Nemusím zaplatiť šek?

ankare
5. feb 2018

Minulý rok sme kupili byt. Financovali sme to cez hypo a poistili sme si domacnost cez Axu v sume 50eur ročne.
Teraz nám prišiel šek na uhradenie ďalšieho roka. Nechceme si ale už byt poistit a 6tyzdnovu lehotu na zrušenie zmluvy sme nestihli.
Môžu nás sankciovat, keď nezaplatime šek?

bosorkabb
5. feb 2018

@ankare ak máš byť na hypotéku tak pokiaľ viem musí byť poistení. Ale radšej si zavolaj do banky.

hors
5. feb 2018

@ankare pokial ho mas k hypo.tak sa to neda zrušiť pokial viem dobre

cicimotinka
5. feb 2018

k hypo nemôžeš zrušiť... ja som sa na to pýtala... máme hypo v csob

linda03
5. feb 2018

@ankare ked to neuhradite, uhradi to banka v ktorej mate hypo za vas a stiahnu vam to z uctu... my sme to tak mali.. len ja som zapatrosila sek a zabudla na to.. a po 3 mesiacoch si stiahli peniaze.. ked som bola v banke zistit za co stiahli, tak mi svitlo ☺

ankare
autor
5. feb 2018

Ďakujem, baby. A tá cena za poistenie je podľa Vás v pohode?

linda03
5. feb 2018

@ankare zalezi co vsetko obsahuje poistenie..

slnecnica82
5. feb 2018

Cena je nízka, my platíme za dom 140...

aduskatt
5. feb 2018

Ak zauhradíš šek a zákonnej lehote nedáš výpoveĎ poistenia, poistenie pokračuje ďalší rok a dlžné poistné bude poisťovňa vymáhať. Ak nezaplatíš a zrušíš, porušíš podmienky úveru a môže byť problém. Nie vždy si to banka stiahne. Ak chceš zmeniť poistku, treba dať včas výpoveĎ, vypýtať z banky vinkulačné tlačivo, zmeniť poistku a nechať zavinkulovať.
Či je poistné primerané záleží od toho, čo máš v poistke poistené. Ak chceš, napíš mi správu, možme na to pozrieť. (Ak si ale nestihla tú 6 týždňovú lehotu, poistenie bude trvať)

hors
5. feb 2018

@ankare no my platime okolo 100e

aduskatt
5. feb 2018

ja za jeden byt 90 za druhý 27, záleží od oblasti, od toho, čo je poistené

bobricek1979
5. feb 2018

My platíme za dom 100

bosorkabb
5. feb 2018

@ankare ja platím za byt 88 eur plus za zariadenie čiže dokopy 120. Ale ja som to tak chcela.

dassena
5. feb 2018

no ako ti uz pisali, pokial mate byt na hypo tak ho musite mat poisteny. ale myslim, ze to nie je taka strasna suma 🙂

sasa1310
5. feb 2018

no my máme byt poistený dvakrát. Jednu poistku kvôli hypotéke (poistenie nehnuteľnosti - vonkajšie vplyvy) a potom poistenie domácnosti
Takže určite radšej plaťte

fatima99
6. feb 2018

@ankare musite mat poistku ak mate byt na hypoteku. ale myslim, ze to nie je zla vec. a inak tych 50 eur je podla mna este celkom dobra cena ak mam pravdu povedat

damoska
25. apr 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

na to sa radšej poinformuj, Chceš miesto tejto poistovne inu? My to teraz riešime prostrednictvom netfinancie.

macik34
25. apr 2018

Musis zaplatit. Poistenie trva

laska201
25. apr 2018

My platime 77eur pol rocne ale kazde poschodie poistene na 65tisic.A menili sme aj poistovnu.Poistku sme nezaplatili vznikol mali nedoplatok ten sa uhradil.A aj vypoved sme poslali.Novu poistku sme samozrejme mali normalne hned uhradenu.