Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemám nárok na hmotnú núdzu. Bolo horšie a lepšie bude

mamina2111
6. sep 2012

Neviem kam toto zaradiť ale najskôr asi sem.Dosť ma prekvapili diskusie o tom či sa dá žiť ak zostane rodine na mesiac 400 euro. 😒 Je tu mnoho mamičiek ktoré by boli uričite potešené ak by toto maly..Samozrejme je niečo iné ak bola rodina predtým naučená na niečo iné...že ušetrili tak 600 euro..pokles na 400 im môže prísť zvláštny.My žiejeme samy v jednoizbovom byte..ktorý je na moje meno..samozrejme som si ja hlúpa myslela, že dostanem príspevok v hmot.nudzi a príspevok na bývanie.. pravda je opakom..Nemám nárok na nič..dostávam 20 euro mesačne rodinné a tým to končí..Peniaze od ex?? Hm možno ich raz uvidím naživo ☹ momentálne sa ešte len začal spor...čiže to potrvá....Maminky nebojte,bolo horšie a bude lepšie...vždy sú horšie aj lepšie časi...len si to musíme riadne zadeliť.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@mamina2111 za gramatické chyby sa ospravedlnujem...

iviatko
6. sep 2012

ja len... mas 3 rocnu dcerku a cakas babo... s ex? prepac, ze mimo temu...

katren
6. sep 2012

@iviatko a ja neviem, o com s treba diskutovat....ziadna otazka na konci-......stacilo napisat do fotoblogu, ci???

lilysk
6. sep 2012

@mamina2111 Drzim ti velmi pelce -urcite vsetko zvladnes .Hlavne nech su deti zdrave !!!

mamina2111
autor
6. sep 2012

@iviatko Kika má o 2 mesiace 4 roky..a nečakám dalšie s ex...mám priatela... s ktorým spolu žijeme

mamina2111
autor
6. sep 2012

@katren No nieje tam otázka ale chcela som aby tu bola aj taká téma, že aj z mála sa dá žiť..vo fotoblogu je to na dlhé rozpisovanie...teda aspoň podla mňa.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@lilysk Dakujeme... 🙂

iviatko
6. sep 2012

@mamina2111 tak potom mate spolocne finacie. Su maminy,ktore to stastie nemaju.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@iviatko áno máme .Nepísala som nič o tom, že by sme nemali alebo podobne..písala som o tom nároku že tiež nemám nárok na žiadny... čo mi tiež príde niekedy zvláštne....Veru som s tých ktoré mali štastie...

iviatko
6. sep 2012

@mamina2111 co myslis, ja mam narok na co? Len na to, co ostatni, materska a rodicak...na to mas narok aj ty. Kazda.

katren
6. sep 2012

@mamina2111 tak ale ked mate spolocne peniaze, hned na zaciatku klames, ze mas len 20€ a tym to konci.....treba napisat vsetko 😉

mamina2111
autor
6. sep 2012

@iviatko Ved ja nevravím že nie...a nemala som namysli teraz materskú a rodičák...Jednoducho som tu čítala tému kde prišlo mamine zvláštné že nemá nárok na nič....manžel jej pracuje,ona je na materskej a nemá nárok na hmotnú núdzu a príspevok na bývanie... na mesiac majú cez 400 euro po zaplatené šekov a velmi sa nto stažovala...ja som mala namysli toto...Neviem,napísala som niečo strašné alebo urážlivé ? Podla mňa nie.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@katren Uznávam moja chyba..písala som to nie koli tomu ze s coho zijeme ale k tým príspevkom...teda dávky a tak preto som to nenapísala...

katren
6. sep 2012
iviatko
6. sep 2012

@mamina2111 nezrozumitelne si napisala, nezrozumitelne... preco by mala mat narok v hmotnej nudzi, ked jej muz pracuje? Na co by mala mat narok? Bohuzial, politici hrabu pre seba a bude horsie, ked zrusia vselijake prispevky pre rodiny...

lilysk
6. sep 2012

@mamina2111 To len akoze sedite pred pocitacom a striehnete kto co napise aby ste mohli zacat zadrapovat ?
Ona tu nieco napisala co mala na srdci a ked na to neviete napisat nic laskave alebo pozitivne tak radsej nic nepiste .
mamina2111 napisala nejaku svoju uvahu ...v zavere napisala pre vsetky matky povzbudzujucu spravu a este tu zadrapujete do nej ☹(

mamina2111
autor
6. sep 2012

Však práve že nato nárok nemá... mnoho rodín by malo mať ale bohužial nemá...Napríklad ja nemám lebo výživné presahuje viac ako minimum na dvoch ludí...samozrejme som udala, že žijem s dcérkou sama... Priatela som neuviedla..ale skrz toho výživného nárok nemám...Neviem si predstaviť maminy ktoré žiju s detmi naozaj samy...ako to zvládajú.

zuzanocka
6. sep 2012

mozno bolo vhodnejsie prispiet do tej konkretnej temy..

ale ak si to myslela tak, ako si pisala, ze sa tu moze diskutovat o tom, ze aj z mala sa da.
tak ano, suhlasim.. no stale je to o odriekani..

iviatko
6. sep 2012

@lilysk sloboda prejavu ;)

mamina2111
autor
6. sep 2012

@zuzanocka mala to byť diskusia o tom ale skončí to asi tam kde iné témy... ja som to aj zle nazačiatku rozpísala a nepochopili sme sa...mala to byť diskusia hlavne pre matky ktoré žijú s toho minima a vedia, že sa dá...

iviatko
6. sep 2012

@mamina2111 bohuzial, ani ja si to neviem predstavit, bez pomoci urcite nie. Napr. z materskej by som urcite nemala kde so synom byvat..takze neviem, ako toto riesie ostatne maminy.

mj28
6. sep 2012

@lilysk asi to tak bude ... niektoree ... som si vsimla,ze ak sa vytvori nejaka nova tema,tak niektoree samozrejme nie vsetky hned len zadrapuju a radsej napisu ze tu je link,alebo ze take tu uz bolo ... sak nech to necitaju ked nechcu no nie? ale furt nieco ... 😠
@mamina2111 presne tak bude len lepsie 😉

iviatko
6. sep 2012

@mj28 ale maju od teba povolenie citat a pripadne usmernit dalej maminu, ktora mozno ani netusi, ze tu uz taka diskusia je, vsak?

mamina2111
autor
6. sep 2012

@mj28 Mne natom nejak extra nezáleží ked sa začnú v témach navážať... ak som na chybe ja ako aj tu, že som to hore napísala inak sko som mieniela uznám si...ale zasa nechcem aby niekto skákal hned ked ma nepozná a nevie aká som a podobne...mýliť sa je ludské však? Ale ak si pritom niekto ulaví od stresu ...alebo podobne...tak čo dodať..Samozrejme som to nemyslela na niekoho v tejto téme ale všeobecne.

lilysk
6. sep 2012

@mj28 Ano ale pokial nejaka ,,zufala ,, mamina tu napise ,ze ci davat piskoty so struhanym jablkom (to je len priklad ) a hned nejaka ,,dokonala matka ,, zacne radit v duchu ,ze to tu uz bolo ,alebo co sa pytas blbosti a podobne tak mi je z toho dost smutno . V tom fore a tych starych diskusiach sa dost tazko hlada a kazda ma pravo vytvorit akukolvek diskusiu 🙂
najrasej mam odpovede ako : Ak ti na tvojom dietati zalezi tak toto urcite nerob ...alebo odpovede ako : Nemam osobnu skusenost ,ale mam to dokonale nastudovane a urcite je to tak ....
Podla mna kazde dieta je ine -tak isto ako kazda matka je ina a niektora potrebuje mozno len pokecat a mile povzbudenie ,ale hned dostane nalozene kvoli nicomu vlsatne ☹
Tu nejaka mamicka pisala ,ze ma autisticke dieta a kam ma ist a co ma robit a hned dostala ,ze to uz tu bolo a podobne !!!
Ani si neviem predstavit ,ze by som riesila taky vazny problem a namisto povzbudenia by som dostala ,ze co tu otravujem ked uz to tu bolo ☹((
je to dost smutne ,ze to takto funguje na tych forach ...to nehadzem vsetky do jedneho vreca samozrejme ,ale vsmila som si ,ze sa niektore potrebuju odreagovat a hned zautocit ☹

moon1979
6. sep 2012

@mamina2111
ahoj, trosku nešťastne si nazvala tému a musela som si prečítať skoro celú diskusiu, aby som pochopila o čo ide ... a to je problém, prečo sa táto téma uberá nie práve tým smerom, akým si to pôvodne plánovala a očakávala ...

iviatko
6. sep 2012

@lilysk lenze tie baby im pomozu, ked hodia link na inu diskusiu, kde sa o tom diskutuje. Maloktora mamina opusta zabehnutu diskusiu a zacina niekde inde...a myslim si, ze prave kvoli tomu je to fajn usmernenie.
Lenze vsimla som si, ze niektore maminy si uz ani prdnut nevedia, aby sa na to neopytali tu. Akoby mali zablokovane stranky ako google, alebo vlastny rozum 😵 nic v zlom.

katren
6. sep 2012

@lilysk kazda ma pravo vytvorit akukolvek diskusiu......precitaj si pravidla vytvarania novych diskusii ci otazok..... 🙄
na toto sa poukazuje v tych danych diskusiach

Pravidlá pre vytváranie nových Diskusii a Otázok

Novú tému zakladaj až keď sa presvedčíš, či podobná Diskusia, alebo Otázka už neexistuje. Ak podobnú tému nájdeš, svoj príspevok vlož tam. Ak nenájdeš, vtedy môžeš vytvoriť novú tému. - to je hned PRVE pravidlo fora

.....vsetky potrebuju radu, ale ze by boli jedine, ktore to riesia????to hadam nie.....a ked potrebujem na nieco odpoved, najskor siaham po vyhladavaci a citam, prip. sa spytam rovno tam /ved jej odpisu rovnako tam ako v novej diskusii/, nie hned zakladam diskusiu.....

katren
6. sep 2012

@iviatko veeeeeeeeelky suhlas.....niektore potrebuju asi povolenie z MK 🙄

lilysk
6. sep 2012

@iviatko Suhlasim s tym co si napisala ,ale existuje obsah a forma -v tom je ten rozdiel 🙂
Nic v zlom 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli