Poistenie a ochranná doba

zuzi_747
24. máj 2023

Ahojte, prosím Vás, ak máte skúsenosti s poisťovňou Allianz, mam otázku. Aká je ochranná doba poisťovne od vzniku poistenia? Teda po akom čase môžem využiť poistné. Ide o to, že ma nahováraju na novú poistku, lenže na jeseň plánujem brat hypoteku, čiže k tomu mi bude treba poistka. Poistovníčka mi tvrdí že nie je dobre byť bez poistenia pol roka, že si mam spraviť poistku teraz a potom druhú k hypotéke, čo nechcem. V zmluve som našla niečo o pol ročnej cakacej dobe takže aj keby som si teraz spravila poistku tak polroka nemôžem čerpať aj tak poistné plnenie, je to tak ? Čiže lepšie mi bude počkať q spraviť jednu s úverom, či?

sasa1310
24. máj 2023

poistenie čoho

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@sasa1310 životné poistenie šťastný život myslím

sweet20
24. máj 2023

@zuzi_747 to je pravda.. napiste mi pokecame o ton

saxana000
24. máj 2023

Zalezi co si tam vyskladas niektore su od prveho dna ale zvacsa take 2-3 mesiace

zalka
24. máj 2023

@zuzi_747 a prečo by si mala mať k hypo poistku ďalšiu.ak máš jednu a pokryje tvoje potreby ďalšie je na nič. Či kvôli lacnejšej hypo?
A čo viem tak k hypo je potrebné akurát poistenie majetku a vinkulacia toho poistenia k banke.

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@saxana000 no spravila mi návrh základnej, nechcem šetrenie, šetríme si inak, mam tam myslím ze smrť na 10 000 denne odškodné 10€, vyšla mi na mesiac 31€. Dala mi tam nejake choroby, bez chirurgického zakroku.Nejde mi o to, ale na sili ma presviedčala že nemám čakať do januára kedy budeme riešiť úver, lebo ze to je dlhá doba a že keď sa niečo stane nebudem mat nič. Teraz ale doma pozerám ze tam majú ochrannú dobu 6m pre ľudí do 59rokov. Čiže aj tak polroka akoby som poistku nemala. A že k úveru si spravím ďalšiu, ako to som jej hneď zmietla ze nie som ochotná platiť dve poistky v podstate rovnaké. D

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@zalka no tvrdila, že na tie kritické choroby mi bude treba ďalšiu k úveru keby náhodou sa mne alebo mužovi niečo stalo, aby sme aa zbavili úveru.

zalka
24. máj 2023

@zuzi_747 ako čo ja viem poistky životné k úveru nie sú povinné a osobné by som v banke poistenie neuzatvarala.
Poistiť by som sa dala.. čím skôr tým lepšie, lebo ak ochories čo sa stať za pol roka môže tak potom už poistka bude tahsie spravitelna, budú výluky.

A kritické choroby, no je ochrana ale predražuje to poistku. Ak si pamätám tak to sa vzťahuje na rakovinu infarkt a ešte čosi. Ak v rodine pokrvnej rakovinu nemáte tak je menšia šanca že ju dostaneš. To isté platí aj pre kardio ochorenie.
Ja som nikdy nikomu nerobila kritické choroby kým som pracovala s poistkami.

A na krytie stačí riziková životná poistenie smrti z choroby a k tomu trvalé následky úrazu a poistená smrť následkom úrazu, ešte by som zvážila poistenie PN ale nie pobytu v nemocnici lebo odtiaľ zvyčajne po 3 dňoch púšťajú preč. A pri dlhodobej PN sa finančná injekcia vždy zíde.

saxana000
24. máj 2023

@zuzi_747 k uveru je povinna len poistka na nehnutelnost nie zivotna.to co je za sprostost?to kto ta tak oklamal?

martinp288
24. máj 2023

@zuzi_747 Nepoznám presne poistné podmienky Allianzu, napíšem ako je to s čakacou dobou v poisťovni kde pracujem.
Čakacia doba pri chorobe je 3 mesiace to iba pre 5 diagnóz( zhubné nádory, nezhubný nádor na mozgu, karcinóm in situ, skleróza multiplex a cronhova choroba)
Pri PN je čakacia doba
- 2 mesiace choroba
- 2 roky chrbtica
- 9 mesiacom pri tehotenstve.
Pri úmrtí bez čakacej doby

Samozrejme viem aj vyrátať cenu. Isto by som nerobil každý polrok novú poistku.

nikol_marek
24. máj 2023

@zuzi_747 pozri ak sa poistis na smrt na 10000e, tak to ti asi uver nepokryje, urcite bude vyssi.

Poistenie uveru a zivotne poistenie su dve rozne veci.
Co by si chcela akoze cerpat hned z tej poistky? Ano na kazdy druh pripoistenia je ochranna lehota.

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@nikol_marek ja z toho určite nechcem čerpať. Mam 26 rokov, žijem 6 rokov bez poistky, šetrím si inak. Ona ma presviedčala že za toho pol roka sa určite niečo môže stať že mám už dnes ísť do toho, lebo úver chceme brat v januári a že to si potom spravím zas druhu poistku, akože halo, ja nebudem otrok poistiek a všetko dávať len do toho. A ona si vkuse svoje šla, poslala mi návrhy zmlúv preto sa pýtam, že keď to je také skvelé a pre mna potrebne ako to ospevovala prečo by som nemala počkať kým budeme brať úver a potom spraviť nejakú poistku? A nasla som v zmluve že cakaciu dobu majú 6 mesiacov pre ľudí do 59 rokov

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@saxana000 jehovistka z allianzu, ale nejdem to potvrdzovať ani platiť. Poslala mi tam nejaký návrh zmluvy , ale počkám teda kým budeme brat hypotéku na dom. Neviem, musím poriešiť niekoho kto dá do toho vyzna lebo títo klamari v pobočkách, dnes som sa utvrdili že je to hroza a des.

saxana000
24. máj 2023

@zuzi_747 ono je akoze celkom dobre to mat predsalen ked vypadne na dlhsie jeden prijem a rezerva nie je a hypoteku treba platit mas tam niekolko sto evri k dobru takisto pri nahlej smrti zivitela rodiny vyplatenie hypoteky poistovnou alebo zabezpecenie rodiny urcite pomozu.ale povinna isto nie je..

sweet20
24. máj 2023

@zuzi_747 ale poistka zivotna je nieco ine ako poistenie nehnutelnosti, tak ako saxana pise

zuzi_747
autor
24. máj 2023

@sweet20 už tomu rozumiem, ona mi tvrdila, že teraz uzatvorím jednu poistku- základ úmrtie 10 000€, denné odškodné 10€, kritické choroby,.... a ked budeme brať hypo, že mi bude treba novú, že tuto sa neoplatí meniť, lebo že to tak vyjde lacnejšie , ked sa spraví nová, takže by som platila dve, čo som jej povedala, že odmietam, platiť dve poistky, kde v oboch by boli kritické choroby. a presviedčala ma, že túto je nutné uzatvoriť už teraz.

zic
24. máj 2023

10k ako poistne krytie na smrt ti je naco? Ak nemas hypo (alebo ine zavazky), tak ti to je zbytocne. Poistka ma vzdy mat nejaky zmysel a ma kryt nejake riziko...
Takze ak napriklad nemas hypo a mas nejaky majetok, tak ti je zivotna vpodstate nanic (ak zomries a napriklad tvoj manzel dokaze uzivit deti, tak su to vyhodene peniaze)...
Ak mas hypo / zavazky / si hlavny zivitel rodiny (bez tvojho prijmu by sa podstatne zhorsila situacia prezivsich), tak potom ano... na taku sumu, aby to davalo zmysel... ani malo (lebo sa ti nechce platit), ani vela (nechcu na tom zarobit predsa)...
Choroby a uraz je podla mna najdolezitejsie... lebo aj relativne bohaty clovek ak ochorie na nieco drse, alebo bude mat uraz a ostane invalidny, tak malokto ma tolko penazi (tam sa bavime o sumach v stotisicoch)...
Setrit v poisteni samozrejme ze nie...
Inac napriklad namiesto zivotneho poistenia (smrt) moze sluzit aj 2. a 3. pilier (ak tam mas dost penazi...
A ako pisali ostatni vyssie... nepotrebujes zivotne kvoli hypo (skor kvoli sebe alebo ak by si hypo mala mat "lacnejsiu")... jedine co musis je poistit nehnutelnost...

zic
24. máj 2023

@zuzi_747 inac dobra mrcha ta poistovacka...