Výhodné sporenie pre dieťa

babetko13
28. jan 2018

Ahoj maminky...ppradte prosím kde vyhodne založit malej sporenie... má 3rocky a chcela by som jej začat sporit peniazky...len chcem bez zivotnej poistky čisto len sporenie...alianz prosim nie...ked chcem mesacne napr.30eur sporit... dakujem vám za rady

jul17
28. jan 2018

Ahoj ja som robila teraz pre dievčatá v poštovej banke je to sporenie viazané na 10 rokov, dostavas 2,5% keď každý mesiac pošleš aspoň 10 eur

meca
28. jan 2018

Ja som finančný sprostredkovateľ a odporúčam 30 € investovanie do Pionneru zhodnotenie 6 - 7%

kenidar
28. jan 2018

@babetko13 prečo nie alianz? My sme to teraz totiž dávali 😒

prevenar
28. jan 2018

odkladaj si bokom sumu, kt. chces odkladat a raz za pol roka ci rok kup investicne zlato. fyzicky ..male tehlicky ci mince a na 18 jej das pekny mesec 🙂

babetko13
autor
28. jan 2018

@jul17 no tak to sá mi pozdava... dakujem skusim

babetko13
autor
28. jan 2018

@kenidar Alianz je najhorsie poistenie je to úzerstvo...fuj nikdy viac...3roky som platila malej poistku životnu...po troch rokoch som ju potrebovala zrušit... zrušila som a tie svině mi poslali 3eura... stačí vám to?a každý jeden mesiac tři roky som platila 27.60eur.zbytocne peniaze fuc

aleka
28. jan 2018

Naozaj ešte dávate sporenie pre deti?vyratajte si koľko budete dávať mesačne a koľko vam potom dajú nasporene ... No a alianz je najhoršia poisťovňa už pár rokov...

hettinka
29. jan 2018

@babetko13 keď zrušíš životnú poistku v akejkoľvek spoločnosti po 3 rokoch nedostaneš nič. Je to tak...

K téme - stavebné sporenie alebo sporenie v primabanke k úctu

misicka902
29. jan 2018

@meca Jasné, super výhodné. Len ten vstupný poplatok 500€ ste zabudli spomenúť 😊 Partners group by mali zakázať!

ludkka0407
29. jan 2018

My mame len detsku vkladnu knizku,urok nie je bohvieco,ale pravidelne jej tam davame a potom na 18tku dostane.momentalne je to sice len 10e,ale aj to sa zmeni,ked ja nastupim do prace

phulakova
29. jan 2018

naša dcéra má síce aj životku, ale v rámci neho aj sporenie. a ja som jej urobila tak, že v rámci môjho účtu má podúčet a keď dostane peniaze na narodeniny od príbuzných a nekúpime jej vtedy nič, tak ich odložíme tam. nie sú tam horibilné úroky ani nič podobné, ale zase keby sme ich súrne potrebovali, sú k dispozícii.

fibi321
29. jan 2018

@babetko13 No ja som tiez mala životnú pre dceru,ale na sporenie islo malo tak som ju zrusila a otvorila som im obidvom aj zo synom stavebne sporenie.Netreba tam davat plnu sumu,posielam tam obidvom 40e tak ,potom je tam statna premia vypocita adekvatne k tej sume za rok.Sporit sa da aj niekolko rokov ,cielova suma sa zvisi ked treba....noo mozno sa da aj lepsie,,,, ale my to mame takto poriesene,lebo nemam velmi rada poistky z podobneho dovodu Vy...

exina144
29. jan 2018

V Prima banke majú 5% úrok . Doba sporenia pre dieťa je max 60 mesiacov. 🙂 (Ževraj)

veronikastrickova
29. jan 2018

Ja mam malemu Allianz Farbicka, 25€ sporim 4.70 je poistka a ja som spokojna, najskor az po 10tich rokoch je tam mozny vyber. A tak som aj chcela. Ked sme lezali v nemocnici hned nam poslali z plnenia peniaze bez problemov.

44janica44
29. jan 2018

no v dnešnej dobe sa sporiť neoplati určite nie na nejakom učte kde mate úrok cca 1-2% sa neoplati z jednoduchého dôvodu ked si zoberiete ako peniaze strácajú na hodnote aj keby teraz si date cielovú sumu nejakých 20000 eur čo je dnes celkom pekný peniaz na začiatok tak o 18 rokov ked dieťa dospeje budú tie peniaze mať ovela nižšiu hodnotu..... ked si zoberiete že ak vám rodičia sporili a dali ielovú sumu napr 100000 korún a teraz keby vam ju vyplatili tak to máte 3000 eur a ked si zoberiete vtedy so 100 000 korun by ste mali kopu penazi dnes 3000 určite takú hodnotu nema...... ja by som išla do toho pioner.. my ho máme nie pre dieťa ale pre seba i ked je vysoký poplatok vrati sa vam to a nielen partner group a finančný poradcovia ale aj banky ho predávajú ------ dokonca banková pracovníčka v unicredite (rodinna známa) mi povedala že keby ho nemáme tak mi odporúča to lebo peniaze na účte stracajú hodnotu a aj oni ho pre dieťa zriadili.... dnes sa oplatí len investovať do nehnutelnosti, fondov a podobne peniaze na účte je to isté ako ich mať doma naškrečkované v ponožke....

deti95060810
29. jan 2018

pre deti sda neoplatí šetriť. šetríš nikoĺko rokov napr.10 a o 10 rokov tie e nemajú takú hodnotu ako pred vkladom....ale pozri finančná hitparáda.sk

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
44janica44
29. jan 2018

@hettinka napr do pioner môžeš posielať kludne tých 30 mesačne...príp. nie sporiť dieťaťu samostane ale ako rodina a ked deti dovršia určitý vek vybrať celú sumu (predať byt, pozemok....) už je jedno čo to bude a rozdeliť medzi všetkých niečo deťom niečo rodičom na dôchodok... možností je vela... ked už sme pri tom stavebnom aj tam sú nemalé poplatky som bola minule sa informovať a také poplatky na mna pani vyvalila a eštepovedala že majú akciu..... no nie ďakujem..... stačí mi to jedno čo mám manžel ma pioner tak stavebko dalšie netreba. a okrem toho štatnu premiu idu postupne okresavať a možno jedného dňa aj rušiť (minule to davali v spravach) takže pri vstupnom poplatku čo mi povedali cca 180 eur mam za 3 roky po štátnej prémii. a ostanú mi len tie super úroky 1 % či kolko to tam teraz majú.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1983
29. jan 2018

My máme malému pioneer a stavebko. Do pioneera dávam 50eur nezačne a rovnakú sumu do stavebka. To stavebne sporenie nevychádza tak výhodné ako pioneer, dlhodobo iste lepšie. Ale tuším po novom bude mať stavebne sporenie iné pravidlá na získanie štátnej prémie. Aj úroky tam nie sú zrovna dake mega..

44janica44
29. jan 2018

@hettinka aj ja som bola konzervatívna.... preto mame rozdelene peniaze na fondoch aj v stavebnom ale v poslednom čase mame dosť vela na účtoch tak som zisťovala možnosti a nakoniec sme usúdili že žiadne dalšie sporenie netreba skôr pošetrime ešte trošku a kupime byt a dame do prenajmu... zarobí to aj na najomnom aj tým že byty ešte v poslednom období stále iba zdražujú.... deťom tiež neplanujeme sporiť osobitne skôr takto tou nehnutelnosťou....

pupavica
29. jan 2018

po mojej skúsenosti môjmu dieťaťu sporím, nechcela by som aby dospel a nemal nič

kika7
29. jan 2018

ja som to poriešila po svojom...nepozerala som žiadne úroky, výnosy, viazanosť, ale založila som malej normálny detský účet a prehlásila som môj príspevok (tých 23,80€) na tento účet. Pekne každý mesiac jej tam nabieha, plus ja jej môžem (aj nemusím, lebo nie som viazaná 🙂 ) zasielať napr. 10€. Teraz je tomu rok, čo to má založené a v podstate tam má vyše 300€ - čo jej v podstate dal štát a niečo, čo som zaslala ja 🙂 výhoda je, že cez internet banking nemožeš s tým hýbať a myslím, že iba raz za mesiac môžeš urobiť výber v hotovosti. moja mala teraz 8 rokov a aj kartu k tomu účtu dostala. zatial sme nevyužili...
a mňa to ani nelákalo doteraz odtial vybrať. a ak som správne rátala, tak za 10 rokov, k 18tke, by tam mala mať 3000€. za účet neplatím nič.

mijo53
29. jan 2018

@meca no tie percenta by si nemala uvádzať, lebo to je výnos a ten nie je zárukou, že aj v budúcnosti bude, teraz sa napr. akciové fondy vyvíjajú dobre, ročné zhodnotenie viac ako 19% v USD a okolo 2,50 ročne, ale v priebehu 10 rokoch je napr. v USD zhodnotenie cez 2% ročne, lebo v roku 2008 bol 50% prepad týchto fondov, takže číslo 6-7% je dosť zavádzajúce

a_ndy
29. jan 2018

ja sporím v Primabanke. Sporivý účet k osobnému účtu. Dá sa na 3 alebo 5 rokov a fakt je to 5% ročne + aj nejaká smeť mesačne. Všetko bez poplatkov.

jarmilafilova
29. jan 2018

Ja by som bud pionner alebo niektoru stavebnú sporitelnu. Maju program pre detičky a su velmi dobre.

mijo53
29. jan 2018

@mijo53 chcela som napísať 2,5 % v EUR ročne

babetko13
autor
29. jan 2018

@kika7 a vktorej banke máte účet ?

katulienkax
29. jan 2018

Pozor na to stavebné teraz, chcú to pre deti velmi znevýhodniť ☹

aduska121
29. jan 2018

@kenidar ja som za allianz tiez neni ...boli sme tam a potom ked sme si to porovnavali klepla som si po hlave a odisla s tadial