Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Moja skúsenosť so sociálnou poisťovňou

innaf
26. mar 2012

..len tu sa môže stať, že úradník zo soc. poisťovne žiada potvrdenie o nemocenskom poistení zo soc. poisťovne 🙂 a potom ten istý úradník príde pri výpočte materskej k trom rôznym výsledkom 🙂 až sa dostaneme k záveru, že vlastne celá táto tortúra bola bezpredmetná a zbytočná 🙂 a zakončí to slovami, ,,hlavne, nech sa to narodí zdravé,, 🙂 že DOBREEEE!! 🙂

anieli_1
26. mar 2012

@innaf tak toto si zabilaaaaa 🙂 no mne sa pri oboch stali vselijake veci........pri alexovi som bola zamestnana v okrese zm a potom nr a ked sa mi narodil maly tak mi volali ze mi chyba 10 dni aby som mala matersku samozrejme ako to je mozne a vsetko nakoniec sme zo zm neposlali papiere do nr takze dva mesiace naaz a pri male mi zas stopli matersku po mesiaci ci kolko uz neviem lebo zo zm neposlali rodny list do nr tak si mysleli ze mala zomrela parada nie? a na dalsi mesiac to iste a nastastie mame tak znamosti ze mi poslali vsetko v ten mesiac 😎 na hlavu ludia......

innaf
autor
26. mar 2012

niet nad úradníkov a niet nad systém celej štátnej správy 🙂 Aby som ešte upresnila tie tri rôzne výsledky, ku ktorým sa dopracovali úradníčky : Najskôr som nespĺňala vôbec podmienku odpracovaných 270 dní počas posledných dvoch rokov, načo som argumentovala, že to nie je možné. Potom veeľmi rátali a prišli na to, že vlastne aj spĺňam, ibaže mi to sedí presne na deň, teda musím rodiť 19.apríla, ani o deň skôr, aby mi vznikol nárok. Po mojom naliehaní, aby sme to prepočítali spolu, sme sa dostali k záveru, že už dnešným dňom splňam všetko, takže stačí, aby som potom priniesla rodný list dieťaťa, že sa mi to preplatí neskôr. A že nech sa hlavne malé narodí zdravé..akože zbytočný stres, škoda papiera a poštovného a škoda pretelefonovaných 45 minút. Stačilo chytiť kalkulačku. 🙂) ach jaj

ywana
28. mar 2012

@innaf ...po podobných skúsenostiach s úradníkmi, chodievam na úrad už pripravená...všetko mám vypočítané, prichystané podľa platného zákona a napísané na papieri, aby som na niečo nezabudla...
...a nepohnem sa z kancelárie, kým sa "moja vec" nevyrieši...
...raz ma takto chcela úradníčka odbiť, ale keďže som sa stále nemala na odchod a s priblblým úsmevom som ju žiadala o radu, musela nájsť nejaké riešenie... 😀 😀 😀 (inak bolo mi to aj trochu trápne tam tak stáť, ale dosiahla som svoje)

sante81
28. mar 2012

ja sa na sociálku kvôli materskej ešte len chystám, ale mam dobru skusenost s odvodnou doktorkou, na pohotovosti mi predpísali injekcie, tak som sla hned ráno o 6tej aby mi injekciu pichla sestrička. doma som mala choré dieta, malo horučky, čakala som 45min, lebo vás nepustí nikto dopredu, aj ked som bola v 6 mes a hovorila som ze mam doma choré dieta. ked som prisla na radu, tak sestrička sa ma pyta ze kam sa picha calciovka, reku do zily, ze to vám musi pichnut doktorka. pridite o 10.45. prisla som, zase hladat chuvu pre syna aby nebol sám, čakala som tam hodinu na recept, lebo v ambulancii nemali ziadnu injekciu a to mi doktorka nakričala ze prečo nemám injekcie so sebou, no doma ich mam plny mrazák. prisla som tam teda s injekciami o 12tej, mala som vybrat ešte 2 a ze ostatné si zaplatím, lebo v balíku je 10ks a nechám pre ambulanciu, v lekárni mi bez problémov dala len 2ks, inak by som platila cez 10e. doktorka uz so zvysenym hlasom, ze injekcie sa pichaju ráno a pichá ich sestrička a nie ona. no mala som obe poslat do teplych krajín. a to som si za prednostné vysetrenie den dopredu musela zaplatít 5e, lebo nikoho nezaujma ze mam teplotu 39, doma choré dieta a som tehotna potrebujem lieky. a 7e za branie krvi z prsta aby milady zistila aké lieky potrebujem. nase krásne zdravotníctvo. o skusenostiach na očnom, ked syn potreboval okuliare nebudem ani hovorit, dufam ze aspon vy máte lepsie skusenosti. na socialnu poistovnu sa tesím, 3x mi posielali po sebe aby som vydokladovala určité obdobie kde som bola zamestanana, a ked som tam na 4x isla osobne robit bordel, tak uz dali pokoj. to potom tak aj vyzera, ked v kancli sedia kocky ktoré ani nemaju sajnu o čom je ich robota, ked su dosadené tlačenkou.

sara07
28. mar 2012

@sante81 mala si urobit riadne cirkus,,lebo ked si všetko necháš tak sa k tebe takto správajú a na vedenie nemocnice napísat nech si robia poriadky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli