Môže exekútor siahnuť na majetok mojich rodičov?

lukaska1
7. feb 2013

Taká situácia: Manžel má dlhy a horzí mu exekúcia, nemá žiadny majetok. Ja vlastne tiež nie ale majú moji rodičia(dom, auto). Môžu siahnuť na majetok aj mojim rodičom? Sále mám totiž u nich trvalý pobyt(len ja manžel nie). A ešte podotýkam že manžel si nahromadil všetky dlhy ešte pred svadbou. Poraďte

sisaha
7. feb 2013

nie, na rodicovsky majetok nemoze siahnut.. Skor by som zvazovala situaciu co s tym...Perspektiva asi ziadna..

simca06022011
7. feb 2013

Tvojim rodičom na majetok siahnut nemozu, budu si narokovat na zrazky zo mzdy v prvom rade.. ak toto nebude tak exekutor podide na exekuciu majetku, pose vam papier kde to budete mat vypisat vsetko. Vyzvu vas aby ste prisli na exe urad, ked nepridete poslu po vas policiu... ak nebude majetok a nebude co exekuovat, tak podla vysky dlhov to moze skoncit vezenim (podla toho co mne pisal exekutor v papiery... samozrejem nie kvoli mojej exe, ale kvoli zamestancovi)

littledevil
7. feb 2013

Ak manzel pracuje, tak mu to budu zrazat zo mzdy...

talula
7. feb 2013

presne tak ako pise simca06022011 najprv zrazky zo mzdy mu budu strhavat z uctu, ale maju mu tam vraj nechat minimum na prezitie, to je asi 100e a na rodinne pridavky siahnut nesmu... ale na majetok rodicov by nemali siahnut.

simojka
7. feb 2013

áno,je to pravda,na majetok rodičov siahnuť nemôžu,exekútor bude preverovať majetkové pomery,potom účty v bankách...Do úvahy by v takom prípade prichádzali zrážky zo mzdy,ale samozrejme životné minimum tam musí zostať.Podľa toho,čo píšeš je tých dlhov asi veľa,navrhujem dohodnúť sa so súdnym exekútorom na splátkach podľa vašich možností....

justin45
15. júl 2013

Prosím poradte mi.
Havaroval som os.autom v Rakusku ale auto nebolo moje ,mal som ju pozicanu.Lenze auto nemalo povinné poistné.Skodu vycíslily na
18000,eur a slovenska kancelária poistovatelov to zaplatila poskodenej do rakuska .Pítam sa : preco to zaplatila slov.poistovna ked auto nemalo zmluvné poistné
Dostal som Platobny rozkaz z okreného súsu o zaplatenie tohto ciastku .Ovsem zaplatit to nemám scoho takú vysku ciastky zijem
zo sociálnej dávky nakolko som bez zamestnania sociálna dávka ciní 120eur mesacne .Prosím niekoho poradte mi co dalej co mám
robyt a ci sa mozem zato dostat do vazenia?
DAKUJEM vám

nibiru
26. sep 2013

@lukaska1 nie nemôžu
a ešte k upresneniu ja ako vlastník nehnuteľnosti mám svoje práva dokonca ústavné právo pokiaľ by sa mi nepreukázal súdnym rozhodnutím pre ktoré je oprávnený vstúpiť do môjho obydlia( nemám najmenší dôvod ho v pustiť a ani polícia nemá na to právomoci) tak ako socialny pracovníci musia žiadať o vstup do bytu sud aj policajti môžu vstupovať jedine na základe súdneho rozhodnutia, alebo v odsekoch dole toto znenie ústavného zákona a vašich rodičov chráni,tiež trvalý pobyt je len informačneho charakteru nevzťahuje sa na nanho žiadne právo na budovu,majetok.hlavne treba rodičov upozorniť čo sa môže stať a aby vedeli reagovať,ak ho dobrovoľne pustia majetok spíše,zhabe a oni v zákonnej lehote musia dokázať že majetok je ich,veci budú náslene vylúčené s exekúcie.
21
(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.

(2) Domová prehliadka je prípustná len v súvislosti s trestným konaním, a to na písomný a odôvodnený príkaz sudcu. Spôsob vykonania domovej prehliadky ustanoví zákon.

(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy.

kolina86
29. okt 2013

dobry chcel bisomsa po informovat ze kamos nema trvali pobit a nieje tam ani nahlaseni u rodicov a nema tam ani spoluvlastnícky podiel k nehnuteľnosti. a teraz prave sa tam len zdrziava a ma exekuciu a bol unich vonku exekutor a dostal jeden tizden abi uhradil sumu ale nevje uhradit lebo je nezamestnani a chcel bisomsa opitat ze moze exekutor ist ku rodicom a vikonat tam exekuciu ma nato pravo a ked boli vonku pital som odnich preukaz abisa identifikoval ze cije exekutor tag mi neukazal lebo zevraj oni nemaju a nemusja ukazat vopred vam dakujem za info

gloria9
4. jan 2014

mamičky prosím Vás aj keď Vám to je možno trošku nepríjemné ale potrebovala by som fotokópiu upovedomenia o začatí exekúcie od exekútora MOLNÁRA prosím správa určite sa dohodneme. Dakujem

gaaspi
23. jan 2020

Stačí keď len logicky idete na to. Ak bývate u rodičov, to je to isté ako podnájom. Vždy si dajte otázku: kupoval som ten dom/byt ja Kupoval som to auto ja? Ak ste len držiteľ, uživateľ, tak to sa berie že nemáte majetok, nieje to vaše. Exekútor predsa nebude brat majetok tomu kto nedĺži 😉 Čo vám patrí a máte od toho papiere že je vaše, to vám zobrať môže.