Musím podať daňové priznanie, keď som poberala podporu?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

v auguste som ukončila rodičovskú dovolenku. Následne som v práci čerpala 3 dni dovolenku a potom dala výpoveď. Úhrn preddavkov na daň mám zo zamestnania 41,20 eur. Následne som sa evidovala na úrade práce a poberala maximálnu podporu v nezamestnanosti.

Vzniká mi povinnosť podať daňové priznanie?

Vrátia mi tých 41,20 eur?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2022, ktoré sú vyššie ako 2289,63 eur.

Čerpanie dovolenky = zdaniteľný príjem.

Ak by ste síce nemali povinnosť podať daňové priznanie, ale uvádzate, že ste mali zrazenú preddavkovú daň, tak podaním DP Vám ju vrátia.

S prianím pekného dňa,
Lenka