Aké doklady sú potrebné k ročnému zúčtovaniu?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

minulý rok som ukončill TPP u zamestnávateľa po 6 rokoch a som evidovaný na úrade práce. Bývalému zamestnávateľovi som poslal žiadosť o ročne zúčtovanie, ktorá mi bola vrátená s tým, že som nedodal všetky potrebné podklady. Neuviedli aké podklady a mailovú komunikáciu ignorujú.

Čo všetko je potrebné dodať k žiadosti o ročné zúčtovanie, ak som nikde inde nepracoval?

Ďakujem

Dobrý deň,

prílohu - podklady by ste prikladali vtedy, ak by ste mali ešte aj iný zdaniteľný príjem. Prípadne vtedy, ak by ste si chceli uplatniť aj iné nezdaniteľné časti základu dane než na daňovníka alebo by ste riešili daňový bonus. Tam je napr. potrebný rodný list dieťaťa, sobášny list.

S prianím pekného dňa,
Lenka