Môžem poprosiť ktoréhokoľvek bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie?

8. feb 2024

Ahojte, môžem poprosiť ktoréhokoľvek bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie? A môže ma odmietnuť ak podám oficiálne žiadosť poštou + potrebné podklady k tomu?

autor
8. feb 2024

Resp ak som bola aj na úrade práce, treba doklad i o tom? Nepoberala som nič.

petronellla87
8. feb 2024

Myslím že iba posledného môžeš požiadať, z up som mala potvrdenie ze od kedy do kedy som tam bola registrovaná, ale bolo to pred pár rokmi možno sa dačo zmenilo

bykaterina
8. feb 2024

mozes tomu u koho si bola minuly rok zamestnana nie hoc ktoremu. alebo si najdi uctovnicku a hoc ktora ti to za poplatok urobi, a ano potrebujes doklady ze si bola tam a tam a zarobila tolko a tolko, vsak ona nema vestecku gulu aby to vedela

luxus10
8. feb 2024

ak si bola na up, treba dolozit aj to, to ti poslu aj na email, ak tam zatelefonujes. je to doklad, ze si si neuplatnovala u nejakeho zam. nezdanitelny zaklad dane, na kt. mas narok...

autor
8. feb 2024

@bykaterina pýtam sa na doklad z úradu, kde som nič nezarobila. Mam len doklad, že ma vyraduju (keďže som požiadala na základe pracovnej zmluvy)

autor
8. feb 2024

@luxus10 ďakujem, zatelefonujem

bykaterina
8. feb 2024

jasne ze ti treba doklad ze si nic nebrala

bykaterina
8. feb 2024

ved ekonomka ti vsetko povie

mogaa
8. feb 2024

nie ktoréhokoľvek, ale posledného....

tradaaa
8. feb 2024

@mogaa nie, nemusíš žiadať len posledného. Hociktorého, u ktorého bola zamestnaná v r. 2023. A ak pošleš doporučene poštou žiadosť s potrebnými dokladmi do 15.2., musia ti spraviť ročné zúčtovanie. Platí to už 3. rok, už som tak aj žiadala - nie posledného zamestnávateľa