Máte životnú poistku?

22. okt 2023

My sme si s muzom museli dat kvoli uveru,teraz zvazujeme zrusit (kazde € dobre) ale neviem ci nespravime blbost

kamatopo
22. okt 2023

Nie. Nedávali sme si ani skrz úver.

mamamasama
22. okt 2023

Nie. Zrusila som a uz si nedam

sweet20
22. okt 2023

neuvazovala si ci neexistuje lacnejsia?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharka174
22. okt 2023

Máme obaja .ak jeden z nás umrie ,nech sa ten druhý má ľahšie s deťmi...a stále veľmi dúfame, že to platíme zbytočne a nikto z nás nikdy (alebo tak skoro) neumrie..

simonah73
22. okt 2023

mame vsetci styria. my dvaja s muzom mame aj na krytie hypo, ja sice len na polovicu ale muz ma na celu vysku. ja som si napr minuly rok zlomila clenok a nejaku dlhu kost v lytku a z poistky som dostala takmer tisic e, jasne ze som do nej mozno viac dala ale tie peniaze by som minula na nieco ine a tam by mi urcite neposlali nic.

oliviakatka
22. okt 2023

Mám, som samoživiteľka, neviem si predstaviť ostať bez peňazí prípadne nechať po mojej smrti nezabezpečené dieťa

martinp288
22. okt 2023

Ako dlho dokážeš fungovať ty resp. partner ak jeden z vás nebude môcť zarábať, alebo tu nebude ?

buberova
22. okt 2023

Samozrejme že máme

pe_mi
22. okt 2023

Bodaj by sa nikdy nevyužila.ale pokial máme hypotéku ,aj bez nej keby sme.urcite ponecháme.ked jeden z nás umrie, aby nechodili po rodine požičiavať.aby sa vedela vyplatiť hypotéka po smrti manžela.nakolko je hlavný dlžník a niečo nám ostane nazvyš pre mňa a pre deti.ja mám tiež životku.

jarka_black
22. okt 2023

Mám. Robila som si sama. Nízkonákladovo. Poistila som si len to, na čo sa neviem zabezpečiť sama pomocou úspor.

andrea_82
22. okt 2023

U nas ma len muz. Jeho prijem by najviac chybal, keby nieco...

martinka13
22. okt 2023

Máme obaja. Človek nikdy nevie....

oslo1
22. okt 2023

Mali sme poistenu hypoteku zivotnym poistenim. Ked Bola manzelovi najdena terminalnu rakovina, tak nam ju vyplatili. Velmi nam to pomohlo.
Momentalne nemam zivotnu poistku, ale mam pravnikom uroveny zavet, kde je presne ustanoveny synov porucnik a majetkove a financne zalezitosti.

belllinka
23. okt 2023

Nie. Peniaze radšej dávam do fondov a prenajímame byt. V prípade núdze ho ten druhý vie predať alebo vybrať peniaze z fondov. Keby som ich strkala do poistky, tak ich už nikdy neuvidím,

martinp288
23. okt 2023

@belllinka Predať aktíva je riešením. Toto riešenie postupne zníži životný štandard.

sasa1310
23. okt 2023

mali sme ale sme zrušili. Ale iba z toho dôvodu, že ju už nepotrebujeme. V prípade, že sa jednému z nás niečo stane, vieme vyžiť aj platiť hypotéku. Sme zabezpečení pre takýto prípad, takže ju v podstate už nepotrebujeme

sheila121
24. okt 2023

@martinp288 tu aj zbytocne vysvetľujes. Ľudia su takí blbi, len aby ušetrili euro, a keď sa dačo stane tak štát pomôž.

@autorka kľudne si to zruste. A keď sa niečo stane, tak môžeš ísť do modrého z neba.

mysiarka
24. okt 2023

chapem, ze to niekto berie, ze su to zbytocne minute eniaze, no ak ju mas dobre nastavenu, tak ti moze mnoho krat pomoct. mne sa zisla po operacii ked som dlho marodila a z velkej casti mi tak nahradila chybajuci prijem

kvetinka1918
24. okt 2023

Ja mám positku životnú sama dobrovoľne manžel má taktiež v banke poistku kvôli úveru a musí ju mať ale ako náhle ju tam nebude musieť mať v banke zruší to a pripíše sa k mojej poistke je dobré byť poistený máme aj zlomeniny úmrtie choroby atď v dnešnej dobre nikdy nevieš čo máš čakať 😊 ale je isté zrušiť v banke ak môžete a dať sa spolu poistiť v nejakej poisťovní

kvetinka1918
24. okt 2023

@kvetinka1918 ja som momentálne na rizikovom a skm poistená na PN koľko budem na PN toľko € mi pošlú už to vychádza okolo 2000€ lebo máš fajn sumu na deň takže odporúčam 😉

autor
24. okt 2023

@sheila121 jooj aby si ty nebola v kazdej riti strcena s tymi tvojimi nazormi🤦🏻‍♀️🤣