Opatrovateľský príspevok

vevuska2018
27. jan 2024

Dobrý deň chcela by som sa, informovať ohľadne opatrovania mojej, maminy. Chcela by som si požiadať o opatrovateľský príspevok. Ale otázka na, vás znie mohli by ho schváliť pokiaľ, nie je moja, mamina ZŤP? Nie som v tom zbehana preto sa pýtam. Mamina je po ischemickej mozgovej porážke, a ma vymenený celý bedrový kĺb plus k tomu jej nasťahovali nohu o skoro 5cm pri tejto operácii. Nepodávala som zatiaľ žiadne papiere. Prišla som sa skôr sem vás opýtať, či niekto by mi vedel poradiť, ako postupovať

monikkatt
27. jan 2024

@9lf9 ocividne sa to lisi, my sme to mali ako som pisala 🤷‍♀️

mamarta57
1. feb 2024

@vevuska2018 pri podani ziadosti na opatrovanie ju aj posudia ci je ZŤP, (v jednom konaní), netreba dat najprv posudzovat ci je ZTP, pracujem na UPSVaR na tom oddeleni

cocolinka
1. feb 2024

@vevuska2018 nepotrebujes vybavovat ztp, nemusi byt opatrovany ztp aby ti schvalili opatrovatelsky, budes potrebovat maminunu zdravotnu dokumentaciu, nie starsiu ako pol roka, pojdes s nou pred posudkoveho lekara alebo kominisu, ktora ti bude klast seriu otazok ohladom maminy a jej samostatnosti pri beznych dennych ukonoch, obliekanie, stravovanie, jej schopnost sa pohybovat, vyuzivat hromadnu dopravu, pripadne auto atd..kazda otazka je obodovana, cim menej bodov dosiahnes tym je stupen odkazanosti vyssi, aby ti “odklepli” opatrovanie, musi mamina dosiahnut minimalne stupen V

bambulka98765
25. mar 2024

@cocolinka nám sa podarilo len lll. Pre nespolupracu pacienta🙈
Dá sa to ešte nejako zvrátiť, či len odvolať proti rozhodnutiu?

cocolinka
25. mar 2024

@bambulka98765 nespolupracu pacienta?to co presne znamena?urcite by som sa odvolala na Vasom mieste