Mám ako slobodná matka nárok na sociálne dávky?

zdenka112
12. mar 2010

ahojte potrebujem poradit.som na rod.dovolenkek,onci mi 26 aprila.chcem sa spytat budem mat narok na nejake to euro ked som slobodna matka ale zijem s priatelom. on splaca velky uver.a financne by sme boli moc zle na tom ked uz ju nebudempoberat..dakujem za odpovede

andzi
13. mar 2010

Skutočnosť, že ty si slobodná matka a tvoj priateľ spláca veľký úver nie sú rozhodné skutočnosti, podľa ktorých sa dá posúdiť, či spĺňaš podmienky nároku na dávku v hmotnej núdzi. O dávke rozhodujú úrady práce, soc. vecí a rodiny, takže ti odporúčam obrátiť sa na miestne príslušný úrad a informovať tam. 🙂

kburgerin
14. apr 2011

tak aj ja som slobodna matka s voma detmi a ta embecka je stale na mna prihlasena aj ked papire nemam ani auto............tak mi to zamietli ....................ale teraz by som si to chcela vybavit tak urcite mam na to narok kedze som slobodna matka ............cigani mozu dastavat vsetko a hlavna vec ze sa o tie deti ani nestaraju::::::::::::::a vsetko prefajcia a prepiju::::::::::::::::::::::tak je to tu

dadis
15. apr 2011

@kburgerin tak nahlas kradez auta a papierov na policii..je to v podstate pravda, nie?