Nájomné vo Vrakuni

kurucka93
30. máj 2014

Dnes sme boli pozriet vo Vrakuni byt- 4 izbový, rozmýšlame nad kúpou, len mesačné výdavky sa mi zdajú troška vyššie. 3 dospelí ľudia mali nájomné skoro 270€, je tá cena ok? Keď sa k tomu priráta ešte elektrina, plyn, telka a pod. sa troška obávam ako to budeme zvládať... Koľko cca platíte vy v 3 alebo 4 izbáku?

montinka
30. máj 2014

ahoj my platime za trojizbak najom 195e+ 38e elektrika + 14e plyn

hradnapani
30. máj 2014

@kurucka93 je to mozne, ak by ten dom mal niekolko uverov na vsetko mozne (zateplenie, rozvody, nove vytahy). Vtedy by to mozno vyskocilo na tuto sumu. U nas mame v dome len jeden uver (na zateplenie) a realne mesacne naklady na tri osoby su 160 eur. (podla posledneho vyuctovania)
ale platit 270 eur mesacne je velmi vela... To uz radsej potom novsiu bytovku (v tych je to bezne okolo stovky), alebo pohladat iny starsi panelak.

mikymiky
30. máj 2014

my platime traja v trojizbaku 150 eur (plus plyn, elektrina, koncesionarske) a este sme mali aj preplatok. Byt, kde je taketo najomne by som nekupila, to je strasne vela, mesacne preplatite tych sedemdesiat eur, vyrataj si, kolko to je za povedzme 20 rokov. Ale ved sa ich spytajte, co je za tym, ci ma bytovy dom pobrane uvery, alebo si napustaju trikrat denne plnu vanu a celu zimu maju na plne gule radiatory. Chcela by som vidiet rocne zuctovanie, akurat ich davali, budete to mat aktualne.

moni244
30. máj 2014

je to dost, pozistuj si, ci terajsi majitel ma nastavene vyssie platby za teplo a teplunvodu, ak nie, tak potom bytovka zle hospodari s peniazmi a nema vytvorenu rezervu a v tom pripade sa budu pozicky bytovky len nabalovat, my dvaja platime 120 najomne, 30 elekttriku a 5 eur plyn, nasa bytovka si brala nizky uver na zateplenie, lebo mala dost velku rezervu

bebsi
30. máj 2014

Tak to je veľmi veľmi vela

usacek79
30. máj 2014

@kurucka93 jedine mozne vysvetlenie je, ze ten dom ma extremne vysoky Fond oprav - ze sa bud zateploval alebo sa planuje zateplovat, resp. ina velka oprava. Na bezne teplo, teplu vodu a ostatne polozky taka suma nie je mozna, ak si ovsem majitelia bytu nedavali vanu kazdy den a nekurili nonstop na najvyssom stupni... 😅

my sme v 3i dvaja + babo a platime mesacne do bytoveho podniku 180e, hoci teda je fakt, ze my skoro vobec nekurime (mozno tyzden za celu zimu dokopy, sme v tehlovom dome s hrubymi murmi...), ale nas dom ma Fond oprav skoro 100e, co je fakt dost, ale to mame prave kvoli zateplovaniu tak vysoko nastavene, o 10rokov by to malo klesnut 😀 😠

elektrinu, plyn, kablovku samozrejme platime extra, tie nie su v tej sume.

roamers
31. máj 2014

Vela!!!!!! Ja mam bytv centre, jeden ja 3 os. Cca 100 aj s vyssim poplatkom do FO na 3 os. Komplet El.,plyn, tv., internet...do 200 e. Druhy byt je do 40e pre 1 os., tiez centrum BA.

kessinka
31. máj 2014

Reálne to je, bohužiaľ aj bez každodenného napúšťania vane a kúrenia nonstop, my sme mali v jednoizbáku dvaja dospelý 180 eur. Keď kupovala byt švagriná, boli sme pozrieť jeden v tom istom dome, dvojizbák, a tam bolo nájomné okolo 250 eur. Niektoré domy bohužiaľ nevedia hospodáriť, ani susedia sa nevedia dohodnúť na ničom a potom to tak vyzerá. Určite by som byt v takom dome nekupovala.

kurucka93
autor
31. máj 2014

@kessinka @roamers @usacek79 @bebsi @moni244 @mikymiky @hradnapani @montinka
ďakujem za rady, toto je moje prvé bývanie, akurát sa so snúbencom osamostatňujem od rodičov, ale aj mne sa o zdá nejak veľa.... Ukazovala nám to vyúčtovanie, do fondu bytovky sa platí cca 65€, byt je zateplený, vymalovaný a má novú strechu-bolo to zrealizované pred dvoma rokmi. Ževraj by sa to malo znižovať, všetko nám ma pozisťovať... Na obhliadku došiel z realiťáčkou starší pán, ktorý si šiel s mojím starým 😀 na balkón zapáliť, a on mu povedal že oni niesú vôbec šetrné typy, že oni si s manželkou dávajú aspoň dvakrát do týždňa plnú vaňu (rohovú), fakt také niečo som nevidela, ich kúpeľna vyzerá ako keď dojdete do kúpelov, totálny luxus + aj ich syn dospelý tam s nimi žil a plus majú umývačku riadu, že čo by oni umývali v rukách. Tak si ja hovorím, že možno my keď budeme hospodáriť nebudeme platiť tak vela.... Ukazovala mi ich ročnú spotrebu vody, teplá bola okolo 130 tušim a studená neviem presne, zase 100 dačo. Akú máte vy spotrebu?

kaktusik007
31. máj 2014

@kurucka93 jemine - ta spotreba ma dostala. Ja mam spotrebu studena 40 kubikov, tepla 25 kubikov - deti kupem denne, ja sa sprchujem a asi 5 noci z tyzdna u mna prespavaju este moji rodicia - cize 3 dospeli a 2 deti. Ak je to tak a VIDELA si to vyuctovanie, ze je to pravda, tak potom ok - ja mam fond oprav cez 100 eur mesacne, platim spolu 190 plus elektrika 25 a plyn 7.

Akoze - ak dolozia minule vyuctovanie, ktore potvrdi tu ich obrovsku spotrebu vody - byt by som nezavrhovala, zvlast, ak sa vam paci.

mircalla
31. máj 2014

@kurucka93 To je strasne vela, tolko neplatime ani za 160 m2

kadan
31. máj 2014

my sme v 3 izbovom 2+17 mes. syn a platíme 192 eur + plyn, tv, elektrina / 64 m2 /
dom sa zateploval pred 2,5 r. keď sme sa nasťahovali akurát dokončovali.
treba si dávať pozor aj na takú maličkosť ako sú merače tepla a ich percentuálne rozrátanie s podlahou bytu.
my sme mali 60% od podlahy bytu- takže aj keď sme nemali vôbec pustené radiátori tak sme dosť platili .
z meračov sa nám rátalo iba 40% nákladov na kúrenie
/ v predošlom byte 2i sme mali pomer 70% merače a 30% od rozlohy bytu/
prvý rok sme mali nedoplatok no teraz našťastie sme dostali niečo nazad,, dopala som na schôdzi aby sa odsúhlasilo iné % prerozdelenie nákladov na kúrenie podarilo sa 50 na 50 tak dúfam už žiadne nedoplatky
nás totiž nemá kto vykúriť sme prízemie a na štítovej strane máme 2 izby.. / tzn. že vedľa nie sú žiadne byty ani priestory čo by nás vykúrili.

mircalla
31. máj 2014

@kurucka93 ten fond oparv 65 eur je ok.....vazne nechapem tu spotrebu, a to my nejako nesetrime, i ked sa kupe len maly, ale fici nam umyvacka, casto pracka. Mam 160 m2 v centre s vysokymi stropmi (3,80 m), takze vykurit to nie je lacne, ale platime podstatne menej

dada1212
31. máj 2014

ja súhlasím s @kaktusik007 , ten fond opráv nie je veľa a vyúčtovanie budete mať podľa toho koľko budete míňať. jednoducho sú také typy, ktoré napríklad rozsvietia večer v celkom byte a zhasnú často až ráno, lebo sa im nechce stále zapaľovať a zhasínať, majú pustené radiátory naplno a ak im je teplo tak otvoria okná, nechajú neustále pustenú teplú vodu popri tom ako si umývajú zuby a tak dalej.
možno pre mamičky na materskej ktoré sú stále doma a majú nižší príjem nepochopiteľné, ale ak má človek veľa práce, slušný príjem a domov chodí len prespávať, nemá čas a chuť neustále sledovať radiátory či nie sú nastavené na veľa, ráno ked si robí rýchlo hygienu nechce sa mu myslieť na to že koľko minút zbytočne tečie teplá voda a tak dalej.

mackoxxx
31. máj 2014

Sme prave po zatepleni, nova kotolna, splatky uveru su uz v platbach a platim 147,09 (to uz nam navysili, lebo som mala nedoplatok 32€) byvam v trojizbaku a sme 4 clenna rodina. Tato cena je sialena (myslim 270)
Fond oprav platime 24,8o mesacne. Mame vyssie prave pre to zateplenie a tvoreniu rezerv. Aj tato polozka je uz zaratana v mesacnej platbe. Minuly rok som mala velky preplatok (teda vzhladom k platbam) (147,79) tak nam znizili a teraz zase upravili na uz asi optimalnu cenu. Na akej polozke je taka vysoka suma? Za teplo, vodu? Za co? Ufff osobne by som do takeho bytu nesla, nusi tam byt zadrhel 😨
Len misim podotknut, ze nie vo Vrakuni ale v PO

usacek79
31. máj 2014

@kurucka93 tak je to jasne 😉 nejako budete musiet do dalsieho vyuctovania prezit to vysoke najomne a potom mozete ist za preplatok na dovolenku 😀
fond oprav mate v pohode sumu..
inak umyvacka riadu vodu setri, len tak na okraj 😉 minie okolo 10l vody, co pri rucnom umyvani sa minie znacne viac 🙂

kurucka93
autor
1. jún 2014

@usacek79 Takže tie zálohové platby sa nedajú znížiť hneď? No neva, ako píšeš, za preplatok si kúpime dačo iné 😀

ganesh
1. jún 2014

@kurucka93 sestra ma 4izb vo Vrakuni, su 4 a platia ako ty pises. my mame 3izb. tiez Vrakuna, sme 3 a platime 219e + energie

usacek79
1. jún 2014

@kurucka93 urcite sa daju, ale radsej mat preplatok, ako nedoplatok, tak to ber ako setrenie, nabuduci rok uz budes presne vediet, na aku sumu sa nastavit 🙂

simsalabim
1. jún 2014

@kurucka93 my sme platili 238€ + 85€ fond oprav....koli zatepleniu.

bettinna
25. jún 2015

@kurucka93 Ja predavam vo vrakuni 4..izbovy v tichej lokalite pri miestnom urade..najomne sa vždy odvíja od počtu osob..ktore su nahlasene..v byte..ja platim viac jak ked nas tu bolo 5 ale každý rok mam preplatky 😀 dost velke..alzbeta.horecka@pobox.sk

bettinna
25. jún 2015

treba sa spytat na najomne na bytovom družstve 😎

wena
28. jún 2015

Platíme 220€ + 20€ elektrina a 5€ plyn (2 osoby). Pokiaľ je to staršia bytovka, tak tá cena je celkom primeraná podľa mňa.

bettinna
28. jún 2015

@kurucka93 my platime zhruba tak isto ..ale ,stále platím ako keby nas tu bolo 5,mám rada ked mi prídu späť preplatky ,ale určite to vychadza menej pre 3 osoby.-ja predávam krasny,slnečny 4-izbový byt vo Vrakuni ak by ste mali zaujem prist sa pozriet na obhliadku 🙂 tak mi mozte napisat na alzbeta.horecka@pobox.sk

lienka.7
28. jún 2015

@kurucka93 je to velmi vela

bettinna
29. jún 2015

zistila som ,že trojčlenná rodina platí 200 euro, 30 elektriku ,ale aj tak maju preplatky ,lebo dom ,je zateplený a zaleži veľa , či je človek aj šetrný ,potom sú preplatky pekné ..aj ja predávam ,byt. 😀