Nové ceny za dodávku energií pre domácnosti od 1. januára 2021 - SPP

greta2017
11. jan 2021

Ahojte, trosku som sa vytocila potom co jedna moja znama zdielala DNES rano na FB oznam od SPP (na ich stranke). Nizsie ho pridavam:
To akoze kedze som to do 10.1 nestihla tak mi ODHADOM bude nahodena spotreba pri zuctovani ?
OZNAM :
Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel, a.s. na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) od 1. januára 2021 upravuje ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti a malé podniky.
Nahlásenie stavu plynomeru do 10. 1. 2021
V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. januára 2021 majú zákazníci SPP možnosť nahlásiť stav plynomeru od 1. januára 2021 do 10. januára 2021.

Môžu tak urobiť nasledovne:
prostredníctvom Zákazníckej linky SPP,
e-mailom na adrese zakaznickalinka@spp.sk,
prostredníctvom Web chatu na webovej stránke.

V prípade, ak zákazník nenahlási stav plynomeru, stanoví distribútor plynu - spoločnosť SPP – distribúcia, a.s. pre odberateľov plynu od SPP, odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky (t.j. odhadom), nie prostredníctvom fyzického odpočtu.

Mesačné preddavky sa pre odberateľov plynu od SPP z dôvodu zmeny ceny automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané zákazníkom až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia.

mogaa
11. jan 2021

tak neviem ale toto zaujíma aj mňa.....ono je mi to v podstate jedno , lebo sa ti to vyrovná budúci rok, takže teraz ti odhadom môžu rátať spotrebu ako za rok predtým......

mogaa
11. jan 2021

...teda aspom dúfam že mi tam nedajú nedoplatok kedže každoročne tam mávam preplatok

mogaa
11. jan 2021

@greta2017 tak zákaznícku linku neberú ale ono je to v podstate jedno, lebo zúčtovacie obdobie bolo k oktobru 2020, čiže tam ide len o to medzi obdobie od 10/20-01/2021, lebo od nového roka budú iné ceny ale tam veľký rozdiel predpokladám že nebude.....vo vyučtované 10/21 bude reálna spotreba, len tam potrebujú za tie necelé 2mesiace dať spotrebu v inej cene ako cena od januára.....takže ten rozdiel tam bude max.10eur

greta2017
autor
11. jan 2021

@mogaa akoze ano, ale co je toto za system. STALE mame oznam v bytovke vyveseny a zrazu ked ide o znizovanie platby nikto nic nevyvesi. A stavim sa ze ak by som sa tym ohradila tak povedia ze mam sledovat ich stranku... No uz fakt nemam co robit len denno denne vsetko toto sledovat. Stve ma proste ten system 😠

mogaa
11. jan 2021

@greta2017 ono teraz je situácia taká aká je.....u nás odpočty robila tuším poštárka, teraz v čase korony nikto nechce cudzieho človeka púšťať do bytu, preto to urobili takto.....tam ten rozdiel medzi starou a novou cenou za tie necelé 2mesiace bude minimálny.....ak máš mesačne zálohu 7eur, tak to bude pár centový rozdiel, nech je to 1-2eurá za mesiac

greta2017
autor
11. jan 2021

@mogaa ja platim 42e (mam plynovy kotol na vodu a teplo) ... ale hej mas pravdu ze to sa neskor vyrovna. My mame hodiny mimo bytov cize kludne mohli poslat niekoho...nemusel by do bytu vojst ani sa s nikym stretnut.

simca06022011
11. jan 2021

vacsina bytov ma plynomery mimo, ci uz vonku, alebo niekde na chodbe atd... cize vyhovorka korona je dobra hlupost zase... my sme ale takto riesilivodu, a ja som to nahlasila neskor a v pohode to vodarne prezili... skusila by som miesto dlhych diskusii, nahlasit to hned ako som to zistila, kludne aj dnes este, je len 11teho a mozno ti to aj vezmu este do uvahy... alebo sa na to vykaslat a nechat to tak. Ja doma SPP nemam, ale tam ani ziadne emaily/upozornenia nechodia, ak mate email registrovany? toto je naozaj velmi divny sposob... kto uz len kazdeho dodavatela sleduje online..

greta2017
autor
11. jan 2021

@simca06022011 tak ja tam nebyvam cize nemam moznost len tak ziskat info o stave...viem ze to tu nevyriesim ale mozno niekomu dam echo a tiez napise dnes mail do SPP

mogaa
11. jan 2021

@simca06022011 no len problém je že oni nevedia kto má plynomeri mimo bytu a kto nie, čiže odpočty buď robia alebo nie.....my máme v byte...

simca06022011
11. jan 2021

@greta2017 ved jasne, ja som tiez toto vcera nasla na FB, a ostala som v soku, ze co a ako.. ale nakoniec sa ma to netyka, lebo my mame plyn len na firmu.

simca06022011
11. jan 2021

@mogaa samozrejme, ze vedia.. ked maju dediny, maloktory dom ma vnutri plynomer, panelaky ho maju tiez na chodbach velmi casto a presne to vedia, ci sidlisko kde je 50 rovnakych panelakov ma plynomery von alebo dnu. A ti co nemaju, maju pri odpisovani dostat oznam na bytovku, ze si to maju nahlasit. Ale tu ide vyslovene o setrenie na pracovnej sile. Nie je to ziadna katastrofa, ale napr. oktober, november, polka decembra bolo teplo, kopa ludi plynom mozno setrila oproti minulemu roku, a neda sa to len tak porovnat... CIze aj par eur by mohli ustetrit, keby o tejto novinke vedeli, boli riadne informovani a vyuzili by to. No co uz...
U nas v bytovke roky vedeli nahlasit, ze vtedy a vtedy bude odpis ked ho isli robit? nebola som doma, dostala som papier do schranky... cize oni vopred vedeli, kedy tam udu odpisovat, a ze budu chodit po plynomeroch v bytoch... nebolo to vylepene na webe... A v inom panelaku kde som byvala sme ani nevedeli kedy boli, nenahlasuju sa, ked su elektromery von. Cize rovnako mohol pracovnik autom obehnut bytovky a nalepit im oznam vo vchode, ze si to maju nahlasit...

hugigugin
11. jan 2021

@greta2017 ukludnis sa keď ti poviem ze sa im to nedalo poslať.? Ani mailom na adresu, ani formulár ani sam ona hlasovanie spotreby? 2 sme to s kamoškou skúšali. 4x sa my vrátilo ako nedoručene.

greta2017
autor
11. jan 2021

@hugigugin waaaw tak to je este lepsie ...

hugigugin
11. jan 2021

@greta2017 áno 4x nedorucene, aj keď formulár vypísal v poriadku odoslané.
Ser.....m im.

jessicai
18. jan 2021

Robila som kedysi brigádne odpočty a mala som zadané určitú obec alebo viac malých obcí spraviť od 15 tého v mesiaci do 15 teho nasledujúceho mesiaca. Keď napísali do desiateho majú tam asi rezervu tak skúste napísať na ten mail čo je v komentoch.

hugigugin
18. jan 2021
martina_rypakova
19. jan 2021

@greta2017 dobrý deň, ako zamestnanec SPP by som rada uviedla veci na správnu cestu 🙂 Odpočty sa týkali zákazníkov, ktorí boli odpočtovom cykle. To znamená pre zákazníkov, ktorým chodí vyúčtovacia faktúra v tomto období kvôli zmene cien k 1.1.2021. Zákazníci SPP boli ako JEDINÍ informovaní o MOŽNOSTI odpočtov plynomeru.

Je dôležité poznamenať aj to, že všetky odpočty má v kompetencii SPP-distribúcia, a.s. Táto firma je absolútne samostatná a nezávislá od SPP, čiže nás, dodávateľa energií. Je potrebné si to uvedomiť, že odpočty VŽDY vykonáva firma SPP-distribúcia, áno rozumieme, že je to možno mätúce, keďže obe spoločnosti majú v názve SPP 🙂 No dôležité je si uvedomiť, že spoločnosť SPP-distribúcia, a.s. vždy dôkladne informuje všetkých obyvateľov riadne v termíne ich odpočtového cyklu. Ak by som ešte mohla dodať, ostatné spoločnosti ako Innogy, ZSE, SSE, iní dodávatelia plynu, vôbec o odpočtoch neinformovali a automaticky robia odpočty cez typové diagramy. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, veľmi rada zodpoviem. Za celú spoločnosť SPP, ktorá sa vždy k svojim zákazníkom správa férovo, budete pred uverejnením oznamu v týchto súvislostiach rozmýšľať. Prajem vám krásny deň 🙂