Nevydaté žienky, ako riešite majetok vo vzťahu?

lvandrealv
13. mar 2016

Ako máte poriešené majektové vzťahy, keď máte spolu deti a nie ste zobratí, hlavne, keď ste na materskej/ rodičovskej. Účty, kúpa majetku, byt... Ako máte poriešené, ak by sa niečo stalo, aby ste neostali s holým zadkom s prepáčením...
Ďakujem

lubkavargova1
13. mar 2016

laska-nelaska vsetko podstatne dat na papier..nikdy nevies kedy sa ti moze zijst...a jedna rada: ked berie uver na seba, na jeho meno uz ci budes za hlupanu alebo nie, nepodpisovat nic ako spoludlznik alebo daco take...pokial on nepodpise papier o manzelste by som srala take daco podpisovat..moze prist krajsi, mladsi model a teba kopne do riti a potom ked zaklope exekutor na dvere bude neskoro na plac...laska je pekna, ale okuliarky dole 😀

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv No nijako - buď majú aj ony nejaký majetok (ako ja) a chlapa na úrovni a neriešia to čo ty alebo majú a budú mať holú riť ako ty - to nie je krutý scenár ale realita - prepáč ale otvor už konečne oči!

evittam
13. mar 2016

@lubkavargova1 No ako vidíš - asi nevysvetlíš.... 😀

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam Gratulujem Ti ku chlapovi na urovni. A uz ma nezhadzuj a neosocuj, radsej nechaj priestor takym, co nieco vedia o tejto teme a maju skusenosti.

lubkavargova1
13. mar 2016

@evittam ja viem...ono peniaze a rodina robia furt najvacsiu sarapatu vo vztahoch/manzelstve...ale ja som zastanca ze vsetko dat na papier. Ja co som mala expriatela. Raz mi pozical peniaze, ja som sadla napisala dohodu o pozicke, podpisal, aj ja a potom sup pred notarku...to potvrdenie za 5 eur ma nezabilo...potom ked som mu vratila detto postup. A cuduj sa mi svetu, ked sa vykrucal hned sklapli mu usi ked som ukazala papier. Uz ani slovo nepovedal, lebo vedel ze ma neoje..be.
Ja som sa poucila a preto furt radim toto tiez robit.

marcela305
13. mar 2016

paneboze od hentakeho by som sa stahovala kade lahsie!!!! to vyzera ako by ta mal len na okrasu a on si mysli ze je velky panko...mala by si hladat nejaku pracu na doma ked hovoris ze sa nemozzes zamestnat na plny uvazok kvoli detom alebo sa priapdne nieco naucit napr robit nechty kozmeticka a podobne neico co mozes robit aj doma a ked deti budu vacsie dat ich do skolky najst si nromalne zamestnanie a byt samostatna aby si na MK nemusela riesit co ked sa na teba muz vykasle...uz to ze rozmyslas ako a co s majetkom je dost chore...

maslenka47
13. mar 2016

@lvandrealv lol, ty si smiesna. Za to, ze nemas chlapa, co by si ta vazil, v poriadku, povedzme, ze nemozes. Ale za to, ze mas dve deti a sama nemas ani na slanu vodu, tak za to si mozes jedine a jedine ty.

Skusenost je ale presne taka, ako pise @evittam. Bud si schopna postarat sa sama o seba, alebo drzis hubu a krok a akceptujes podmienky toho, co ta zivi. Az sa on rozhodne s tym prestat a ty nemas nic, tak holt nemas nic.

Mamu si poziadala o pomoc, ci len apriori usudzujes, ze "aj tak odmietne"? Predpokladam, ze nie, pretoze poziadat o pomoc najskor vyzaduje priznat fakt, ze si v sracke a mozes si za to sama. A to bdue asi problem....

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Ďakujem. A s čím chceš mať skúsenosti - proste ak nič nemáš tak nič nemáš a to že bude mať teoreticky cudzí chlap (len otec tvojich detí) to ti nič nezaručí - to je normálna skúsenosť a realita. Chápem, že sa ti pravda nepáči ale čo čakáš, že ti tu niekto napíše - že máš nárok na polovicu cudzieho majetku?! A napísala si na verejné fórum, čiže si tu každý môže písať čo len chce. Ja som ti len chcela otvoriť oči ale ako vidím zbytočne. Čakáš rady typu - všetko bude tvoje a nikoho iného nemusíš sa báť - no tak to nie je. Ale veľa šťastia želám.

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv A nikde som ťa ani neosočila a ani nezhodila!!!!!
Len tak pre zaujímavosť - koľko máš rokov, dievča?

maria1989
13. mar 2016

@lvandrealv mne napadlo, že ak by sa mu niečo stalo, budú po ňom dediť deti 🙂 teda ak je uvedený v rodnom liste.

evittam
13. mar 2016

@maria1989 No tak to je jasné, že budú dediť deti. A to bude čakať dovtedy kým "neotrčí kopytá" aby niečo mala? Tiež riešenie. 😀

marcela305
13. mar 2016

@evittam moze ho zabit 😉 😀 😀

maris5
13. mar 2016

Pokial ti teraz nedava ziadne peniaze na deti, alebo len sporadicky tak mozes poziadat o vyzivne na deti. Stale mozete spolu zit, ale bude mat sudom stanovene kolko ma dat na deti.

Ak sa mu nieco stane, budu detit aj jeho deti - pokial je uznany ich otcom. Potom mozu detit aj jeho rodicia a surodenci - neviem presne v akom pomere, a v akom rade. Pokial mas normalnych "svokrovcov" nebudu robit problem, ak ta beru ze si ich nevesta a matka ich vnucat a ma ti to patrit.

V poslednom rade netreba zabudat, ze sa nededia len majetky a peniaze, ale aj dlhy.

evittam
13. mar 2016

@marcela305 Veď jasné - a dostane možno len 5 rokov a za dobré správanie ju pustia za 3,5 a má to vyriešené. 😀 😉

lvandrealv
autor
13. mar 2016

boze zeny, neprezivajte to tak, je to moj zivot a ja riesim nieco ine...

maria1989
13. mar 2016

@evittam ale nie, na jej súčasnú situáciu neviem odpovedať. len k tej budúcnosti detí, zdalo sa mi, že tu ktosi písal, že keby zomrel, ostali by s holou.

lubkavargova1
13. mar 2016

Pokial je v RL a nema zavet tak deti..partnerka ani moc nie. Je to sice dost individualne lebo moze napadnut dedicske konanie a na sude dokazovat. To je ked zili v spolocnej domacnosti urcity cas (tam je presne stanovena vyska rokov) atd. Ono to nie je az take zle ako na prvy pohlad, ale zase na druhej strane komu sa chce natahovat po sudoch. Viac dame pravnikom ako dedicstvo. Jedine ze tam su miliony, vtedy by som vysudila aj od certa co sa len da...
Jedina rada: vsetko dat na papier, odkladat na ucty detom, prepisovat vsetko na deti aby aspon oni boli ako-tak v poriadku.
Praca pri 2 detoch je niekedy tazko zohnat, tak skusit nieco co sa da doma (pecenie, nechty, pletenie, IT) inak sa neda spolahnut asi na chlapa...

lvandrealv
autor
13. mar 2016

admin pokaslal tu zmenu temy, ja som sa chcela pytat nevydatych zien, takze vydate sa uz nevyjadrujte

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Aha, tak rieš niečo iné a nevypisuj o radu na MK a máš pokoj. Ako čítam tvoje príspevky, tak si nečakala tieto odpovede a nepáčia sa ti - ale ako som ti už napísala je to realita a s tým nič nespravíš a to je všetko.

sam2
13. mar 2016

@lvandrealv neriesime to nijako. Ja spolocny ucet nechcem ani keby sme boli manzelia. Tiez ideme stavat (vidis to slovo idemE). Hypoteku berie na svoje meno. Dom aj pozemok budu napisane na syna. Nad nicim inym sme ani neuvazovali.
Co sa tyka uctov: stravu v 90% zabezpecuje priatel, ja robim len mensie nakupi, ucty a veci s tym suvisiace platime viac menej na polovicu (to som si vydupala). Ja popri rodicovskej pracujem z domu. Takze suma sumarum: strava, ucty, benzin, poistky=priatel. Takze peniaze co zarobim+co dostanem od statu su moje s Alexom (kupujem nam za to oblecenie, obuv-to ale neznamena, ze priatel mu nikdy nic nekupil 😂). Proste aj ked nie sme manzelia nedelime na moje a tvoje. Vsetko je nase, aj bez papiera sme rodina (rozhodli sme sa tak opatovne spolocne, takto nam to vyhovuje zatial. Neznamena to ze v buducnosti sa nevezmeme).... Chapes to? Nie je ziadne MOJE a TVOJE ale NASE. Nas dom, nas majetok, nase dieta, nase ucty, nase financie ... Aj ked pravne samozrejme nie, ale my to mame v hlavach zrovnane.... 😊☺️ Zatial 😂😂😂

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@lubkavargova1 dakujem za normalnu odpoved... v provom rade budem chciet aspon spolocne bydlisko, lebo to nemame na papieri ofocialne

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv Veď ja nie som vydatá a všetky sa tu vyjadrujú k veci - my sme to pochopili, len ty stále nechceš pochopiť realitu a to, čo ti tu väčšina píšeme - ak máš prd a len 2 deti s chlapom, ktorý si ťa nechce vziať a ktorý si postaví na svojom pozemku svoj dom tak tvoje z toho nie je absolútne nič -ani centimeter - už chápeš? Alebo čo chceš riešiť?! Tak nech napíše na teba pozemok a dom na seba alebo opačne a potom budeš niečo mať.

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam uplne stracas cas touto temou, fakt, ide tu uplne o nieco ine

evittam
13. mar 2016

@sam2 Super a presne tak to má byť - my to máme tak isto. A nie, že budem riešiť to čo zakladateľka - už to nie je viac-menej normálne, že sa bojí o svoju existenciu - od takého chlapa by som utekala čo najďalej.... 😉

evittam
13. mar 2016

@lvandrealv A o čo? Prosííím, vysvetli mi to keď už som taká sprostá a ty si "lietadlo"....

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam ja realitu uplne chapem, co si si snad mohla vsimnut

majkeel
13. mar 2016

@lvandrealv Rozdelte si starost o deti na polovice, nech pekne lieta okolo nich aj on a najdi si pracu. Keby si bola sama s detmi, bez partnera, co by si delila potom a z coho zila? Nulu?
Nestaci iba mat deti, treba aj chodit do prace a vediet ich uzivit. S partnerom, aj bez neho, nikdy nevies, co sa moze stat. Dnes je clovek tu, zajtra uz tu nemusi byt.

marcela305
13. mar 2016

@evittam asi to vysvetlujes moc komplikovane 🙂 pritom je to janse ked zije zakladatelka temy s debilom a sama ma velke nic tak aj to nic bude mat.... aj ja som doma s dvoma detmi a mam dve roboty a?? ked sa chce da sa 🙂
a tiez som nebola hned vydata ale ide o to aj s kym zijeme ked je to arogantny kreten tak iny nebude a neviem preco by som mala chciet si ho zobrat v prvom rade treba uvazit ci chcme s nim rodinu a byvanie:.... 😀 😀

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@evittam neriesim tu moju sprostost, precitaj si uvod diskusie a zistis, co sa pytam

lvandrealv
autor
13. mar 2016

@marcela305 ake mas prace a kolko zarabas, a kde davas deti? ak do skolky, kto ti po ne chodi? dakujem