Opatrovateľka v Rakúsku - hypotéka

30. dec 2021

Ahojte, je tu nejaka opatrovatelka ktora riesila hypoteku? Co vsetko od vas banka pozadovala?
Dakujem

kitycat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubvojcik
30. dec 2021

@kitycat ale nie v každej banke

jakubvojcik
30. dec 2021

SLSP - informatívne daňové určite plus ešte asi pracovnú zmluvu, výplatné pásky a výpisy z účtu za 2 mesiace
VÚB - min. 2 roky podnikania, príjem na účet iba, treba živnostenský list + potvrdenie z daňového úradu
Tatra - takisto akceptuje pri podaní informatívneho daňového tu na Slovensku a takisto aj ČSOB banka
365 banka neakceptuje, myslím že ani Prima baka nie a mBank a Unicredit si nie som istý momentálne, každopádne toto by som riešil buď v SLSP, VÚB, ČSOB alebo Tatrabanke a určite to prekonzultoval s odborníkom lebo toto sa schvaľuje väčšinou na výnimku.

autor
30. dec 2021

@jakubvojcik este to teda upresnim. Nepracujem na zivnost. Ale som normalne zamestnana na pracovny pomer ale u rodiny

jakubvojcik
30. dec 2021

Ahaa, tak to je potom ešte jednoduchšie keďže máte zamestnanie. VÚB ale vypadáva z hry lebo oni manuálne pracujúcich v zahraničí vlastne teraz vo veľkom zamietajú, na druhú stranu SLSP, Tatra Banka a ČSOB sú dobrí kandidáti pre váš prípad. Minimálna dĺžka práce je 6 mesiacov v posledných dvoch a tuším 13 pri SLSP.

kitycat
30. dec 2021

Opravujem preklepy: pri prijme zo zahranicia mi bol moj prijem ponizrny na 70% a z tej sumy sa kalkulovalo