Mesačné náklady na dieťa vo veku 1 až 3 roky

labakam
8. okt 2012

ahojte,kolko vas vyjdu mesacne naklady na dietatko vo veku 1-3 roky?
reku,že či na to mam 🙂

miskax2
10. okt 2012

@maminuska aaano presne aj u nas je to tak on sa o dceru stara ale nevidel ju rok a pol ale plati alimenty takze sa stara !!! a ja som ta zla

labakam
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
10. okt 2012

este stale to tu funguje ? 😀

labakam
autor
10. okt 2012

@zuzanockamt ano,asi sa malo snažiš 🙂

miskax2
10. okt 2012

@labakam teba je prd do toho ako som ja otehotnela nic o tom nevies .......nieje umenie spravit ale postarat sa dieta je o zodpovednosti ano bola som blba nebrala som tabletky a teraz mam dieta o ktore sa staram ale pri plodeni boli dvaja a dvaja by sa mali aj starat on sa mohol chranit rovnako pred nechcenym potomkom ako ja.... je jedno za akych okolnosti a z koho chyby ci hluposti dieta vzniklo ale ked je na svete tak sa on treba starat to dieta za nic nemoze dieta nieje tovar za ktory raz mesacne zaplatis a potom ho mas v pivnici......

labakam
autor
10. okt 2012

@miskax2 detaily ma ani nejako nezaujimaju pravdupovediac,je umenie spravit niektore pary ani po roku nemaju a vlastne čo vyskakuješ so mnou ho nemáš

zuzanockamt
10. okt 2012

@labakam nastastie mam aj ine moznosti travenia volneho casu - nie len na MK 😝

labakam
autor
10. okt 2012

@zuzanockamt to faakt? si si robila gélové nechty nie? 🙂

miskax2
10. okt 2012

@labakam ked si taky geroj tak si ich narob aj dvadsat ale potom nekalkuluj ci na to mas ci nie vies normalny rodic sa stara abyv prvom rade malo dieta vsetko ba aj navyse mysli na jeho zujmy a potreby a sebe od huby odtrha.....a nie ako ty ze najprv nazdgam gagor sebe najprv obleciem seba a az potom sa rozhodnem ze ci mi zvysi aj na dieta a este si aj rozmyslim ci mu to nieje vela a ci si tolko zasluzi

labakam
autor
10. okt 2012

dobre tak ty mas dve deti s jedným muzom hej?

labakam
autor
10. okt 2012

@miskax2 18 05 for you

miskax2
10. okt 2012

@labakam nie preco? to som ani nikde netvrdila

miskax2
11. okt 2012

@digysa vies co cudovala by si sa ale moj ex ma 35rokov a uvazuje presne rovnako

miskax2
11. okt 2012

@labakam konecne som mala cas si precitat celu debatu a je mi zle z toho aky si vypocitavy chumaj ako niekto moze byt taky vychcany a snazit sa obrat dieta o peniaze ktore mu pravom patria nie luxus na materskej? skus si co to je byt rodicom byt slobodnym otcom dostavat od statu necelych 220 eur a uziv z toho seba a dieta ako som pisala uz vissie starat sa nezmnamena zaplatit(eset aj to co najmenej)a hotovo dieta nieje najvyhodnaejsi pausal ze ty si povies kedy a kolko ti nan vyhovuje platit a ake sluzby vyuzijes..... mal si sa zamysliet nez si polozil otazku na mamickovskom fore kde je kopa slobodnych mamin a ktore maju patalie s ich ex a alimentami nediv sa ze su tu take reakcie pisu z vlastnych skusenosti z realneho zivota tak ako aj ja a vytaca nas do nepricetnosti ked tu citame "mudrosti" dalsieho de.ila kory si spravil decko a teraz sa chce z toho vyvliect

miskax2
11. okt 2012

@labakam a este som zabudla ak nieste teda s matkou dietata spolu ty si povinny platit este aj na jej vyzivu a to uz pocas tehotenstva(nastuduj si to) tak aby si nebol prekvapeny..........

mimikas
11. okt 2012

@labakam necitala som celu diskusiu lebo sa mi to citat ani neche a ani neviem na co to potrebujes ale tu su nase vydavky, moj maly ma sice len 9 mesiacov ale podla mna sa az tak lisit nebudu
Jasle 450Eur,
Mlieko 60 Eur,
vecerna kasa: 30 eur,
Plienky a hygienicke potreby : 80 Eur
kvalitne a zdrave jedlo 150 eur,
zdravotna starostlivost 30 eur
oblecenie a hracky (ano deti potrebuju hracky) 120
cvicenie z babatkani 20,
polozka jasle tam je pretoza ja pracujem, ak matka nepracuje tak si ju mozes odratat.
takze si to mozes zratat.

laila22
11. okt 2012

@labakam ty si taký ch+j, ze az... koko chces prispievat na dieta 30e by hadam bolo tak akurat, to by ti nechybalo v rozpocte.. ci?
vela detí je planovaných v manželstve a ked si velkomozny pan zmyslí, ze ma dost rodiny, tak sa zbalí a ide... mateke ostava 24hodinova starostlivost o deti + vydavky na domacnost, je znevýhodnenena ked ide do prace.. ak je samozivitelka a dieta ide do skolky ma problem ho davat rano do skolky, poobede vyberat.. nedajboze, ze dieta je kazdy druhy tyzden chore... tak sa moze s pracou rozlucit.. dostane 60e od statu, kedze je po rodicovskej dovolenke.. Z coho ma matka zit? A nejaky chujko sa zbavil rodiny, v praci moze byt od rana do vecera, za k.....u moze chodit kazdy den, aj na veceru ju zobrat, ale lakomy je dat vlastnemu diatetu, prípadne matke odkaze, ze nic diatatu nekupi, lebo jej posiela peniaze.. asi tak... toto je realit alabakam.. A matka ked ma stastie a ma pracu, tak zamestanava celu rodinu okolo so strazením dietata..resp. musi platit opatrovatelku? A kde ja mama? mama da vsetko svojmu diatatu a jej niekedy neostne ani cas ani chut na kadernicku, kozmeticku.. lebo to je uz podla exa luxus... znízit vyzivne ked sa mama zamestna.. vies kolko stoja topanky, oblecenie, bunydy do skolky? vydavky na skolku? okrem ineho samozrejme.. dieta nemoze mat jedny topanky, jedny nohavice a jednu bundu... si uplny pako...

mataharyy
11. okt 2012

Jináč pokud se tu řeší výživné na dítě do tří let, předpokládá se, že rodič který se o něj stará nemůže do práce, tedy v určitých případech může žádat o výživné i na sebe, to mě tak ještě napadlo 😎

laila22
11. okt 2012

rodic ma narok na vyzine do dvoch rokov dietata..

mataharyy
11. okt 2012

@laila22 No vidíš já myslela že do tří, s ohledem na to že RP je tříletý, ale nevadí i do dvou let je to nějaký ten náklad na víc. Jsou dokonce země kde musí rodič, jenž nemá v péči dítě, v případě nedostatku financí druhého rodiče zajistit i bydlení... 😀

labakam
autor
11. okt 2012

@laila22 a aj tvoj je chuj co si s ním chcela dieta? vidíš my sme všetci chlapi takí chujovia-ideš meniť orientáciu?

labakam
autor
11. okt 2012

@mimikas tak tie jasle su riadna pálka

labakam
autor
11. okt 2012

@mimikas btw,cvičiť s bábetkom by si zvládla aj sama-či nie?

labakam
autor
11. okt 2012

@miskax2 tak ty máš dve deti s dvoma mužmi hej? jeden ti je lakomec a druhý ti je štedrák?

mimikas
11. okt 2012

@labakam tak cvicit zvladnes realne aj sam ak vies co, ale deti potrebuju aj socialny kontakt a nejake tie stimuly, a je tazke ich stimulovat a rozvijat ak si stale zavrety doma a je to zataz aj na zensku psychiku aj ked to vela zien neprizna, vy chlapi to nevnimate lebo pridete vecer domov dve hodinky sa pohrate s detmi a oni idu spat, ale my sme s nimi 24 hod denne. Ver tomu ze ak by si mal byt s dietatom doma 3 tyzdne tak by si sa na to cvicenie tesil ako male dieta.

miskax2
11. okt 2012

@labakam ja som nepovedala ze je lakomec ale nestara sa o dieta a druhy sa prikladne stara o obe nase deti je tym najlepsiem otcom akeho som si mohla pre ne priat on deti nerat na peniaze ako ty on ich lubi hra sa s nimmi venuje im svoj cas aj ked robi na tri smeny okupe ich precita rozpravku a kopu inych veci .......

zuzanockamt
11. okt 2012

dievcata, ja sa cudujem, ze tu stracate cas 🤐