Mám zostať v druhom pilieri aj po narodení bábätka?

lenka674
25. máj 2015

Ahojte, viem, že už sa tu o tom písalo, ale mám v tom taký zmätok, že až. Chcem sa spýtať som v II pilieri, kde si ja osobne odvádzam ešte aj 10 eur mesačne, zamestnávateľ mi prispieva 15 eur (počas materskej nebude) V septembri ak sa nič nestane, by sa nám malo narodiť bábatko. Len teraz neviem či zostať v II pilieri, alebo odísť. Ak zostať je treba niečo niekam nahlasovať? Vopred ďakujem za všetky vaše rady. Pekný deň

katarinamarkova
25. máj 2015

@lenka674 ak si odkladas ty plus ti prispieva zamestnavatel....nehovoris nahodou o 3tom pilieri? 🙂
ono je vlastne uplne jedno ako sa rozhodnes - aj tak staci jedna zmena zakona a v konecnom dosledku nemusis mat dochodok ani zo soc. poistovne, ani zo svojho dochodk. uctu v spravcovskej spolocnosti 🙂
ohladom 2. piliera vyplnas tlacivo na soc. poistovni, aby sa ti aj mesiace na materskej ratali....inak neriesis nic

lenka674
autor
25. máj 2015

@katarinamarkova no ja mam v tom taky chaozz, ze ani neviem kde som :( prispievam si sama 10 eur a zamestnavatel 15 eur. zamestnavatel mi uz platit dalej nebude, kedze nebudem pracovat. zo socialky mi prislo to ze sa mam rozhodnut ci zostat alebo nie v II piliery, tak preto som myselala, ze som v druhom. Volala som s nasou uctovnickou a ta mi poradila zostat a volala som na socialku a tam mi povedali ze odist, tak ja teda fakt neviem co spravit :(

katarinamarkova
25. máj 2015

@lenka674 juuuuj ten marketing socialnej poistovne a ludia co nemaju prehlad o svojich peniazoch......
- soc. poistovna posiela vsetkym co su v 2. pilieri vyzvy na vystupenie - preco? lebo potrebuje ich peniaze, preto.
- asi si teda aj v 2. aj v 3.tom pilieri
! hlavne si zisti kam idu tvoje peniaze kazdy jeden mesiac x eur, co nie je malo, lebo bez toho, aby si vedela ci 2.ci 3. ci co vlastne, tazko radit ci ostat, ci vystupit !
! 25 € je dost penazi na to,aby si netusila komu ich mesacne platis a preco vlastne !

poly2406
25. máj 2015

Tak toto bude doplnkové dôchodkové poistenie! Žiaden II piliér! A určite by som nechala...

lenka674
autor
25. máj 2015

@poly2406 a co to prosim ta znamena pre mna. ked pojdem na matersku a zamestnavatel mi uz nebude prispievat, ja si musim prispievat alebo ako to je. mam to aj niekam nahlasovat?

poly2406
25. máj 2015

@lenka674 Najlepšie ti na to odpovie tvoj zamestnávateľ, ktorý ti prispieva. Je to benefit...

bety2222
10. mar 2023

2. pilier ide z odvodov, je to zdarma, a do 3 ho piliera može prispievať aj zamestnávateľ, ak má zamestnávateľskú zmluvu.

bety2222
10. mar 2023

@lenka674 viete si prispievať s vlastnými príspevkami , zmluva žije aj nadalej