Ktoré detské sporenie je najvýhodnejšie?

lucia309
31. máj 2012

Dobry den,
ake je najlepsie sporenie pre deti? Mam 5 rocneho syna, ktoremu chcem zacat sporit len neviem v ktorej banke. Poradite?
Dakujem

lubinka1979
19. dec 2013

vyskúšali ste otestovaný produkt stavebnej sporiteľne : http://www.wuestenrot.sk/sk/stavebne-sporenie/k... ??? lubocka1@centrum.sk, pre okres Poprad a okolie aj osobne ... sú aj iné produkty ...

diana70
23. dec 2013

Mamičky, ak chcete poradiť s Farbičkou od Allianzu, rada vám profesionálne poradím. Je to kvalitné detské poistenie a povedzme si popravde, ktoré dieťa nemá občas úraz, alebo je dlhodobo choré? Peniažky z poistenia pomôžu vykryť stratu príjmu a vy môžete ostať na OČR-ke.

silsil
23. dec 2013

ziadne, neoplati sa to..inflacia tak znehodnoti peniaze za 15-25 rokov

frapper
24. dec 2013

@silsil dá sa dojednať indexacia-vyrovná ti infláciu.

silsil
25. dec 2013

@frapper ano, dojednas to za DALSIe peniaze..

frapper
25. dec 2013

@silsil Áno prepočtom sa ti zvýši poistná suma a zároveň sa tiež prepočíta poistné,ale keď chceš mať tak je tam tá možnosť.Môžeš si to kedykoľvek zastaviť,vždy k výročnému dňu poistky.Ak sa to dojedná pri uzatváraní tak poisťovňa ťa vyzve k tomu výročiu,ako sa klient rozhodne či to chce alebo už nie.Veď tá inflácia sa ti premietne nielen v poistkách,ale aj v cenách rôzneho tovaru a tam to ako riešiš.Ja si myslím,že aj v banke keby boli peniaze tiež ti to infácia znehodnotí.Keby si tie peniaze šetrila aj doma,že ich držíš,tak isto ti po 15-25 rokoch nebudú mať hodnotu tú čo teraz.To asi neovplyvníme,je to tak s infláciou vo všetkom.

silsil
25. dec 2013

@frapper ja si myslim ze uzit si peniaze tu a teraz je vyhodnejsie ako cakat 20r kym moje dieta nieco dostane, radsej mu kupim priebezne co potrebuje..aj moji rodicia setrili cely zivot a dostala som ked som mala osemntast tisic eur.. co to je?? ale v tej dobe tridsattisic bol velky peniaz

frapper
25. dec 2013

@silsil Áno to je pekné teraz myslieť na to užiť si,ale čo ak človeka postretne choroba a on v mladi nemyslel na to,že možno v chorobe alebo v starobe bude potrebovať na prežitie,lebo dôchodok bude mizerný,pretože ľudia všetci nepracujú,alebo ktorí pracujú platia minimálne odvody a tým sa môže stať,že mladý ľudia nebudú mať dôchodky lebo do soc.poisťovne neprichádza dostatok peňazí.Ale ktorý na to myslia teraz,keď sú aktívny nejakým spôsobom si odložiť na horšie časy,vždy lepšie niečo pomôže,ako vôbec nič.Vtedy na koho budeš odkázaná,keď ani deťom neodložíš,nemusí to byť veľa,ale koľko možno dovolí rozpočet.Takže užívať si všetky peniaze v mladi sa mi vidí dosť nezodpovedné jednoducho treba na to myslieť už teraz.Možno tie poistky sú pre niekoho dobré riešenie,lebo môže si tam poistiť svoje zdravie,keby sa niečo stalo,buď úraz,alebo PN,smrť,len to treba mať dobre nastavené.Sú to také zadné dvierka a to mám už 55 rokov,ale takto to vidím.

miricaaa
8. jan 2014

to si môžme odkladať aj do pančuchy tie peniaze, radšej vysvetlite tým klientom predtým než uzavrú poistku, čo sa stane v prípade, keď prídu o prácu a posledná možnosť bude vybratie tzv. nasporených peniažkov pred uplynutím investičného poistenia (tz keď majú uzavreté investičko na 25 rokov a budú chcieť vybrat po 5, 10, 15...). V niektorých prípadoch si ani ľudia neprepočítajú, koľko do toho. tzv. sporenia dajú,celkovo zaplatia1000€, vyberú 900€. zadné dvierka je poistiť si úraz, PN, denné odškodné atd. ale nie sporiť cez poistku, na tom sa najviac nabalia tzv. "poradcovia" preto Vás budú do toho tlačiť, "lebo je to dobré". Veľa šťastia v novom roku a buďte obozretní 😉

zuzulina265
8. jan 2014

Najlepsie je v generali junior able iba cez firmu zfp tak iato iba setrenie v iad je x krat lepsie a vyhodnejsie ako v bankach rada poradim vyc hod aj osobne

frapper
8. jan 2014

Áno aj to je riešenie pre niekoho odkladať do pančuchy,ale tam sa dá kedykoľvek vybrať,takže pre niekoho to možno nie je riešenie na odkladanie peňazí do dôchodku.Práve preto niektorý ľudia to riešia cez sporenia poistiek,lebo je to dlhodobejšia záležitosť.Ak by nastala počas doby sporenia smrť,peniaze sú ihneď vyplatené oprávnenej osobe.A v investičnom sa dá už po 5,10,15 rokoch robiť čiastočný odkup,keby nastala situácia,že peniaze potrebujete.Iné je to v kapitálovom,tam treba dobehnúť do konca,lebo pri zrušení sa klientovi nevráti všetko,ale ako som spomínala tá suma je vyplatená ihneď v prípade akejkoľvek smrti,či je tam našetrená alebo nie.Ja nehovorím,že treba tam dávať neviem aké veľké sumy,ale podľa možností to utiahnuť.A zo skúseností klientov viem,že pokiaľ si niečo uzatvoria snažia sa to vždy tam vložiť,keď to berú zodpovedne.Ale ako som už spomínala treba to mať nastavené,tak čo potrebuje každý.Je to individuálne,pre každého je niečo iné výhodné,to sa nedá len tak,na stretnutí sa analýzou s klientom zistí o čo má každý záujem.Myslím si,že čestný poradca,dobre poradí.Nehovorím,že sa nájdu aj taký,ktorým záleží na zisku,ale to už musí klient odhadnúť s kým si poistenie uzatvorí.Veď ak sa jeho poradca oňho nestará,klient môže požiadať poisťovňu o zmenu poradcu,ak natrafí počas poistenia na ústretovejšieho.

diana70
15. jan 2014

Mamičky, ak chcete poradiť s Farbičkou od Allianzu, rada vám profesionálne poradím. Je to kvalitné detské poistenie a povedzme si popravde, ktoré dieťa nemá občas úraz, alebo je dlhodobo choré? Peniažky z poistenia pomôžu vykryť stratu príjmu a vy môžete ostať na OČR-ke. Vo farbičke sa sporí dieťatku na dospelosť (suma je garantovaná) Sama som sa už stretla s mamičkami, ktoré boli spokojné s úhradou poistného, keď boli na očr-ke. Farbička má navyše tú výhodu, že hoci platí do 25 rokov, výhodne ju môžete zrušiť už po 18-tke, dieťa navyše má nárok na 5% bonus ak vstúpi do manželstva, začne študovať na VŠ alebo začne podnikať. Je potrebné počúvať klienta a nastaviť to podľa jeho požiadaviek. Ak niekto vychvaľuje maklérov, je to čisté zavádzanie verejnosti, oni majú špeciálne školenia ako oblbnúť klientov, len aby získali najvyššiu províziu, často chýba ďalšia pravidelná starostlivosť o klienta. Dobrý poisťovák sa svojim klientom pripomenie aspoň raz za rok-dva. Ak chcete niečo ešte k Farbičke vedieť, tak mi napíšte.

branislavovic
30. jan 2014

Momentálne je zaujímavé aj sporenie, kde na konci dostanete buď zlatú tehličku, alebo hotovosť, to je na vás ako sa rozhodnete. Dôležité je, že sa šetrí v čiastkach a postupne a keď proste nemám jeden mesiac tak sa nič nedeje. Mne osobne to skvelo vyhovuje. A minimum majú od 25€ čo sa ozaj dá. Niečo o tom nájdete aj na portály bankovezlato ale aj kdekoľvek inde keďže to začína byť viac a viac zaujímavé vďaka našej skvelej mene a inflácií...

jankaviel
8. feb 2014

Kazde investicne poistenie z teba len vyberie peniaze. Ked chces investovat svoje peniaze, tak nie do poistovne. Jej hlavny ciel je poistovat. Ak chces investovat su na to ine formy, len nie poistenia. Ak si precitas sumar poplatkov, tak zistis, ze to nie je vobec tak vyhodne ako to prezentuje reklama.

maja22
27. feb 2014

Volali mi z AIG Europe, balíček pre rodinu za 10,50 € mesačne. Máte s nimi nejaké skúsenosti?

frapper
27. feb 2014

@maja22 áno aj mne,ja som to odmietla,mne sa to zdá neprehľadné,nejaké zašifrované.Mám rada zmluvy kde vidím prehľadne za čo a koľko platím a potom sa mi ľahšie v tom orientuje a volím si čo potrebujem.

dia290
27. feb 2014

Stavebné sporenie v PSS určite naj

maja22
27. feb 2014

@frapper ok, vďaka za odpoveď. Keď mi príde ponuka, prečítam si a možno to vyhodnotím podobne 😉

kejbi
6. mar 2014

@dobracka pre aku spolocnost pracujes, ked sa mozem spytat?

jankaviel
7. mar 2014

@dia290 To si osobne nemyslim, ze prave stavebne sporenie je to naj, co nam financny trh ponuka. Je vyhodne len v tom pripade, ze je uzavrete na malolete dieta, ako viem tak v tom pripade v CSOB a SPPsa to da uzavriet bez vstupneho poplatku. A je vyhodne len ak sa tam dava len ta ciastka, ktora je urcena pre ziskanie premie. Pre rok je to suma 781 E a statna premia 66,39. Takto po 6 rokoch je tam priblizne 5084 E, ale je to uvedene bez roznych poplatkov. Samozrejme neodporucam brat si od sporitelne akykolvek medziuver. Je tam obrovska preplatenost, mame skusenost ze sa vzalo od PSS 18000E a vratit po 30 rokoch treba 60000 E. Takze niekolkokrat viac. Lisiak bol vzdy synonymom klamstva, tak pozor nato. V reklame sa hovori len to pozlatko, co je pekne, co dostanete, co Vam dame, ale nikdy nepovedia to, co si za to ziadame naspat.

jankaviel
7. mar 2014

@branislavovic V decembri 2012 sa zlato na burze predavalo za 1800 USD, v juni 2013 spadlo na hodnotu 1170 USD,v marci sa pohybuje okolo hodnoty 1330 USD za uncu. Kde to bude za tych par rokov, ked to sporenie do bankoveho zlata budete koncit. Bodaj by bolo co najnizsie. Lebo cim nizsia bude jeho hodnota, tym ta tehlicka bude tazsia. Necakajte, za automaticky dostanete krasnu velku zltu tehlicku. Cena zlata z dlhodobeho hladiska ma rastucu tendenciu. Takze spoliehat sa na to, sa neda.

jankaviel
7. mar 2014

@silsil Preto akekolvek sporenie penazi na poistkach je nevyhodne. Poistenie ma kryt riziko a nema sluzit na odkladanie penazi. Ak poistenie, tak len na kritie rizik. Netreba ho zaroven nechat lezat v sufliku, ale prehodnit ho kazde dva - tri roky. Zhodnotit, ci to za co si platim aj realne potrebujem. Poistovaci najradsej maju "nabuchane" poistky na najvyssie sumy, ved za to su najvyssie provizie. Cim viac platim, tym vyssia poistka. Ja osobne nemam rada poistovne, a nemam ani uzavretu ziadnu poistku. Peniaze radsej sporim, a to tam, kde sa mi realne zhodnocuju tak, ze to pokryje aj mieru inflacie. Do buducnosti je potrebne sa pozerat. Ak budem na dochodku, chcem si tak zit ako dochodcovia v Rakusku. Sadnut si s manzelom do auta a jazdit po svete. Ale na to musim mysliet uz teraz, ked mam 30. Ked budem mat 50, uz bude neskoro. Stat sa o teba nepostara. Len sa pozri na to, ako su na tom dnesni dochodcovia a bude to este horsie. A na financnom trhu existuju produkty, ktore ti tvoje peniaze dokazu zhodnotit, len je potrebne o nich vediet.

silsil
7. mar 2014

@jankaviel skor je potrebne mat cloveka komu veris 🙂 a potom mas aj vyhodny produkt

jankaviel
7. mar 2014

@silsil Mam okolo seba ludi, ktorym verim, ale svoje peniaze by som im nezverila. Je potrebne najst cloveka, ktory sa skutocne rozumie tomu co robi, a nie len ponuka to, co mu bolo dane, aby predaval. Ti, ktori predavuju, takych najdes mnoho. Ale ludi, ktori sa tomu rozumeju, najdes tazko.

silsil
7. mar 2014

@jankaviel haha teraz si ma pobavila, preco ked niekomu doverujes tak mu nedas peniaze? evidentne ta dovera nie je 100%ntna. A ked niekto prave robi to co robi a rozumie sa tomu tak prave preto mu verim no nie?

dia290
7. mar 2014

@jankaviel každy mame nato svoj nazor, ja som spokojna s tymi poplatkami je to otazne lebo ja mam ine info......a zas v ktorej banke po 30 rokoch nepreplatis taku sumu .... kazda si uctuje nekrestanske uroky a poplatky

jankaviel
8. mar 2014

@silsil Je rozdiel peniaze niekomu dat, a zverit na zhodnocovanie. Financnych sprostredkovatelov mame neurekom dost. Ale ako rozumia tomu co robia? Ak ma oslovi nahodou nejaka sprostredkovatelska spolocnost ci nechcem nejaky produkt, zhodnotit hypoteky a pod. tak ich neodmietam, ale dohodneme stretnutie. Tento tyzden som bola na takychto dvoch stretnutiach. Vyslovila som priamu poziadavku: "Chcem nejaky produkt na investovanie do fondov, akcii, komodit, zlata, indexov. Mate nieco nove, vyhodne?" A v oboch pripadoch mi hned ponukali poistku so sporenim. Tak neviem aka je ich profesionalita, ked nerozoznavaju investovanie od poistenia. Ich odbornost je v tychto veciach velmi chaba. Vedia len to, co im niekto povedal, neskumaju ci je to pravda, ci za tymi krasnymi prislubmi sa neskryva aj nieco ine. Ak ty mas cloveka, ktory sa ti stara o tvoje financie, tak som rada. Dufam, ze budes spokojna s nim aj v buducnosti. Ja si u financnych sprostredkovateloch viac cenim ich odbornost, profesionalitu, ako ich krasny usmev.

silsil
8. mar 2014

@jankaviel nie vsetci su taki, ty ich hádzes do jedneho vreca 🙂 a mna ked oslovia nejaky odbornici, cudzi, len tak, tak ich odmietam.jednak si viem sama urobit prehlad, sak nie som blba, a ked vidim ze mam najnizsi urok na hypo aky je momentalne na trhu, tak nebudem moj cas venovat im a stretnutiam kde by mi nanutili sporenie, atd.. kedze to ide..

dobracka
9. mar 2014

@kejbi Už 4 roky pracujem pre spoločnosť AEGON Slovensko, ale mám viac ročné skúsenosti v oblasti sprostredkovania poistenia. Prečo Vás to zaujíma?

bsgliptov
15. mar 2014

@dobracka Viete čo dávate klientovi podpísať v prípade životného poistenia v AEGONE?