Podpora v nezamestnanosti - ja náročné ju vybaviť?

knihomolka2
16. nov 2018

Aj ked nerada, vyzera to tak, ze po skonceni rodicovskej mozno nastupim na urad prace. Zamestnavatel mi drzi stale miesto, no z urcitych dovodov ho asi uz nebudem moct prijat. Podporu by som dostavala dost vysoku. Chcem sa spytat tych, ktori s tym maju skusenosti, ci je problem si to cele vybavit, ci je cely ten proces neprijemny a ako narocne je dokazovat im skrz razitka, ze si hladam pracu. Budu viac ostraziti, kedze by som dostavala vyssiu podporu? Dakujem

pribinak
16. nov 2018

Nie nie je, ani razítka sa uz nenosia

magic08
16. nov 2018

@knihomolka2 na urade nevedia aku vysoku podpporu beries. Vybavit si ju tie nie je problem, prinesies len tlacivo na socialnu poistovnu . Preukazovanuie hladania si prace je stale povinne, hlasit sa chodis 1x mesacne a urcite sa bude dat dohodnut, ze jej napr. namiesto peciatky prinesies emalovu komunikaciu, ze si si pracu hladala prostrednictvom internetu.

svetkaadamko
16. nov 2018

@pribinak a to máš odkiaľ? Stále sa potvrdenia nosia.
@knihomolka2 nie je to nič hrozné, horšie je vybavovať podporu, keď sa vrátiš zo zahraničia, tam je to trochu zdlhavejšie, ale inak v pohode. A vôbec na úrade práce neposudzujú, kto má ako vysokú podporu. A čo sa týka potvrdení, tak ako spomína baba predo mnou, dá sa aj vytlačiť napríklad z e-mailu, že si sa zaujímala niekde o prácu.

pribinak
16. nov 2018

@svetkaadamko v mojom okoli nikto nenosil razítka ako v 1997, stačilo si spravit screenshot alebo vytlačiť, ze niekam podieľal žiadosť o prijatie do zamestnania.
Ziadne razítka, vo väčšine firiem sa dalej ako na vratnicu ani nedostaneš.
Neviem kde zijes ty, ale ja píšem z BA.

dai
16. nov 2018

@knihomolka2 ahoj. Ja som zatial bola na podpore 1 mesiac v mojom zivote po 2hej materskej - ma som uz podpisanu zmluvu v novej firme ale kedze boli prazdniny dohodla som sa s nimi ze zacnem az po nich ( rodicovska mi koncila na zaciatku prazdnin ) - stacilo sa tam ist zahlasit, ja som rovno priniesla aj podpisanu zmluvu a nikto od mna uz nic nechcel - rovno mi povedali ze sa tam nemusim hlasit ani nic ine...

svetkaadamko
16. nov 2018

@pribinak No, asi sme sa nepochopili, nevadí. Lebo u teba mi to vyznelo tak, že píšeš, že už netreba razítka, teda, že tie potvrdenia vôbec netreba a to mohlo autorku zmiasť. Razítka ako také nemusia byť, jasné, stačia e-maily a tak. A ja žijem tu a som spokojná, aj keď to našťastie nie je BA 😀

knihomolka2
autor
16. nov 2018

@pribinak dakujem za odpoved

ayfer
16. nov 2018

Samozrejme že sa nosia razitka, stačí keď máš nejakých známych čo majú firmu alebo prevádzku,ja som nosila na striedačku od brata a svokry.

jasminet
16. nov 2018

Stále sa nosia razitja, prípadne mailova komunikácia, z profesie odpoveď e maily, ze si sa zaujímala o konkrétnu pozíciu...a žijem v ba, a ľudia tu normálne razitka nosia. Mňa si predvolali raz za 2 mesiace a tá iba musím doniesť potvrdenie, že hľadám prácu.

tahomi
16. nov 2018

Ja som bola po VS na urade prace s tym, ze som im povedala, ze zmluvu aj pracu mam, ale robim si posledne letne prazdniny. V juni som sa zahlasila a zacala pracovat v oktobri, nikto nic odo mna nechcel, ale razitka co viem sa nosia stale resp nejak musis preukazovat zaujem o pracu

pribinak
16. nov 2018

@svetkaadamko kde pisem, ze potvrdenia netraba? ja som sa vyjadrila len k razitkam, ze netraba obiehat firmy, ale staci dolozit mailovu komunikaciu alebo screenshot. dakujem

evallu
16. nov 2018

nič zložité, to vybavenie, ideš tam raz, potom druhý po vyjadrenie, s tým na sociálku požiadať o podporu (tlačivo mi dali na urade prace uz) a este na zdravotnu.... a potom každy cca mesiac raz prides na urad prace a dokladujes ze si hladas pracu.... bud na ich tlačive co ti v nejakej firme orazia , alebo maily v ktorych reagujes na pracovne ponuky na portaloch.... noa a cca 60 dni ma socialky na vyjadrenie k tvojej ziadosti o podporu, ak splnas podmienky tak by ti to mali schvalit, tozn. ze ti domov pride list - vyjadrenie, s vycislenim a tak, no a potom ti budu posielat podporu, podla toho ako si si dala do ziadosti, bud na ucet alebo šekom... až dovtedy kym ti trva narok (6m) alebo kym ta nevyradia z evidenice na urade prace..... vyska podpory sa riesi na socialke, na urade prace riesia tvoju novu robotu, spolu to nesuvisi.... nemali by ta tlacit do roboty len preto ze mas vysoku podporu, .... no a ci je to prijemne, to chodenie na urad prace, zavisi od toho aku uradnicku vyfasujes.... ale no vska zvacsa nie su velmi prijemne, ani to nemaju v popise prace, samozrejme su tlacene do toho co najviac ludi vyradit cim skôr.... ved nezamestnanost treba podla politikov znizovat za kazdu cenu..... ale ja napr. mam dobru skusenost zatial.... pani velmi prijemna, na to kde robi a za kolko to robi a s akymi ludmi tam robi...... nic sa neboj a chod do toho.....

svetkaadamko
19. nov 2018

@pribinak dobre, veď neprskaj po mne toľko. Slušne som vysvetlila, že som to proste zle pochopila a je to. Hádam sa nič nestalo.