Mám podávať daňové priznanie?

oxxi
8. feb 2024

Potrebujem poradiť či mám podávať daňové priznanie.
Od začiatku roka 2023 do mája som bola na rodicovskej.Po skončení rodičovskej som čerpala 2 dní dovolenky v zamestnaní a PP som ukončila, následne som čerpala pol roka podporu v nezamestnanosti do novembra.
10 decembra som nastúpila na materskú dovolenku v ochranej lehote.
Mam povinnosť podávať priznanie?
Alebo je možnosť ze by mi niečo mohli vrátiť, keď ze mi dovolenku ktorú mi preplacali zdanili?

alenah31
8. feb 2024

@oxxi Daňové priznanie nie je povinný podať daňovník, ktorý v roku 2023 dosiahol len príjmy zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov a ktorých výška nie je viac ako 2 461,41 €. No v tvojom prípade pokiaľ podáš DP resp. požiadaš o vykonanie RZD svojho zamestnávateľa z r. 2023 a to v lehote do 15.2.2024 - má povinnosť ti ti ho urobiť a zrazená daň sa ti vráti.

lilianka28
8. feb 2024

@oxxi Do 15.2. podaj žiadosť o RZ u zamestnávateľa kde si čerpala dovolenku. Ak si mala z dovolenky zaplatenú daň, tak ti ju vrátia.

tatianna56
8. feb 2024

nemusis, ale vsak na tom nic nie je, ci? ked zamestnavatela o to poziadas, tak ho urobi za teba, ty s tym nemas ziadne starosti.

d153
8. feb 2024

asi by ste si ho mali podat, mali by sa vam asi vratit nejake peniaze ... ja by som sa vas chcela spytat uz ked sme pri teme dan. priznani, viete odporucit nejaku firmu co robi dan. priznania typu B pre FO ?