Mesačné náklady na dieťa vo veku 1 až 3 roky

labakam
8. okt 2012

ahojte,kolko vas vyjdu mesacne naklady na dietatko vo veku 1-3 roky?
reku,že či na to mam 🙂

mamiedi
8. okt 2012

@labakam Ahoj! Presne sa to vypočítať nedá, sú obdobia, keď treba viac, keď napr. naraz vyrastie šaty a treba kúpiť nové... 😉 Ale u nás je to aj so stravou, s hračkami, proste so všetkým cca. 250 eur v priemere. 😒

labakam
autor
8. okt 2012

@mamiedi to si ma moc nepotešila z čoho potom vychovavaju deti v afrike?

mamiedi
8. okt 2012

@labakam Vieš ono je to tak, že čím viac máš, tým viac míňaš a čím máš menej, tým menej aj míňaš, asi takto by som to vedela opísať... Ale v podstate neprirovnávaj Slovensko k Afrike, veď sa predsa pozri, že tie chúdence detičky nemajú ani šaty, tak asi nemajú z čoho, hej? 😒

labakam
autor
8. okt 2012

@mamiedi to mas pravdu,ale ked si predstavím,že by si chcela take vyzivne prechadza ma chut stat sa ocinom,možno som zbabelcom teraz?

mummy01
8. okt 2012

@labakam to sa neda vypocitat 😝 u nas to rozhodne nieje suma 250e,aj ked taku sumu na jedno dieta by som brala 😀 Ta suma zavisi od mnohych faktorov... pociatocna investicia je dost vysoka ale mesacne "prevadzkove" naklady zavisia od toho ake mas naroky,ci je dieta na UM,ci nosi znackove oblecko alebo staci z bazaru...

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
labakam
autor
8. okt 2012

@mummy01 musí sa to dať vypočítať lebo z toho vychadzaju sudcovia 🙂

labakam
autor
8. okt 2012

@enya00 dakujem za vyjadrenie k veci

masinka
8. okt 2012

@labakam hm, ked to takto pocitas, najlacnejsie asi vyjde sterilizacia ;-D alebo je uz na to neskoro ?

lila69
8. okt 2012

tiez ti presnu cifru neviem povedat, ale napr. vela zalezi od stravy dietata - napr. ak by bolo babatko po narodeni aspon pol roka kojene a nemuseli ste kupovat umele mlieko tak by sa dalo hooooodne usetrit, dalsia mega polozka su plienky - plati cim mensie babo = tym viac plienok. Oblecenie ako aj ostatne veci pre dieta sa da nakupit aj na bazariku a vela krat aj velmi pekne. Ja mam 2,5 rocneho a ked by som mala vyuctovat co stoji, tak cca 150 eur, alebo aj menej (plienky uz mame len na noc, ovocie a zelenina zo zahradky, hraciek nema vela lebo on sa najradsej hra s miskami, varechami atd.... ) Ale neboj sa, ked uz by sa pritrafilo, uzivil by si. Predstav si, ze niektore zeny ktore ich "zodpovední partneri" opustia, musia vyzit s dietatom len z materskej ☹ takze keby ste boli na dieta dvaja, tak by ste to zmakli. 😉

labakam
autor
8. okt 2012

skôr by som uvítal mužskú antiku-v tomto sme nejak pozadu

@masinka

moon1979
8. okt 2012

@labakam v prvých mesiacoch mesačné náklady na umelé mlieko cca 80 - 100 eur v závislosti na veku, čím väčšie dieťa tým toho mliečka samozrejme viacej zje, plienky ak kupuješ kvalitné a nie faky tak to máš tiež dalších 80 eur, a to su len plienky a mlieko ... kde je ešte oblečenie, zabezpečenie základných potrieb ako je kočík, postielka atd ... prvotná investicia je vždy najvyššia. oblečenie samozrejme čím je dieťa staršie tým toho potrebuje viac, bábatko sa nezababre tak rýchlo, takže netreba 5x denne prezliekať, ale neskôr je to celkom zaujimave, takže s tromi kusmi odevov si nepomozes a to z daleka nemusi ist o znackove oblecenie, staci obycajne, no lacne to urcite nie je ... a samozrejme tym ze dieta rychlo rastie kazdou sezonou potrebuje novy satnik ... kompletne novy satnik ... to tiez nieco stoji ... len topanky su v cene ako pre dospeleho ...

blondiee83
8. okt 2012

@labakam z čoho vychádzajú sudcovia???? Ak myslíš vyzivne- tak vychádzajú z tvojich príjmov..... Čo sa týka nákladov - je to tak, ako to uz spomínali vyššie- koľko máš, toľko minies- neda sa to presne vyčísliť. Každý má ine finančne možnosti a podľa nich sa aj zaraďuje. Ale tebe radim- nemaj ešte deti, ked takto uvazujes, že koľko ťa to bude stat. To nie je auto, aby si zisťoval spotrebu a čo ťa to vyjde na mesiac. 😀

labakam
autor
8. okt 2012

@lila69 tvoja odpoved ma potešila najviac,hovoríš z vlastnej skusenosti a ani nevieš ako trefne k veci

labakam
autor
8. okt 2012

@blondiee83 vychadzaju aj z nakladov na dieta nie?

moon1979
8. okt 2012

@labakam nie, vychádza sa z toho, v akých pomeroch žije rodič,lebo v rovnakej miere je povinný zabezpečiť komfort aj svojmu dieťaťu 🙂

labakam
autor
8. okt 2012

@moon1979 hm tie plienky,vieš ake sme mali plienky my...a sme tu,nepáči sa mi davat 80e za plienky,zda sa mi to zbytocne vyhodene peniaze,ked už tak na noc drahssiu a cez den levnú

masinka
8. okt 2012

pokial ide o vekovu kategoriu do troch rokov, tak najdrahsie je prťve dieta ;-D treba ich mat viac, potom to vychadza lacnejsie na kus ;-D
dieta 1-3 roky, to je nic oproti tomu , co stoji dieta ked zacne chodit do skolky...a uz teraz sa bojim toho, kolko to bude stat az budeme mat skolacku...
@lila69 cim mensie babo, tym viac plienok ... aj v baliku co kupis ;-D

blondiee83
8. okt 2012

@labakam vychádzajú z tvojho platu - to je hlavna položka, ktora sa berie do úvahy. Dieťa má právo zdielat a užívať si rovnaký štandard (luxus) ako jeho rodičia. Čiže vždy sa vychádza z ich pomerov. Takze ak si chudobný, zaplatis menej, ak si bohatý, stat ti určí vyššie vyzivne.

labakam
autor
8. okt 2012

@moon1979 aj plat matky sa ráta

moon1979
8. okt 2012

@labakam no ak chodiš na bežné nákupy do obchodu tak by si zistil, že za 50 eur dnes nekupiš takmer nič 🙂 to nie je to isté ako bolo volakedy 1500 sk ...bohužial ... ale to je už o inom ... prvoradé je zdravie dieťaťa a ak sa už rozhodneš mať dieťa, tak treba myslieť na to, dať mu to najlepšie čo môžeš a nie šetriť na ňom a riskovať kadejaké kožné ochorenia, prípadne zápaly ... to sranda naozaj nie je ... ak chceš pozerať na dieťa ako na zdroj úniku penazí a za zbytočne vyhodené peniaze, radšej si rodinu nezakladaj 🙂 a to ti píšem s dobrým úmyslom 🙂

blondiee83
8. okt 2012

@labakam nikto ťa nenuti kupovať jednorazové za 80 EUR. Kúp latkove a pustí sa do prania 😀 😀

labakam
autor
8. okt 2012

@blondiee83 rozumiem ti,tak prejdime k veci,dajmä tomu z 1000e je kolko adekvatne ked matka ma dajmä tomu 500?

moon1979
8. okt 2012

@labakam ak je matke zverené dieťa do starostlivosti a otec dieťaťa s nimi nežije, posudzuje sa jeho príjem kedže je povinný prispievať na výživu dieťaťa ... ak by aj matka zarábala 2000 eur to neznamená, že otec dieťaťa nie je povinný podielať sa na výchove a výžive dieťaťa

labakam
autor
8. okt 2012

@blondiee83 to dáš do práčky po malej potrebe 🙂

blondiee83
8. okt 2012

@labakam matka je na materskej, nema plat. Kedže teba zaujímajú deti vo veku 1-3 roky

lila69
8. okt 2012

@labakam ale ak si tuto info zistuje kvoli tomu ze si v situacii kedy by si mal ty nieco platit na svoje dieta (alimenty) a potrebujes vyzistit kolko ti asi tak sud moze "priklepnut" tak ti poviem len jedno: bud chlap a dopraj svojmu dietatu najviac co mozes. Lebo to neni len o tom co stoja plienky, jedlo, hracky a vybava pre dieta. To je hlavne o starostlivosti a vychove - ktora teda ti poviem nie je vzdy jednoducha - a to sa peniazmi neda vycislit 😉

blondiee83
8. okt 2012

@lila69 mám strach, že on je z tých, čo dopraje svojmu dieťaťu....

labakam
autor
8. okt 2012

@blondiee83 cize po 3 rokoch sa dava navrh na znizenie pretože zacala robit?

zuzanockamt
8. okt 2012

zase jedna pekna tema 😀 ... a zase dnes registrovany uzivatel 😀 ... a presne pokial si tu ozaj zistujes, ze kolko ti asi tak sud priklepne, tak mas smolu, ze si chlap 😀 ... sudy su v tomto velmi zhovievave k zenam - pokial teda je sudca/sudkyna pri rozume, lebo vedia, ze chlap sice cosi zacvaka, ale aj tak je cela tarcha vychovy na matke, takze chlap (pokial je skutocne chlapom) by mal tomu dietatu dopriat, lebo zvycajne prd vie, co to vsetko obnasa