Nevydaté žienky, ako riešite majetok vo vzťahu?

lvandrealv
13. mar 2016

Ako máte poriešené majektové vzťahy, keď máte spolu deti a nie ste zobratí, hlavne, keď ste na materskej/ rodičovskej. Účty, kúpa majetku, byt... Ako máte poriešené, ak by sa niečo stalo, aby ste neostali s holým zadkom s prepáčením...
Ďakujem

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Prečo by som mala zostať s holým zadkom? Účty platíme spolu a hlavne samozrejme partner keď ja som momentálne na RD, no a napríklad byt je môj. No a ak by sa "niečo stalo" - čo myslíš - smrť, rozchod,....? Hospodárime spoločne - boli obdobia kedy som ja mala hlavný príjem do rodiny....

moni244
13. mar 2016

@lvandrealv byt sme brali na polovicu pred svadbou, na hypotéku, to je taký základ, ale teraz už sme manželia, takže ostatné je ľahšie

horana
13. mar 2016

Zili sme tak 20r. Teraz uz sme zobrati. Ale kym sme neboli, byt/dom boli na oboch napisane, ucty sice dva, ale navzajom dispozicne prava, a vacsina veci sa kupovala z toho muzovho, moj bol neoficialne brany ako poistka, z toho muzovho sa aj platili ucty...
Prevencia pred holym zadkom ale nie je nic, dokonca ani ci ste zobrati ci nie, zazila som uz tolko scenarov naokoli ako muzi obrali zeny, aj vydate, aj take co si mysleli ako maju co ponastavovane...
Istota nie je nikdy, vacsia sanca vyberom skutocne vhodneho partnera, nic ine neexituje...

evittam
13. mar 2016

@horana Tak, tak - úplne súhlasím. 😉

lvandrealv
autor
13. mar 2016

velmi mudro premenovali prispevok, mna zaujimali tie, co nie su vydate...

natalka13
13. mar 2016

Tiez pozeram ze nejak nesedi nazov temy a otazka 😀
admini ti prepisali?

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@natalka13 ano prepisali a uplne odveci

yollanda
13. mar 2016

my nemame ani h..., cize keby sme sa sudili, tak ja chcem pracku a mm tie dva bicykle

lvandrealv
autor
13. mar 2016

zaujimalo by ma, ako by ste riesili vec, ked v podstate nemam nic, lebo som otehotnela po skole a robila par mesiacov, to co som mala som uz minula, zarabam si sice popri detoch, ale to je par stoviek a to miniem, on si ide stavat dom na svojom pozemku, ide si brat uver na seba... tak ma trapi to, ze budem v podstate bezdomovec, kebyze si niekoho najde... blbe, ze takto uvazujem, ale moze sa stat vsetko...

natalka13
13. mar 2016

@lvandrealv my sme riesilimto iste pred stvrtstorocim, to je rokov - sli sme stavat dom, nevedeli sa dohodnut na priezvisku pre deti,tak sme sli na urad a vzali sa za pritomnosti rodicov a svedkov.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

on ma na svadbu na kazdy rok vyhovorku, takze toto riesenie nepripada do uvahy

katka708
13. mar 2016

Asi by som sa s ním na rovinu porozprávala a vysvetlila co ma trápi. A podla jeho reakcie aspoň uvidíš ci s tebou ráta do budúcna. Viem ze keby je to u nás, tak môj muž zapise dom na kataster ako spoločný aj keby bol na jeho pozemku. Od začiatku vzťahu bolo všetko spoločné... Ak by robil okolky, viem ze so mnou neráta a musela by som sa zariadiť inak.

veverickav
13. mar 2016

podla mna neuvazujes blbo, ale mas pochybnosti, ktore by napadli asi kazdej zene, je to taka osemetna situacia, ano, v podstate bude vsetko jeho 😒 ake ma dovody, ze svadba nie a kazdy rok ju odklada, ale dom si postavit ide?

horana
13. mar 2016

@lvandrealv Nebrat vyhovorky, zatlacit nanho. Povedz mu o svojich obavach a spytaj sa ho ako to s tebou mysli a ze ty chces zaruky. Teda ziadne on stavat a ty sa zatial starat o JEHO deti, jeho jedlo, jeho domacnost... Povedz mu ze si v nevyhodnej pozicii nezasluzene a nepaci sa ti to. Ked s tebou pocita, vsetko na polovicu napisat.
A ked chces svadbu, nenechaj sa odpinkat, trvaj na to, povedz ze sa chces poistit keby sa mu naahodou - vylucit nevie nik, nieco stalo, ze JEHO deti budu dostavat sirotske, zaroven ked sa nieco stane tebe, nedajboze, tak aj on bude v lahsej situacii s detmi lebo bude mat na ne davky naviac. Nenechaj sa odbit. Pytaj si konkretny termin.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@katka708 rozpravam sa snim narovinu uz niekolko rokov, jednoducho som mu povedala, ze kebyze sa mu nieco stane, nebudem mat vdovske, nebudem mat nic, ze ja som si tiez mohla robit karieru a zarabat, zobrat si uver, kupit byt, ze mi to nesmierne vadi, ze je to pre mna neucta, ze nemame spolocne priezvisko, bydlisko, nic... @veverickav on mi len povie, ze potom potom, doteraz nebol cas, odteraz nebudu peniaze, kedze ide stavat, atd.

@horana povedala som mu, ze sa nikde nestahujem, pokial nebudeme zobrati, on sa nechce brat na urade, on chce velku svadbu, ale je blbost davat peniaze do svadby, mne by stacila aj svadba o 2 svedkoch...

lenze ja uz po tomto niekolkorocnom presviedcani uz svadbu ani nechcem, je to pre mna vrcholne ponizujuce, toto vsetko chce normalny poriadny chlap sam od seba, a uz ked je niekto moťko, tak si da dohovorit...

takze by ma zaujimalo, ake su cesty na "poistenie" takehoto neicoho... navyse budem robit v jeho firme, cize vyplatu nebudem dostavat, asi ani odvody nebudem mat, ked firma nebude vychadzat atd... co mam ziadat?

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Nejak ťa nechápem - teda ak to nie je podľa toho čo píšeš "poriadny chlap" pre teba, tak na čo vôbec s ním si.....
Čo sa týka toho, že budeš robiť v jeho firme a nedostaneš výplatu - tak na čo tam chceš robiť, zamestnaj sa niekde inde. A ak ťa bude mať vo svojej firme ako zamestnankyňu tak odvody odvádzať musí - a ak mu to nebude vychádzať tak bude mať dlhy na ZP,SP a DU....!

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam s 0 na ucte s 2 detmi si moc teraz nenavyberam... ale okrem tohto je to v podstate bezny normalny vztah...
kadejako to podnikatelia riesia... dohoda s 5 odpracovanymi hodinami mesacne... podla toho su odvody, atd.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam ak by sme boli zobrati, mali spolocni ucet, tak by mi to nevadilo, ze nemam vyplatu...ved to by bolo normalne, ze ked podnikanie ide, tak je super, ked nejde treba sa uskromnit... lenze ja budem v podstate nikto, tak neviem, co s tym...

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Prepáč, ale toto je len výhovorka. Takže nie si schopná zarobiť si inde, máš dve deti a preto ostávaš s mužom, ktorý ti za to nestojí. No ja by som odišla. To je všetko z mojej strany. A čo je u teba normálny vzťah?! Toto čo popisuješ - no tak to má od normálneho vzťahu veľmi ďaleko a čudujem sa ti, že s niekým takým máš vôbec 2 deti - ale to už je tvoja vec.
A čo s tým, že budeš nikto? No ako čítam tak ty v podstate už nikto si -prepáč - no a toto si mala riešiť predtým než si si spravila 2 deti s takýmto - prepáč znovu za výraz - kreténom.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam aj ja sa cudujem... co uz, ked neskoro...

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Prečo neskoro?! Lebo máš dve deti a nulu na účte? Výhovorka - ale to sa opakujem.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam sa ti lahko hovori, si vies predstavit, ze by som pracovala s 2 detmi, este platit opatrovatelku, byt... fakt si myslis, ze to je realne?? lebo nemam, kde dat deti, babka ani nikto iny neprichadza do uvahy

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Všetko sa dá keď sa chce. Nehovorí sa mi to ľahko - ja tiež nemám nikoho kto by mi v podobnej situácii pomohol ale nikdy-nikdy by som nebola s človekom, s ktorým nechcem byť - "len kvôli deťom" je výhovorka. Áno bolo by to ťažké - ale radšej žiť z ruky do huby ako s niekým kto mi za to nestojí a nechcem s ním byť. Je to tvoj život a život tvojich detí, ktoré budú časom tiež trpieť, ale je to tvoja vec-chcela si názor, tak som ti ho napísala, to je všetko.
Áno a viem si to predstaviť pracovať s dvoma deťmi a starať sa o ne - myslíš, že si jediná?! Sa spamätaj, žena!!!

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam to by nebolo z ruky do huby, to by bolo pod mostom... vsak ja ti neberiem nazor, ja tiez len vravim svoj...
ale zaujimalo ma nieco ine

katka708
13. mar 2016

@evittam no toto ma zaujalo, ci by si ty urobila? Ma sa nasťahovať s 2 deťmi späť k rodičom aby to nejako na začiatok zvládla? Nie vždy sa to da. Napr naši sú rozvedení a mamina býva v malom byte s babkou. Ja by som nemala kam ísť. Ak by som si prenajala garsónku a zarábala v lepšom prípade 500€ tak 200-250dam na nájom, a zvyšok na stravu. A len tak tak vyjdem. Ak vôbec....

evittam
13. mar 2016

@katka708 Ok, dievčatá, tak zostaňte zo svojimi super mužmi a je to vybavené - to je všetko.
@lvandrealv Ja viem, čo ťa zaujíma - no tak takto - keď tvoje nebude nič a všetko jeho no tak presne zostaneš s holou riťou ak ti nič nedá - jedine výživné na deti a ak si zariadi, že bude zarábať minimum, tak dostaneš minimum, takže tak či tak budeš mať veľké hovno - spokojná? Či čo čakáš, že ťa tu budeme ľutovať a radiť ti ako a čo? Si s chlapom, ktorý ťa má pravdepodobne na háku a je mu úplne jedno či s ním si alebo nie - možno kruté ale pravdivé....Takže rada - a to sa zase opakujem - buď odíď a začni sa starať sama o seba a o deti alebo trp ďalej a rozmýšľaj ďalej čo s tebou bude ak sa "fešák" rozhodne, že ťa už nechce.....

evittam
13. mar 2016

@katka708 Furt lepšie ako sa báť a prosiť a byť na "obdiaž" blbcovi. 😉

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@katka708 aj nasi su rozvedeni, takze nemam kde ist... mama ma sice velky dom, ale nikdy mi nepovedala, ze mozem ist ku nej, vzdy mi povie, ze co nejdem do nejakeho bytu prec od neho... ona chce mat pokoj, ona si uz svoje deti odkrutila, takze s nou neratam...
este treba priratat opatrovatelku, lebo maleho mi do skolky nezoberu, az o rok...

maris5
13. mar 2016

Ked som si to tu zbezne precitala, nemas to velmi dobre.

Ked sa nam narodil drobec, vsetky moje poistky, 2., 3. pilier a pod. som napisala na drobca. A muz vsetky svoje poistky na mna. To su peniaze, ktore uz nespadaju do dedickeho konania. Cize ich fin. institucie vyplatia hned a mam peniaze na hypo a pod., kym sa rozhodnem co dalej.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam kruty scenar, ale moze sa stat... a preto by som chcela vediet, ako to ine NEVYDATE zeny riesia...