokov vobec nestretnu. Vies ako sa hovori, clovek mieni a pan boh meni...

barbora19911
19. aug 2023

@zaba21 ešte treba odpočítať prídavky takže 3x60= 180 takže 1260 je asi reálna suma ktorú má

dskjhfdlkdjhl
19. aug 2023

@vevesh No, ja teda neviem, ale ja som uz fakt stara a sice nie sportu, ale tancu som sa venovala este aj na VS a velmi podobne su na tom moje deti. A co poznam ich spoluziacky a spoluziakov, tak je to podobne. Starsia je na VS, mladsia na gymnaziu.

zaba21
19. aug 2023

@barbora19911
Prídavky vypláca upsvar, tak neviem, ako to autorka rátala

mamina7070
19. aug 2023

ten plat nestaci ani na zakaldne pokrytie potrieb styroch deti (tj kvalitnu stravu, oblecenie obuv, zdravotne naklady zubar a pod ) a este na naklady na skolu, cestovanie nie vsade chodi vlak, energie atd
proste je to malo
a ano ziju rodiny aj na a pod hranicou chudoby otazka je ci je to to co chceme pre svoje deti

1300 na den na osobu pri 6 ludoch je 7€ a to nemaju elektrinu vodu teplo atd

janage
19. aug 2023

@vevesh ak to deťom takto stačí super. A potom tu máme deti, ktoré chcú vyskúšať viac ako jeden krúžok, chcú hrať napr. na hudobný nástroj, vyskúšať šport či tanec, či programovanie, či vedecké, či umelecké. Pripočítať náklady na dres, kostýmy pri tanci, štartovné atď. Či bude iba trénovať, a keď ostatní pôjdu na postupovú súťaž ono ostane doma lebo aj tak by v prípade postupu nebolo na ďalšie poplatky?
Ja mám babu a teda ona bola na pár súťažiach či študijných krátkych pobytoch, rôznych aktivitách čo ju zaujímali.
Tak ako existujú deti, ktorým vyhovuje systém aký máte sú aj také, ktorým teda nie.
Ja som tak bola ako dieťa. Nemohla som toto hento tamto lebo nemal ma kto nosiť, financne neviem. Mne to bolo ľúto. Preto pre mňa ako rodiča je prioritou, aby dieťa malo krúžky ako a koľko chce a zvláda. Jediná podmienka je dokončiť školský rok.

nelca84
19. aug 2023

@vevesh nemam pocit, ze by bol vynimka. Takmer vsetci chlapci v nasom okoli sa venuju nejakemu sportu, jeden dokonca sutazne lyzuje a sustredenia maju aj v lete. Dievcata menej sportuju, to je pravda, ale napr. nase susedky jazdia na konoch, maju ich v prenajme, co asi tiez nie je uplne lacne. Mas pravdu v tom, ze my sme vyrastali inak. Nasa mama bola samozivitelka a detstvo som stravila na sidlisku, dovolenka bola u starkej na dedine alebo na rodinnej chate. Ale nebolo to o tom, ze ja som si to tak vybrala, jednoducho mama robila co mohla. Keby sa ma opytala, ci chcem ist na tyzden k moru alebo zas k starkej, co myslis, ze si vyberiem? A to som bola u starkej naozaj rada... Jasne, poviem si, ze som mala pekne detstvo, ale ktovie kde by som mohla byt, keby som mala vacsie moznosti. A prave preto chcem tuto moznost dopriat synovi.

babulkomale
19. aug 2023

@andrejka1974 zaujimave...mali ste hypoteku? Lebo ked ma niekto 700€ hypoteku, zas to vidi inac a nejake setrenie na dom, to by sa stahoval mozno v osemdesiatke doň.

janage
19. aug 2023

@nelca84 ja si myslím, že závisí od okolia v ktorom sa dieťa hýbe. U nás v subore veľké baby trenuju 3xdo týždňa, okrem toho majú mnohé ešte jazyk, iný šport či ďalšiu aktivitu.

nelca84
19. aug 2023

@janage ano, ved ja som to nevylucila, ja si tiez myslim, ze aj baby si vedia najst svoje konicky, ak im to rodicia umoznia

babulkomale
19. aug 2023

@janage presne, mam v okoli rodiny, ktorych deti nic nebavi. Iba tak su. A veru tym ze je s nimi menej prace, ich rodicia ich maju 5. Proste su v pohode.
Potom su rodiny, kde ma dieta kazdy den nieco po skole, venuje sa viacerym veciam, lebo je talentovane.
Plus vylety, rodinne navstevy, oslavy... Radsej oservisujem kvalitne dve deti ako sa mnozit donekonecna a potom natrcat ruku.

vevesh
19. aug 2023

@janage ale my taky system nemame😃praveze moje deti su vynimky, ktore nejake tie aktivity maju a doterat precestovali pol europy a blizkeho vychodu- praveze zvysok ich kamaratov nemaju ziadne kruzky a velmi necestuju🤷‍♀️🤷‍♀️ a vacsina z nich prestala s kruzkami z vlastnej iniciativy medzi 10-14r.
@nelca84 my byvame pri mori, takze u nas to ma trochu inu klasifikaciu, ze ist k moru na prazdniny🙃🙃🙃 ako chapem, ze chces dopriat viac synovi, hlavne ked na to mate. Ja len hovorim o tom, ze to nie je standard, ale nadstandard. Dieta ma mat zazitky s rodinou, kulturne vyzitie, minimalne jeden kruzok, jedlo a strechu nad hlavou- a toto sa da vytvorit aj z nizkeho platu. Nemusi clovek zarabat desat tisisc, aby to dosiahol- dovolenky sa kludne daju dat do dalekych destinacii a low cost, takisto kruzky su lacnejsie a ked potrebujes vybavu- o co je horsia z druhej ruky ako fungel nova, ked ide o funkcnost. A ak je niekto talentovany a venuje sa profesne sportu, najde si sponzorov -vsak aj tak vrcholove (a/alebo reprezentacne) sporty malokedy rodicia sami utiahnu, pokial nie su milionari....

janage
19. aug 2023

@vevesh tak potom celkom nechápem ako môžeš napísať, že v pohode z takého platu vyjdu so 4 deťmi. Žiješ v inej krajine teda máš iné náklady na život, tvoje deti žijú inak. Deti autorky ak by sa o pár rokov chceli všetky súťažné venovať športom či mať viac ako jeden krúžok, nebodaj ešte súkromný tak nevyjde a už vôbec nie v pohode. A ešte aj cestovanie a zážitky. Nas stoja krúžky pre každé z deti min. 50e mesačne čisto bez obuvi, oblečenia, štartovného, úbytka, cestovného. Ak prirátame jazyk pre mladšiu hýbe sa okolo 100 za dieťa mesačne.
Opakujem ak to rodine, hlavne tým deťom vyhovuje, že jeden krúžok raz týždenne a rodicia sa inak venujú OK. Ak nie, veľmi by ich to obmedzovalo.

nelca84
19. aug 2023

@vevesh s tym morom to bol samozrejme priklad, moze ist o cokolvek ine, co je pre dieta nedosiahnutelne skrz nedostok financii, letne tabory, jazykovy pobyt, bicykel...

dadis
19. aug 2023

@vevesh Moj 16r syn teda pokracuje v sporte. Obe deti robia rovnaky sport, aj mladsia sestra. Nie je to lacna zalezitost. A na brigady cas veru nie je. Take pikosky ako lyziarsky, skoly v prirode, vylety, jazykovy pobyt v zahranici..a nehovorim o studiu v zahranici..pubertiak je v dnesnej dobe luxus 😬😆😆

andrejka1974
19. aug 2023

@candii chodili všade však nemusia mať všetko chodili sme na kúpalisko všetky deti chodili športovať všetko sa dá nič sme im neodporúčali na dovolenku sme chodili na chalupu ,kde si užili všetko výlety k moru sme veľmi nechodili ani nechceli na všetko bolo

andrejka1974
19. aug 2023

@babulkomale áno mali sme aj hypotéku ale len 200 eur všetko sa dá my máme vlastné bývanie a dom sme si kúpili výhodné mali sme našetrené peniaze a dá sa ušetriť aj na jedle varíš doma kupuješ v akcii

babulkomale
19. aug 2023

@andrejka1974 varim doma, kupujem v akcii, prijmy mame super ale aj vydavky, neviem si predstavit nasetrit na dom. Vlastne byvanie myslis ako, ze splatene, zacinali ste od nuly alebo ste dostali ci zdedili byt, a hypo ste si brali len na prerabku?

andrejka1974
19. aug 2023

@babulkomale byt sme dostali a hypo sme brali na rôzne veci a postupne ju splácame a na dom sme si našetrili pred siedmimi rokmi vtedy som už aj ja mala príjem a kúpili sme starší dom,ktorý si sami dvaja rekonštruuje postupne teraz máme príjem do 2200 eur a mesačne vieme aj 500 až 600 eur ušetriť proste sa to dá oblečenie deti podedia nemusia mať značkové oblečenie za stravu teraz keď sme štyria miniem do 500 eur mesačne proste doprajem si raz za čas aj dovolenku pri mori keď niečo si chcem kúpiť kúpim si to na splátky bez navýšenia a keď na to nemám tak si to nekúpim a vermi všetko sa da

erikavesela
19. aug 2023

@andrejka1974 ved dakujes za darovane veci na oblecenie?..to je v pohode prezitie?

autor
19. aug 2023

Nejnevajte sa, zle som sa vyjadrila v popise. Je to plat manželov, máme pridavky na deti 180€ rodičovský príspevok ten vysší kedže som predtým pracovala na zmluvu a máme ešte jednu prácu popri rodičovskej a jeho práci a tam zarobíme 1000€ takže momentálne máme príjem 3400€ mesačne, sporíme deťom od narodenia, plus si dávam bokom na finančnú rezervu, hypotéku zatiaľ nemáme ale chceme, len ešte čakáme ale buducí rok si už zoberieme určite 4 izbový byt. Mame aj stavebné sporenie. Štvrté bábätko chceme obaja.

autor
19. aug 2023

A po druhé, na vylety chodíme každý víkend nikdy sme nesedeli doma, vždy chodíme aj k moru ale máme to tak že si vždy pól roka šetrime jeden mesiac kúpime letenky a podobne, nikdy sme sa nemali zle, peniaze aj investujeme a aj si užívame.

tatianamaria
20. aug 2023

Môj manžel takto zarobí. Máme 5 detí. Doprajeme im. Chodia na jazdeckú školu, plávanie, hrajú na hudobnom nástroji a ešte majú aj výtvarnú. Ak niečo potrebujú majú to napríklad strojček na zuby, okuliare. Nekupujem oblečenie typu Pepco, KiK, h&m. Učiteľky mi hovoria, že moje deti chodia krásne oblečené. Chodíme na dovolenky a na výlety. Ja som ešte na materskej. Dá sa vyžiť z takého platu. Je pravda, že nemáme pôžičky a hypotéku.Ja Ťa povzbudzujem k 4. dieťaťu. Dá sa to.

babulkomale
20. aug 2023

@andrejka1974 co znamena 500-600€ usetrit? Ze ich prevedies na ETF fondy na investovanie a nedotknes sa tych penazi? Alebo z nich prerabate ten dom? Pytam sa lebo ma to velmi zaujima, ako ludia gazduju...poucim sa mozno.
Dovolenka pri mori je ovela lacnejsia ako pobyt v Tatrach alebo na Liptove, alebo lyzovacky, na ktore chodime my, takze tam je to jasne.
Auta mate?

babulkomale
20. aug 2023

@tatianamaria aky zmysel ma napisat kde oblecenie NEkupujes? Ved napis kde kupujes, ked uz.

andrejka1974
20. aug 2023

@erikavesela samozrejme ja tiež darujem oblečenie ďalším deťom prečo by aj tebe ľudia nemohli takto pomôcť nám dcéru čo mi trhá oblečenie a kupovať jej nové nemá zmysel a vermi veľa ľudí nám pomohlo a podarovali oblečenie takže toto nie je o prežiti je to o tom že si pomôžeš ako môžeš a dá sa aj takto a vermi je to prospesnejsie

andrejka1974
20. aug 2023

@babulkomale mám ich na druhom účte a keď niečo potrebujeme tak ich použijeme

candii
20. aug 2023

@andrejka1974 áno a pred kolkymi rokmi ste zabudla povedať ?

andrejka1974
20. aug 2023

@candii siedmi sme doma boli ešte pred siedmimi rokmi,pred rokom sme boli doma ešte piati od minulého roku sme doma štyria takže až tak davno to nebolo a vermi moje staršie deti nikdy neprispievajú na domácnosť teraz sú zamestnaní od 16 brigádovali a je niečo chceli našetrili si teraz bývajú v podnájme čo si platia sami a vermi všetko sa dá keď sa chce a nikdy netreli biedu mali všetko

babulkomale
20. aug 2023

@andrejka1974 a z toho rozpoctu ste investovali aj sebe aj detom na dlhodobo?
Napriklad minule som platila 210€ poistku na dom, manzel si plati cez 50€ poistne ŽP lebo so svojim prijmom je hlavny zivitel rodiny, 500€ som posielala PZP+havarijna a to uz isli teraz nove poistky riadne hore, takze este dobra cena.
Poistne hypotek, rocny servis auta, natankovat, nejake veci na konicky, par stromov do zahrady, nove hadice treba, oslava svokrinych narodenin bude, takze darceky...
Sebe na dochodok investujem plus detom na start.
Idem kupovat novy batoh synovi, tenisky do skoly atd.
Papucky mladsiemu do skolky, hned dvoje lebo pocas roka mu narastie noha, nech mam nachystane.
Pyzamka nove, lebo vyrastol.
Neviem si to predstavit z nejakych 1600 a to mame dve deti a nekupujem nic predrazene, znacky za kazdu cenu, neznasam velke alebo viditelne logá.