Môžem byť súčasne PN a na OČR s dieťaťom?

bistruska1111
22. jún 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať ,keď som na PN -ke možem íst aj na očr s dieťatom?
Ďakujem

loginexistuje
22. jún 2020

???? jasne ze nie niektory uz nevedia co od dobroty a len hladaju ako okradat stat tj nas vsetkych

klarissa25
22. jún 2020

Tato otazka ako vazne? A nechces k tomu este matersku a podporu nahodou?

alana1
22. jún 2020

ved moze ist manzel na ocr s dietatom

veronikaszabova
22. jún 2020

@klarissa25 to je take konikovske, chciet vsetko 🙂

mimibb
22. jún 2020

Pre Boha, uplne normálne sa opýtala a vy ju tu úplne zhejtujete-to je také konikovske, nie každý sa orientuje v týchto veciach.... A o okradnuti vas/nás všetkých si choďte vykrikovať pred parlament, či do osád...

joysi
22. jún 2020

@mimibb suhlas...a nie kazdy ma manžela, babku, dedka...a pod. Co ak je dieťa chore? To tymto "pozitívne" zmýšľajúcim ľuďom nenapadlo....bravo ste fakt skvelí

mogaa
22. jún 2020

@bistruska1111 môžeš brať len jednu dávku, nie dve súbežne....

korunka1
22. jún 2020

@joysi ale ona sa nepýtala, či sa môže postarať o dieťa počas svojej PN, ale či môže poberať súbežne aj Očr. Čo s tým má spoločné existencia babky, dedka?

klarissa25
22. jún 2020

@joysi a co a tym ma dedko a babka?

sasa1310
22. jún 2020

@mimibb

@joysi každý normálne pracujúci človek by si mal naštudovať zákonník práce a všetko s tým spojené. Ako môže byť niekto potom zamestnaný, keď sám nevie na čo má nárok

bistruska1111
autor
22. jún 2020

@alana1 som sama

ukulela
22. jún 2020

moze ist aj o to, ze dieta je chore a treba s nim behat po lekaroch a hrozi jej kontrola, resp nema kto behat s dietatom ....
@bistruska1111 mozno sa da PN prerusit a byt na OCR. ked ale potom znova nastupis na PN, neviem, ako je to s vyskou davky .... over si to. lebo naozaj neviem, ako to je, ked si PN a prisla by ti kontrola, nemuseli by ti uznat chorobu dcery ako dovod porusenia vychadzok ...

mimibb
22. jún 2020

@sasa1310 ok v tom sa nehadam, ale sme ľudia a pre niektorých je jednoduchšie sa opýtať skúsenejších, ako študovať celé hodiny... A nieje na tom nič zlé.... Proste "keď vieš viac než ja, tak mi porad a nehaň ma." sme dospelé ženy a správanie mame k sebe horšie, než deti v škôlke....

evittam
27. jún 2020

@joysi Je na PN pobera davku z NP ktoré platí len 1x cize nemoze poberat 2davky. Co takto aj trochu finančnej gramotnosti? Ale to uz nie je bohužiaľ "konikovske". 😀😉 Cest výnimkám