Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Platenie nájomného a fond opráv

zuzanajamriskova
5. feb 2014

Ahojte potrebujem sa poradiť...od novembra sme v podnájme...v januári nám prišlo vyučtovanie nájomného pre nás nakoľko je nás o jedného viac ako bolo pred tým.....našla som tam položku fond opráv...je vo výške 50 eur a zahrňa splátku zateplenia bytového domu no vyššou časťou sa skladajú obyvatelia domu na výstavbu vlastnej kotolne...otázka teda znie ...mám toto podľa vás platiť ja ako nájomca? ked sa ja nad tým tak logicky zamyslím ten byt nie je môj takže prečo by som to mala hradiť ja?! alebo sa mýlim? Prosím vás ak tým máte nejakú skúsenosti či už ako nájomníci alebo prenajímatelia budem veľmi rada ked my poradíte ako ste to riešili vy....dakujem

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@brumka na nás je rozrátané ako na 4roch výťah a osvetlenie,,,,to priamo tam predomnou hovorila....prerátala to a vyšla jej suma len o pár eur vyššia ako platili oni tak my to zaokrúhlila na hor asi o nejakých 10 eur platíme viac ako oni že aby nebol nedoplatok za vodu kedže sme 4ria....o fonde sa ani nezmienila to ostalo tak ako predtým

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@majusqa77 ja som to chcela riešiť tak že im každý mesiac pošlem celkovú sumu na účet a už nech si oni robia čo chcú a plati ako chcú...len oni sú lenivý to isť asi zaplatiť alebo čo ...email je zuzanajamriskova@azet.sk

zabka88
5. feb 2014

@zuzanajamriskova hmmm, je zvláštne že už bývate a pritom nie je podpísaná zmluva... Ja som to s podnájomníkmi riešila tak, že sme najprv podpísali zmluvu, potom sme všetci šli na byt - kde sme spísali preberací protokol (stavy meračov), obaja podpísali, zložili mi záruku a tak som im odovzdala kľúče..
energie podľa mňa netreba prepisovať, stačí ak sa v zmluve dohodnete na výške zálohových platieb a pri vyučovaní vám potom platí preplatok, alebo hradíte nedoplatok...

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@zabka88 presne tak som si myslela že to bude nie je to prvý krát čo sme v podnájme...a pred tým to bolo presne tak ako vy uvádzate....s nimi je ťažko ...aj sťahovať sme sa mali už 1 novembra a ked sme prišli do bytu tak tam mali ešte polovicu vecí....oni asi len chceli mať pokoj od všetkého hlavne nech má kto platiť za byt a iné ich asi nezaujíma...

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@zabka88 neviem čo by povedali keby som prestala platiť....kludne by som sa mohla ohradiť že ani zmluvu ešte nemám takže neviem čo mám platiť a koľko 😒

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@majusqa77 dakujem za tú zmluvu...asi musím ja urobiť prvý krok lebo ináč sa lady nepohnú

majusqa77
5. feb 2014

@zuzanajamriskova skus.. ..zmluvu mi odsuhlasil kamos pravnik, je tam vsetko, co v nej ma byt.. ..akurat si dopln svoje udaje (zmluvne strany, popis nehnutelnosti, sumy,....)

zabka88
5. feb 2014

@zuzanajamriskova hmm, vieš po právnej stránke by si teoreticky mohla žiadať od nich nájomné čo si do teraz zaplatila ako "bezdôvodné obohatenie" .. lebo vlastne platíš bez právneho titulu... som zvedavá kto by ti dokázal že tam skutočne bývaš, pri dnešných "susedských vzťahoch" ťa tam možno ešte ani nezaevidovali 😉

je mi jasné že takto situáciu nechceš riešiť, napíš si znenie zmluvy , vyčísli si tam nájom a energie koľko chceš platiť a ku ktorému dátumu a pošli im to na "pripomienkovanie"... daj im termín na vyjadrenie , keď sa neozvú tak si to vytlač a bež k nim ,zazvoň a neodíď kým ti to nepodpíšu 🙂

zuzanajamriskova
autor
5. feb 2014

@zabka88 takto aj urobím....som zvedavá či sa budú aspon trošku citiť trápne ked im tam ja nabehnem zo zmluvou....dakujem vám kočeny za všetky rady