Poistenie Farbička v Allianz a ilegálne získané údaje

norulakp
14. nov 2014

Ahojte,

mám na vás jednu otázku ohľadne poisťovne Allianz konkrétne poistenia Farbička. Krátko po narodení dieťatka mi volala Allianz reprezentantka, či mám záujem o poistenie dieťatka. Povedal som jej, že definitívne nemám. Žiaľ, zabudol som sa spýtať, odkiaľ má moje tel. číslo. Jedná sa o to, že moje tel. číslo ako otca vraj manželka uviedla len do nejakej karty dieťatka, nikde inde. A predpokladám, že tá karta nie je verejná listina, aby sa v nej kdejaký šmejd hrabal. Tak by ma zaujímalo, či sa niečo podobné stalo aj vám.

Teraz nemám na mysli, že vám, ako matke zavolali z Allianzu. Keďže predpokladám, že ste uviedli svoje tel. číslo do Klinik boxu. To je OK. Ale moje tel. číslo nemali odkiaľ vedieť, jedine, že by im ho ukázala sestrička na pôrodnici. Už dvakrát som písal do Allianzu, aby mi poskytli svoje stanovisko k veci, keďže mám konkrétne meno a tel. číslo, z ktorého spomínaná reprezentantka volala. Allianz sa neunúval odpísať a hrá "mŕtveho chrobáka", čo si vysvetlujem tak, že tam asi nie je všetko OK z ich strany.

Ak by ste mali podobné skúsenosti dajte mi prosím vedieť. Vopred ďakujem.

Peter

svetlusska
16. nov 2014

@liz_lemon no ano aj to je mozne 🙂 ja som skor myslela takych ktore ho utajene nemaju a je zobrazene v tel. zozname 🙂

norulakp
autor
16. nov 2014

OK, skusim to zosumarizovat. Na uvod tu dam link: https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/aky-mate-nazor-na-zivotnu-poistku/

Staci si pozriet prispevok od suzitok. Vraj robila poistovacku, a niektori jej kolegovia pouzivali NEKOREKTNE sposoby na ziskavanie udajov. To je asi vystiznejsie slovo ako moje ilegalne sposoby. Presne tam popisuje aj ziskavanie info v porodnici od sestriciek.

Takze uvidime, co mi odpisu z Allianzu. Pre mna je vacsina poistovakov a fin. poradcov banda pijavic, parazitov a otravnych smejdov. Uz odkial mala moje cislo, je mi jedno. U mna nepochodila a Allianz uz ani nepochodi. Zaujimave, ze ziadna ina poistovna ma nekontaktovala takymto sposobom, jedine Allianz 2x. Takze ich touto cestou pozdravujem, ale viac sa u nich jednoducho nepoistim. Mozno pre niektorych je to OK, ak sestricka da niekomu tel. cislo. Pre mna je to vsak absolutne nemyslitelne.

Asi tolko z mojej strany.

PS: Nebojte sa baby, uzivam si svojho synceka. Toho sa naozaj obavat nemusite 🙂

17alexis
16. nov 2014

@svetlusska osobny udaj je len rodne cislo. Nic ine. Nie je to ani adresa, ani cislo OP...len to rodne. Ani ICO nie je osobny udaj ako si niektori myslia. Utajenie cisla tiez nic neriesi. Staci, ze mas nejaku zakaznicku kartu, kde si ho uviedla a uz je v obehu.

leilac
16. nov 2014

Necitala som vase prispevky,mozno uz niekto odpovedal na otazku... V nemocnici sestricka/y automaticky davaju informacie o narodeni dietatka-tel.cislo. Neviem,ci je to len vypomoc,alebo privyrobenie. Jeden moj znamy tak mal,mal znamu v nemocnici a ona automaticky posielala udaje. Mozno sa nato prislo,lebo teraz je u nas okolo toho ticho .... 😉

miriell
16. nov 2014

@norulakp Myslim si, ze samotna poistovna (ziadna, je jedno, ako by sa volala) so sposobmi ziskavania kontaktov nic nema a pravne je dobre kryta, takze tam by ste neuspeli. Ak Vam nahodou odpovedia (po niekolkonasobnom kontaktovani, pripadne po urcencii zo strany medii), tak jedine to, ze forma ziskavania konktaktov je pri kazdom reprezentantovi individualna a kazdy reprezentant si zodpoveda sam za svoje ciny ako samostatna pravna jednotka. Pri kontaktovani NBS ako kontrolneho uradu miniete akurat svoj cas, lebo kazda poistovna (ako aj banka) je nepriestrelne chranena svojimi pravnikmi. V principe, oni so sposobom ziskavania klientov takymto sposobom nic nemaju, oni len dostanu vyplnenu zmluvu s podpisom klienta zo strany reprezentanta. Zmluva a udaje v nej sa samozrejme chrania zakonom o ochrane osobnych udajov. Nemaju nic s databazou potencialnych klientov (maju dostotok svojej databazy klientov). Ked chcete vediet zdroj, skor sa pytajte priamo pani, ktora Vam volala a predpokladam, ze sa pravdu z jej strany velmi nedopatrate. Je to smutne, ale zial, pravdive. Neviem, ako by ste uspeli s podnetom na konkretneho reprezentanta, ktory Vam s tym volal v NBS - v NBS by to mali presetrit, kazdy reprezentant by mal mat urcity druh licencie, pri ziskavanim ktorej by mal vediet, ze nema pouzivat nelegalne zdroje databazy. Pripadne, ked mate dokazy nelegalneho ziskania osobnych udajov (co tel. cislo zial nie je), tak mozete dat podnet na policiu. Policia musi vysetrit kazdy podnet, ktory dostane. Treba si vsak uvedomit, ze dnes si svoje telefonne cislo davate skoro vsade (telekom.operatori, banky, bezne normalne obchody a ich vernostne karty, rozne akcie a sutaze) - takze dnes je skoro nemozne dopatrat sa pravdivy zdroj kontaktovania Vasej osoby.
Zial, myslim si, ze zbytocne miniete svoj cas a energiu a stacilo danu pani zdvorilo odmietnut s poznamkou, ze nemam te zaujem zmenit svoj nazor ani v buducnosti a ze si nezelate, aby Vam volal niekto, kto nema tolko cesti, aby pouzil len legalny zdroj databazy potencialnych klientov a v principe takym osobam neverite.

norulakp
autor
16. nov 2014

@miriell Vdaka za obsiahlu odpoved. V podstate je objektivna a na 90 percent s nou suhlasim. Jedine, s cim osobne nesuhlasim je, ze spolocnost za nic nemoze, ale na vine su samotni reprezentanti. Predpokladam, ze ti reprezentanti presli urcitym skolenim, kde im bolo vysvetlene, co je a co nie je este v ramci ich noriem. V linku, ktoy som prilepil vyssie, to samotni reprezentanti potvrdzuju. Zastupuju firmu a firma by si mala ustriehnut, ci konaju v jej dobrom mene. Inak sa firma nemoze cudovat, ked sa jej meno spomina v mediach v nepriaznivom svetle. Rozumna firma si rychlo uvedomi, ze nie je v jej prospech, aby sa jej meno takto prepieralo na internete. Ked si pozriete zbezne diskusne fora, tak najviac kritiky je na Allianz reprezentantov, najviac otravuju, najviac zavadzaju. Na ostatne poistovne som takmer nenasiel staznosti. Mojim cielom nie je podavat ziadne oznamenie ani na policiu, ani na NBS. Je mi jasne, ze k ziadnemu zavaznemu poruseniu (z pohladu zakona) nedoslo. Ale je pre mna neprijatelne, aby sa niekto hrabal v karte dietata. Teraz je to tel. cislo, neskor to moze byt nieco vaznejsie, co sa im bude hodit. A take reci, ze predsa tel. cislo si mohli vziat z hocikadial. Ano mohli. Lenze spojenie tel. cisla s tym, ze sa nam narodilo dieta par dni pred telefonatom, tak to asi v tel. zozname uvedene nie je.

PS: K poslednej vete, ze stacilo pani odmietnut. Ja som presne to aj spravil. Som jej jasne povedal, ze NEMAM zaujem o ziadne poistenie a nech si to poznaci do pocitaca. Na druhy den ma znova Allianz kontaktoval. Takze pani mala asi problem s chapanim, kedze tu poznamku do systemu neuviedla.
Takze asi tak. Ak takato politika vyhovuje Allianzu, prosim, je to ich vec. Mne vsak prekaza a viac ich sluzby nevyuzijem. Bez tak ma v poslednej dobe aj okrem tohto pripadu dvakrat sklamali, takze je nacase, aby sa nase cesty rozisli a popozeram sa po inej poistovni. Asi tolko moj nazor.

tslobik
16. nov 2014

Neviem, či je to o poisťovni......je to o ľuďoch konkrétnych.....

katy2
16. nov 2014

necitala som reakcie ale viem, ze na novorodeckom oddeleni samotne sestricky niektore pracuju pre rozne poistovne..... Je to zial uplne bezna prax, ze udaje maju odtial... Takze rataj s tym, ze tych ponuk od roznych poistovni bude viac... A telefonat vacsinou zacina slovami, ze "vieme, ze sa vam teraz narodilo dieta, ponukame poistenie" 😀

sarra01
16. nov 2014

Mne volala priamo sestricka z porodnice, aj sa tak predstavila. Prv sa ma opytala na stav dietatka a ako pribera, lebo v porodnici s tym mala trochu problem, cize ta sestricka musela mat otvorenu kartu a potom mi ponukla poistenie Farbicka. Ja som sa na zaciatok velmi zlakla, ze preco mi volaju z nemocnice a rozpravala som jej presne kolko ktorom tyzdni vazila a ako ju kojim, ked som sa dopocula, ze ide o poistku dost na to nahnevalo, ale nechala som to tak, pri malom dietatku som nemala na to cas sa s nimi nejako natahovat.

miriell
16. nov 2014

@norulakp Samozrejme, súčasťou školenia by mala byť aj informácia o legálnom získavaní databázy, ale sám asi tušíte, že konkrétna činnosť záleží už na samotnom človeku a nie inštitúcii. Nezastávam sa nikoho, ani jednej strany - len sa snažím na to pozerať objektívne z nezaujatej strany.
@tslobik Súhlasím. Je to o ľuďoch a o vedení týchto ľudí.

turanek
26. nov 2014

Dobrý deň prajem,

Dovolím si zapojiť sa do Vašej diskusie. V prvom rade chcem povedať, že rovnako pracujem pre poisťovňu a je nekorektné takto ľudí obťažovať. Niektorý ľudia sú ako hyeny. proste ryžovať na malých deťoch, niekde som počul, že dokonca v pôrodniciach zvyknú vyčkávať. Skúsenosť s tým nemám ale tak čo sa týka čísla, ľudia si neuvedomujú komu každému ho dajú či už konkrétnym ľudom prípadne v zmluvách rôznych klubkartách, vernostných kartách a podobne. Často býva v takých zmluvách uvedené, že môžu poskytovať údaje 3. osobám a tak ďalej. Mne sa tak isto stalo, že dokonca 2 dni po sebe mi volali z jedného prieskumu a keď prvý krát mi povedali, vraj náhodne im vygenerovalo číslo v poriadku. Avšak druhý deň znovu niekto iný z toho istého prieskumu tak som im povedal nech mi netlačia do hlavy kaleráby a už nech sa mi neopovážia volať, vtedy mi v priebehu týždňa 4 takéto čísla volali čo ma už vytočilo. Odvtedy bol pokoj. 🙂 Preto netreba nikde uvádzať údaje zbytočne kde to nie je nevyhnutné.

Príjemný deň prajem

frapper
26. nov 2014

Ale hádže sa tu vina na poisťovňu,veď na vine bola konkrétna sestrička,ona poskytla kontakt.Veď ten reprezentant by nevolal,keby to nemal od nej,ako by to vedel,že sa narodilo dieťatko.A nakoniec sestrička má určite z toho niečo keď dohodí kontakt a obchod sa uskutoční.

bsgliptov
9. dec 2014

Ja poznám jednu osobu, ktorej mamička robí sestričku a tiež mu takýmto spôsobom dohadzuje klientov, aspoň sa o to snaží. Presne ako píšete, je to o ľuďoch, ktorí túto profesiu vykonávajú a nechápem ich drzosť. Ináč neviem ako je to teraz ale keď som rodila ja, tak mi bol odovzdaný baby balíček po pôrode, mamičky určite viete, po prevzatí sa vypisoval taký lístoček, aj sa to podpisovalo. A istá poisťovňa bola sponzorom týchto balíkov a tak tie lístky sa jej odovzdávali a aj takýmto spôsobom získavali kontakty.

obchodnik
7. sep 2015

zdravim 🙂 zaujimave nazory 🙂 ja tam pracujem a nikdy som nevolal po par dnoch od narodenia..o 2 mes priblizne sa kontaktuje osoba..1. spolocnost ma 1,8mil klientov...2.najlepsia poistovna na SR..porovnajte si produkty s positovnami..dobra rada..su obchodnici ktory robia pre prachy a su co robia aby aj pomohli..ked pride k posit.udalosti sanky padaju damy a pani..kazdy sme iny predsa len..

danula2
5. júl 2017

kocky prosim pracuje niektora v alianz? mame farbicku, moj syn mal uraz, mal by ist zajtra na stehy vyber /7 dni po siti/, ale ochorela som
bude problem ked pojdem neskor, v pondelok na vyber? chirurg je s tym ok
bude s tym ok aj poistovna?
dakujem