Kto sa vyzná v životných poistkách?

motylicek07
18. aug 2023

Ahojte, chcem poprosit niekoho kto sa vyzna v zivotnych poistkach ci je tato vyhodna.Dakujem

suzitok
18. aug 2023

Toto nie je životná poistka.

rusalinka
18. aug 2023

@motylicek07 Ako píše @suzitok, toto nie je životka. V životke máš poistnú sumu, ktorá sa vypláca určenej osobe v prípade tvojho úmrtia. Tu máš poistenie - ako sa píše v liste - úraz, strata zamestnania, choroba.
Či je to výhodné? To zistíš len vtedy, ak sa ti (nedajbože) stane úraz, alebo ochorieš, alebo prídeš o prácu. Určite ti ale odporúčam prečítať si poistné podmienky, pretože na vyplatenie je nutné spĺňať miliardu požiadaviek, veľmi jednoduchý príklad - stane sa ti úraz a mala si nejaké to vínko v sebe - tak sa môžeš s vyplatením rozlúčiť.

suzitok
18. aug 2023

Nemáš v tom poistení absolútne nič. Nie je to životné, ale úrazové. Tie krytia sú extrémne nízke sumy. Jediné, v čom vidím výhodu, sú tie krytia v prípade hospitalizácie, aj to len následkom úrazu /tieto krytia sa dajú dať aj na bežnú PN, alebo bežnú hospitalizáciu, bez podmienky, aby to bolo následkom úrazu/. Nemáš tam žiadnu šetriacu zložku, absolútne nič.

zic
18. aug 2023

@suzitok tak zase davat setriacu zlozku do poistenia, to hadam nie...

suzitok
18. aug 2023

@zic prečo nie? Poistná suma v prípade dožitia sa dáva bežne, keď už si niekto dá životné poistenie....o tom, ako je to nevýhodné a aká je to hlúposť nebudem predsa presviedčať niekoho, kto preferuje tento spôsob sporenia

sweet20
18. aug 2023

@suzitok to vazne niekto preferuje to, ze pride o peniaze? 🤦

suzitok
18. aug 2023

@sweet20 je tu milion diskusii o zivotnych poisteniach, zeny ktore si to zakladaju hned po narodeni deti, atd..niekedy sa mi az rozum zastavuje, kolko mesacne do toho daju....ano, veria tomu, ze nasetria, ale nechcem tu o tom rozvadzat diskusiu

sweet20
18. aug 2023

@suzitok ok, chapem..

aaaa1111
18. aug 2023

namiesto tych super vyhodnych poistiek si radsej najdi chlapa, co dobre zaraba. potom nebudes musiet riesit taketo kraviny

melanta
18. aug 2023

@aaaa1111 chlapa, ktorý super zarába, môže zraziť auto. Ja zarábam veľa a predstav si, skončila som isté obdobie bez príjmu, pretože som skončila na onkológii. Za každý deň som dostávala od poisťovne zo životky peniaze (mesačne to bolo viac, ako niektorí ľudia majú mzdu) a potom jednorázové odškodné za kritické choroby vo výške ako niekto zarobí za 5 rokov. Takže kravina to nie je. Leda pre toho, kto tomu nerozumie.

melanta
18. aug 2023

@motylicek07 k čomu ti je toto? Máš poistený úraz a faktúry, nie život. Máš životné poistenie, kde máš poistený život, kritické choroby, trvalé následky? Ak áno a toto je iba doplnok k tomu, tak možno je to ok. Ale ak nemáš životné poistenie, tak toto samo o sebe, no neviem, z môjho pohľadu to bude možno u Metlife rovnako drahé akoby si mala aj dobré životné poistenie, kde vieš mať poistený celý život od chorôb až po smrť.

jakubvojcik
18. aug 2023

Skúste si pozrieť môj článok o životnom poistení, určite vám pomôže zodpovedať nejaké otázky: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

(všetko je aktuálne okrem čakacích dôb v Generali, to budem teraz aktualizovať)

V prípade nejakej konkrétnej otázky mi pokojne napíšte do poradne tu na MK.

martinp288
18. aug 2023

@suzitok Klienta netreba presviedčať že IŽP je nevýhodné. Stačí ukázať koľko ho to bude stáť a presvedčí sa sám. Teším sa na deň kedy IŽP pôjde do zabudnutia.

suzitok
18. aug 2023

@martinp288 presne tak, nie presviedčať, musí to vidieť aj sám, ale ver, že sú ľudia, ktorí nevidia, zaslepene za tým idú, lebo to treba mať

lindus_esterka
18. aug 2023

Ako radia ostatni, dobre si pozri podmienky. Ja som v jednom navrhu mala poznamku, ze nic nedostanem, ak k zraneniu dôjde tym, ze precenim svoje schopnosti. Tak aby sa nestalo cosi stylom, ze padnes z rebrika, co je sice uraz ale precenila si svoju schopnost vyliezť po rebríku 🙃

mibore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz