Obaja rodičia na rodičovskej dovolenke a poistenia

april171
26. jún 2012

Potrebujem poradit s poistenim pocas rodicovskej dovolenky - totiz spociatku som cerpala rodicovsky prispevok ja a po par mesiacoch nastupil na rodicovsku dovolenku muz a rodicak sa prehlasil na neho. Ja som sa vsak do prace nevratila (planujem po par mesiacoch, ak bude do akej) a teraz neviem aky je dalsi postup, ci je potrebne sa niekde odhlasit, alebo niekde nieco oznamit, ci si sama mam nejake poistenia platit alebo ako to funguje. Manzel je policajt a oni maju samostatne fungovanie socialnych veci, neriesi ich socialna poistovna, takze ta pravdepodobne asi nevie, ze sme obaja na rodicovskej. Mam sa odhlasit, ci sama si to platit? Moc sa tomu nerozumiem, su tam nejake terminy? Takisto neviem ako je to so zdravotnym poistenim, na UPSVAR mi nevedeli moc poradit. A takisto, ak by som sa vratila do roboty a nasledne by ma prepustili, ci by som mala narok na podporu.

april171
autor
26. jún 2012

A este ma napadlo, ze tym, ze presiel rodicak na mazela, tak prestal stat na mna platit zdravotne a kedze som sa nevratila do roboty, tak vlastne za mna ho nikto neplati? Cize mala by som si ho sama? Uz mam v tom vsetkom chaos.

klincek
26. jún 2012

@april171 zavolaj cim skor do svojej zdravotnej poistovne a tiez do socialnej, pripadne tam skoc osobne. oni presne budu vediet, co mas robit, vsetko ti vysvetlia, na podobne situacie su zvyknuti.

xlucia
26. jún 2012

@april171 presne tak. nikto za teba nic neplati. zacni to urychlene riesit, aby si v zdravotnej asoc. poisovni nemala dlh aj s urokami

april171
autor
26. jún 2012

Vdaka, akosi som na to popri vsetkom pozabudla, budem to musiet veru poriesit asi osobne.