Operácia palca po úraze a poistka

martina888
10. sep 2015

Ahojte takze takto...synčekovi sa pred 4 tyzdnami stal uraz spadol poranil si palcek mal ho doteraz v dlahe a nakoniec sa zistilo ze to musi operovať...ale objednali nas az na 12 novembra ako to mam teraz riesit s poistkou....rata sa do toho aj doba cakania od teraz az do operacie a potom este doba liecena alebo sa to teraz musi prerusit alebo ako dakujem

sissy27
10. sep 2015

@martina888 normálne nahlásiš úraz kedy sa stal a potom až keď lekár uzavrie liečbu... nič neprerušuješ, zdravotné problémy v súvislosti s úrazom stále pretrvávajú...

martina888
autor
10. sep 2015

@sissy27 dakujem ....lebo co mame neviem ako to pomenovat proste pani ktora nam poistku robyla pre maleho tak ked sme jej volali ze ako co ze to musia operovat tak povedala ze jej mame naskenovat vsetky papiere a poslat na email a ze ona to posle do poistovne a oni prehodnotia ci sa to uzavre a potom bude pokracovat alebo ako ...ale aj mne sa to nezda kedze uraz este nieje ani z daleka doliecený .....kezde sa bude operovat a po operacii este vyberat stichy mozno nejaka rehabilitacia alebo neviem co tak aby som vedela ze ak nam to prerusia ze to tak nema byt

sisaha
11. sep 2015

@martina888 do troch rokov od urazu si mozes narokovat na plnenie. Takze na tvojom mieste pockam, ci tam nebudu nahodou trvale nasledky a riesim po zahojeni.

frapper
11. sep 2015

Ak chodíš teraz ešte na kontroly s malým,tak OK,ale musíš mať vždy zapísané v lek.správe kontrolu.Ak už len čakáte na operáciu až na november a už sa nechodí na kontroly,tak postupujte tak,ako Vám radí pani s ktorou ste poistenie uzatvárali.Od novembra sa bude liečenie znova počítať.Treba to nahlásiť,nečakať,tam sa pri hlásení napíše,že liečenie ešte trvá.

martina888
autor
11. sep 2015

no uz na kontrolu nemame ist teraz v utorok sme boli v Martine a tam nas objednali na november a vlasne uz nemame nikde chodit len tam ale nikto nam liecbu neukoncil ani nic....v poslednej sprave je napisane len ze paciet objednany na operaciu datum atd ...

frapper
13. sep 2015

@martina888 Tak ako som Ti napísala,zajdi za pani,ktorá ti uzatvárala poistku,zašlite tam správy,podľa mňa je to doliečené a až bude operácia v novembri, znova bude pokračovať liečenie od novembra až do ukončenia,lebo ak by sa malo rátať až do novembra liečenie,musela by si s malým chodiť na kontroly ešte medzi septembrom až novembrom.K tomu utorku sa preruší liečenie.Potom sa po operácii znova požiada o dolikvidovanie poist.udalosti.Ty keď teraz nahlásiš,pridelí sa ti č.PU a to budeš uplatňovať ďalej.

martina888
autor
14. sep 2015

@frapper dakujem pekne za radu ...pani ktora nam pistku robyla nieje odtialto ale chodieva tu casto ale sme jej volali kazala nam naskenovat vsetky papiere ze to posle do poistovne a da nam vediet co dalej ....

mar005
24. sep 2015

@martina888 vsetko zavisi od poistovne, kontaktujte ju ak pani co Vam ju robila, neverite. Potom je na case ju vymenit

blackcrystal
24. sep 2015

@martina888 to sa mu ma dovtedy hojit? ci preco ho objednali az na november? 😨

martina888
autor
24. sep 2015

@mar005 verime jej nemame s nou problem len ona nam este vtedy nevedela povedat ako sa to bude riesit, nakoniec to odoslala na poistovnu a cakame na vyjadrenie

martina888
autor
24. sep 2015

@blackcrystal no proste oni maju volny termin na operaciu az v novembri takze tri a pol rocne dietva ma od zaciatku augusta cakat na operaciu do polky novembra...to sa mu nezahoji ...zahoji sa az po operacii palec sa neda vystret ale vsak ich to netrapi

libka1
24. sep 2015

@martina888 aku ma maly poistovnu? to je hrozne dlha doba...

lucka1987
24. sep 2015

@sisaha no do 14 dni musi nahlasit poistnu udalost...
@martina888 ak chodite stale na kontroly, tak je to v poriadku, nemas ukoncenie liecby, a tak stale to trva a bude to potom spojene aj s operaciou.. no aj v pripade ak by ukoncenie liecby prislo anasledne operacia, pri operacii udavaju lekari dovod a ma to suvis s urazom, zas sa pocita dalsia doba liecenia. + po roku mozes zajst k lekarovi aby prehodnotil ci ostali nejake trvale nasledky ak ano, zas si mozes uplatnit ( ak to teda mas v poistke )

lucka1987
24. sep 2015

@martina888 nerozumiem, ake papiere ste posielali ak nemate ukoncenu liecbu ? 😕 a ked pises ako ste na tom, pravdepodobne vam ju ani neukoncia a bdete chodit na kontroly do toho novembra ci ?

blackcrystal
24. sep 2015

@martina888 pokial zrastenie nie je sucastou liecby, tak to by ma fakt porazilo. a to si im nic nepovedala na to??? ved to nie je operacia co zaberie cely den. pripadne sa aspon tak dohodnut, ze ked im niekto ochorie nech ti zavolaju.
3 a pol rocne dieta musi byt z toho riadne nervozne. ved to je strasne dlha doba! neuvazovali ste nad sukromnou klinikou?

martina888
autor
24. sep 2015

@libka1 alianz ma
@lucka1987 ie uz nam nekazali chodit na kontrolu od nas z trstenej nas len poslali do martina na plasticku chirurgiu a tam nas objednali na 12 novembra na prijem a 13 mu to urobia...no pani z poistovne nam kazala naskenovat vsetky papiere od doktorov a ona to poslala na poistovnu a volala nam ze mame cakat na vyjadrenie poistovne ale ze asi sa nebude pocitat aj doba cakania na operaci
@blackcrystal nerozmyslali sme poviem pravdu ani nas takato moznost nenapadla a v nemocnici nam povedali ze to moze aj takto cakat

lucka1987
24. sep 2015

@martina888 aha.. tak tym mate v podstate vyliecene, ak nechodite na kontroly .. prerusi sa to, a operacia bude ale suvisiet s pourazovym stavom ( pracovala som v allianz ) . snad tam ma v poistke aj operacie a trvale nasledky, .. okrem bezne davaneho denneho odskodneho liecenia urazu . vyjadrit by sa vam mali v priebehu 14 dni, netrva im to dlho, tak uvidis na com si .

martina888
autor
24. sep 2015

@lucka1987 ano ma aj na trvale poistili sme ho asi na vsetko co sa dalo aj pobyt v nemocnici aj ked by niekde zvalil regal televizorov v elektre napr 🙂 🙂 ....ja len nechapem preco sa to bere ako doliecene kedze to doliecene nieje vlasne ked ho caka operacia...no uvidime ako sa vyjadria aj ked uz terz viem asi ako dakujem

lucka1987
24. sep 2015

@martina888 no oni by to nebrali ako doliecene.. ale ked mu dr nedal ziadnu kontrolu. a v podstate na urazovku uz nechodite, tym to je pre nich uzavrete ( pre lekarov z urazovky ) a teda aj poistovnu .ine by bolo ak by dr na urazovke vam napisat kontrolu aspon kazde dva tyzdne.. lebo sucastou kazdej liecby su ja kontroly u lekraa. a tie ked nemate ...

blackcrystal
24. sep 2015

@martina888 no to by som neprezila, keby moje male dieta malo cakat takmer 4mesiace na operaciu kvoli tomu, ze nemaju volny termin. viem, ze mu nejde o zivot ale aj tak. v BB je dobra sukromna klinika plastickej chirurgie. tiez sa tam dlho cakava, ale ked povies, ze ide o dieta a o vec urazoveho charakteru, urcite ta radi vezmu hned ako im niekto vypadne. skuste to ak by bol maly nervozny uz z toho. Kazdopadne drzim palce a zelam skore uzdravenie.

libka1
25. sep 2015

@martina888 myslela som zdravotnu ked musite tolko cakat

mar005
25. sep 2015

@martina888 v zdravotnej poistovni sa mozete informovat , kde su najmensie cakacie doby a mozete ist do prislusnej nemocnice na zakrok.

Na druhej strane ma zaraza amaterizmus Vasej poradkyne. Citujem ako ste mi odpovedali ,,Verime jej nemame s nou problem len ona nam este vtedy nevedela povedat ako sa to bude riesit "

Ved ked predsa nieco klientovi poistujem, musim vediet co a za akych podmienok je plnenie. Priklad: - doba nevyhnutneho liecenia - tak predsa viem ze to a to je kryte poistkou, trvale nasledky urazu - viem ze toto sa riesi az po case.. atd.

Co sa tyka Allianzu, detska positka farbicka je humus pozierajuci poplatky, prve 2 roky len platite poplaty a nic nesetrite viac na http://cmorej.blog.sme.sk/c/355377/porovnanie-d...,

alebo piste do IP. Celkovo Alliannz je draha poistovna s priemernym krytim, ale na druhej strane ma najrychlejsie poistne plnenie.

martina888
autor
25. sep 2015

@libka1 aha no ma všeobecnu zdravotnu ale cakat musime preto lebo nebol skor volny termin
@mar005 no tak ja neviem teda ona nam to tak povedala vlasne volala s manzelom ze si mysli ze to nebude platit ale ze nam to nevie povedat na sto percent ze to posle na poistovnu a uvidime ako sa vyjadria.....no mame farbičku a ona nam ju odporučala ze je dobrea a teda manzel bol u tejto pani poisteni este za slobodna a povedal ze nikdy nemal s nou problem ani teraz akoze ked jej zavolame rada odpovie je velmi mila opyta sa vzdy na deticky a tak len to ze nam nevedela toto povedat ci sa ta doba rata alebo nie.......

mar005
25. sep 2015

@martina888 je to Vasa poistna zmluva. Vy rozhodujete o tom kolko nasporite pre maleho.. A ci vobec nieco.

frapper
26. sep 2015

@mar005 Ako môžete také niečo tvrdiť,dali ste si tú Farbičku do kalkulačky?ak áno tak ste tam musela vidieť,že rezerva už v 1roku tam je.Takže nemusíte tu matky mýliť.Farbička je najkvalitnejší produkt na SK,sú tam také pripoistenia a podmienky,čo nemá ani jedna poisťovňa/potvrdené školiteľom,ktorý robí školenia pre rôzne poisťovne,nielen pre Allianz/.Ale ja Vám váš názor neberiem,len mi nedalo nereagovať.

mar005
27. sep 2015

@frapper - Tak schvalne"

Vek klienta 0 rokov,
Poistna doba 25 rokov
Urobil som modelaciu:
Poistenie trvalych nasledkov urazu na 20000 - kryjem zdravotnicke pomocky
Kriticke choroby – 10000
Denne odskodne v dosledku nevyhnutneho liecenia urazu 10 eur/den
Hospitalizacia 10 eur /den
Oslobodenie od platenia poistneho v pripade invalidity –

Spolu 31.6 /mesiac

Odkupna hodnota uctu po 25 rokoch 11 753

Ina poistovna , len rizikove, kde jeden dospely je len poisteny za symbolicke poistne + dieta

Cena – 15,53 /mesiac

Zvysok 16,07 investuje do fonodov s priemernym vynosom 7 % rocne - vysledna suma je 12 538,49!

mar005
27. sep 2015

@frapper - to nevravim o tom ze sporenie cez podielove fondy, mozem kedykolvek ukoncit , prerusit a nic sa nedeje...Na rozdiel od poisky..

martina888
autor
27. sep 2015

Joj zienky ja sa takto do toho nevyznam to skor manzel ami platime farbicku 25€ mesacne syn ma 3 a pol roka a sporiaca suma je 15€

frapper
27. sep 2015

@mar005 Pochybujem o tom,že výnos dosiahnete 7%ročne.Myslím,že to je nadnesené.Ak by ste hovorili o výnose medzi 4-5% ročne ešte by som Vám možno uverila.Napíšte o ktorú poisťovňu sa jedná pôjdem si tam spraviť ponuku.

mar005
27. sep 2015

@frapper ja neriesim poistovnu..Ja investujem cez investicnu platformu EIC, kde sa investuje priamo do fondov. Poistovne nech poistuju a nie INVESTUJU! Samozrejme vynos je predpokladany, nemoze byt zarukov. Avsak pri dodrzani minimalneho casoveho horizontu 10 rokov je vysoka pravdepodobnost dosiahnutia vyssie spominaneho vynosu. V konecnom dosledku ani poistovna negarantuje odkupnu hodnotu, je to len jej predpoklad. Samozrejme existuju konzervativnejsie fondy tam je vynos mensi ale aj riziko straty. Otazka je ci chcem aby som nasporil viac ako je inflacia alebo nie..