Kreditná karta

8. mar 2023

zahliadla som tu prispevok o kreditnej karte poradte..
Ked mam teraz debetnu kartu vo VUB a prijem 1000 eur ciste bez hypo a inych poziciek mozem dostat aj kreditnu kartu?je niekde stranka kde si vyratam co je podla poctu dni co pouzijem cudzie peniaze vyhodnejsie?Predpokladam, ze debet je vyhodnejsi vsak podla RPMN?nemam teraz cas to pozriet vecer si pozriem.Aka je vyska do akej mozem ist?

petamich
8. mar 2023

no to my netusime do akej vysky mozes ist 🙂 to ty musis vediet aku vysku povoleneho precerpania to banka poskytla

a teda v zasade ano, zrejme by ti schvalili aj kreditnu kartu, co sa tyka vyhodnosti - vyhodnejsi na prvy pohlad je urok na povolenom precerpani ALE kreditna karta ma bezurocne obdobie napr. 40-50 dni = ak splatis vsetko co si pouzika do tohto poctu dni (zvycajne do datumu splatnosti), tak tam je urok nulovy, zasa ale kreditka ma poplatok (ktory sa da aj odpustit ak splnis podmienky), povolene precerpanie poplatok nema

takze to uz ty musis vediet akym sposobom chces pouzivat, ci len rezervu keby cosi, to ti staci aj povolene alebo aktivne budes pouzivat a splacat na cas to je lepsia kreditka

aj ked idealne ani jedno ani druhe 🙂

kaktusik007
8. mar 2023

a tak kreditna karta je dobry produkt. ALE - nie kazdy ju vie pouzivat tak ze na zaciatku dalsieho mesiaca vsetko co nou zaplatil splati 🙂 potom sa to vymkne z ruk a tie uroky, 20%... to uz potom ide 🙂

osobne by som to bez kreditky nedala, proste ta istota, ze ked sa cosi stane nech som kdekolvek mam na letenky domov pre seba a deti je na nezaplatenie. A plus bez kreditky ti auto nepozicaju - toto bol vlastne dovod pre ktory som do kreditky ja sla 🙂

mk1111111111
8. mar 2023

Ak by si brala hypo uver, bude Ti na pritaz

eeffka
8. mar 2023

@kaktusik007 pozicaju len drahsie

kaktusik007
8. mar 2023

@eeffka ako kde

liz_lemon
8. mar 2023

ja v kreditke nevidim ziadny zmysel, je to uplna hovadina, aky zmysel ma nou platit, ked na dalsi mesiac to treba vratit, a zase si na nule? vyhody kreditiek su biedne

vulka
8. mar 2023

O kreditku si môžeš požiadať v ktorejkoľvek banke. Nemusíš tam mať účet. Ale je to NAJHORŠIA forma pôžičky. Otrasné úroky. Pozri:

niekto2hy
8. mar 2023

@liz_lemon niektoré ti vrátia peniaze z platby

liz_lemon
8. mar 2023

@niekto2hy ano, ale to je tak malo, ze to rozhodne nie je nejaka vyhoda

niekto2hy
8. mar 2023

@liz_lemon tak centy su mala suma,toto je viac

simca06022011
8. mar 2023

no ak mas ist do minusu na beznom ucte, kde kontokorentne uroky su neviem 18% , tak kreditka zmysel ma, ja ju napr. pouzivam na vsetky online platby a nakupy, je tam urok 0% za ten mesiac, poplatok ak je pouzivana ani nemam (inak 2,50EUR, co je za pozicanie dajme tomu 1000,2000EUR nic)... uroky sa rataju az ked v podstate "splacas" po tej dobe splatnosti dlh. AK to ma niekto nastavene ako ja, ze 15teho mi odide cela vycerpana suma z minuleho mesiaca, neplatia sa uroky. Ak to chces na to, ze to minies a budes splacat pol roka, tak je to zly napad. Este porovnam s tym kontokorentom, ten ti rata urok za kazdy den co si v minuse. Cize tam bezurocne obdobie nemas.
Je to dobra vec, ak to niekto vie pouzivat :D ak nie, alebo nepotrebuje, tak samozrejme na co. Mne to pomoze vzdy :D minimalne mam pre pripad nudze k dispozicii vacsi obnos penazi, co u nas sa casto stava ze je treba. Naozaj to zalezi od toho ako clovek "funguje".

simca06022011
8. mar 2023

@kaktusik007 ano.. a letenky... pri niektorych sluzbach v zahranici, ked nemas KREDITKU, nepohnes sa napr. s pozicanim auta, a vela vela sluzbami. Ja som nevedela v jednom hoteli ani ubytovanie platobnou kartou hradit, proste musela som dat kreditnu... aj klient mi spominal, ze chodi letecky, na dovlenky a prisiel si ako chudak, musel to ist vybavit hned a nepohne sa bez nej , nechceli mu prenajat auto, lod atd (ako situovany pan, starsi uz, nepotrebuje si "pozicat"). Cize niekedy je to aj nutnost.

kaktusik007
9. mar 2023

@simca06022011 presne takto isto to s kreditkou mam aj ja ;) ale presne sme sa zhodli - treba ju vediet pouzivat a vyskakovat si iba do sumy co mozem splatit, nie do sumy jej limitu ;)

simca06022011
9. mar 2023

@kaktusik007 tak ja som si dala taky limit aby sa mi to nestalo :D

kaktusik007
9. mar 2023

@simca06022011 ja nie 🤣 teda na bezne vydavky. Ale limit som nastavila vacsi, aby som vedela kupit piatim ludom nahradne bezne letenky v ramci 4-5 hodinoveho letu, mala na pozicanie auta na 2 tyzdne a plus ten mesacny standard minania co bezne platim ;) cize limit mam 4 nasobny ako bezne potrebujem --- ma to vyhodu, nemusim fakt nic riesit a viem ze platba vzdy prejde ;)

autor
9. mar 2023

@simca06022011 co z toho potom maju, ked to ludia splatia do toho terminu?ci vacsina je rozsafna a minie viac ako je schopna vratit bezurocne do tych 50 dni ?
potrebujem to na take situacie ako pises dovolenka, oprava kotlu:
ale, ak ju napriklad nepouzijem mesiac,dva je to moja vec?teraz platim symbolicky poplatok za debet okolo 6-10 eur

@mk1111111111 byvanie uz mam,ale dik za upozornenie to by ma nenapadlo, ze to je tiez sposob uveru

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
9. mar 2023

maju z toho predsa odplatu za transakciu, ktoru im plati obchodnik ;) minimalne tu a ano vela ludi nesplati vramci bezurocneho obdobia

simca06022011
9. mar 2023

No keď je ti 10eur symbolických tak nič🙂)
Inak ako sa tu píše, platby sú spoplatnené u obchodníkov, veľa ľudí aj nevyplatí hneď...

simca06022011
9. mar 2023

A samozrejme nemusis ju vobec pouzit, ja som ju roky mala len tak,, kym som ju zacala pouzivat.

adam7122023
9. mar 2023

Spoločnosť vydávajúca kreditné karty nevydá KK hocikomu, preto je KK braná ako zjednodušený ekvivalent certifikátu, že človek je (po finančnej stránke) dôveryhodný a tiež, či je to občan kategórie A, B, či nižšej.

Ak vlastníte niektoré drahšie KK, máte tiež zlacnený alebo bezplatný prístup do vyhradených luxusnejších priestorov na mnohých letiskách. Namiesto nekomfortného čakania v bežnej letiskovej hale, si môžete vychutnať sedenie/ležanie v pohodlnom kresle, s možnosťou pripojenia notebooku, prípadne so sektom, či nejakou inou doplnkovou službou.

nelka93
12. mar 2023

Ja mam kreditnú kartu a nedám na ňu dopustiť. Vyuzivam ju vtedy, keď chcem. Hlavne v zahraničí a na online platby. Je to bezpečnejšie. Ani raz som za ňu neplatila a ani žiadne úroky, keďže to vždy viem splatiť načas. Za povolené prečerpanie platíš úroky od prvého dňa čerpania, za kreditku až po 47.dni

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelamizerikova
21. nov 2023

Ženušky viete mi poradiť ? Mám kreditku minula som z nej cca 500e mám automatickú splátku vždy 17den. Stiahlo mi 100e áno za ten daný mesiac keďže ostatok bol v nasledujúcom. Ale ja som si doplatila 21den aj tých 400e aby som to tam mala vyrovnane ale tých 400e mi už naspäť nepripísalo ukazuje mi ze zúčtované a nič viac

Teraz som začala s kreditkou viete mi niekto poradiť ?

simca06022011
21. nov 2023

@michaelamizerikova ja som toto len raz urobila a myslim, ze az v dalsom cykle to "vyrovnalo", cize ked sa robilo zuctovanie o to mi menej potom stiahlo dalsieho 17teho. Neoplati sa to tam skor posielat. Ten limit ktory mas na mesiac ti podla mna neobnovi uz v tomto cykle, na plnu sumu, iba na tu co ti ostala z limit - tohto mesacne vydavky.
Hadam niekto kto v tom ma vacsi prehlad napise, ale ja mam takuto skusenost.

michaelamizerikova
21. nov 2023

@simca06022011 aha ja som si to inak aj myslela že až 1 sa to obnoví a 17 zase stiahne čo sa vyčerpalo

simca06022011
21. nov 2023

ano, 17teho sa stihane to co sa vycerpalo predosly mesiac, aby to bolo presne 🙂

michaelamizerikova
21. nov 2023

@simca06022011 nechce sa mi volať do banky a bit za debila 😂 reálne som chcela bit silno poctivá a doplatiť si to tam 😂

petamich
21. nov 2023

uverovy ramec sa obnovuje iba 1x mesacne cize ak si posles mimo splatky cyklu, tak to "nepomoze" platba sa samozrejme pripise ale ramec sa obnovi az ku 17.

michaelamizerikova
21. nov 2023

@petamich ďakujem ❤️