Aký máte názor na životnú poistku?

danka275
25. jún 2013

Ako formou by sa Vám pačilo keby Vás chcel niekto osloviť osobne, telefonicky, letákom alebo prostredníctvom známeho? Robím si prieskum, ďakujem za každú odpoveď 😉

acer11
25. jún 2013

najlepšie žiadnou 😀

ivuska027
25. jún 2013

asi ziadnou najlepsie, ked potrebujem, najdem si poistovnu. Mam skusenost uz s tromi "chytrakmi" , ale nevedeli pruzne jednat, nemali informacie, otravovali v najnevhodnejsie chvili, vobec nerespektovali poziadavky. Juj, vsetky chlpy sa mi zjezili. Nikdy viac 😕 🙄

zuzana581
25. jún 2013

Čo ja viem, tak deťom sa nerobia životné poistky, ale sporenia s pripoistením.. Ja osobne proti poistkám nič nemám.. Čo sa týka finančných poradcov, tak to už je horšie, lebo dnes to robí každý "druhý" a je jedno, či ide od lopaty, alebo z krčmy (obrazne povedané).. Ludia nemajú na to vzdelanie a ani vystupovanie.. a potom sú otravní a kazia meno tým dobrým, čo vedia luďom fakt pomôcť.. Ja mám perfektnú finančnú poradkyňu a keby bolo viac takých, tak by nemali tak zlú povesť.. Čo sa týka tvojej otázky, tak ku mne by mal človek pristupovať nenásilne, ale sebaisto.. Hlavne by mal mať naozaj vela vedomostí o danej problematike.. Nie len rečičky, ale realne vedomosti z praxe.. A určite by mal byť od niekoho odporučený...

dejnas
25. jún 2013

nakoľko mám veľmi negatívne skúsenosti s finančnými poradcami, je pre mňa asi každá forma ťažko prijateľná 🙄

pani, ktorá nám vybavovala úver dokolečka opakovala konkrétnu sumu splátky, došla úverová zmluva a hopla - splátka vyššia o 500 Sk mesačne 😠 najskôr zatĺkala, vraj tú nižšiu sumu mi v žiadnom prípade nemohla povedať, ale mala som pri sebe papier, na ktorom si robila poznámky a to ju "usvedčilo", tam sama uvádzala tú nižšiu sumu splátky 😝 ... a nič... len aha, tak som sa zmýlila 😠 😠 akoby mala omyly úplne na dennom poriadku a ešte bolo čudné asi, že som sa nad tým pozastavila... 😖 najskôr som uvažovala, pod vplyvom emócií, že zmluvu nepodpíšem, načo mi ona tvrdila, že to nie je možné !!!! 😕 😠 čo je samozrejme ďalšia blbosť 😝 zistila som si všetko okolo toho sama....
pohár trpezlivosti pretiekol, keď som sa domáhala preplatenia nákladov za pobyt v nemocnici (bolo to v rámci životnej poistky, kedy som mala nárok na určitú sumu denne počas hospitalizácie), poisťovák sa na mňa úplne vykašľal a v konečnom dôsledku som si znovu musela všetko obehať, pozisťovať a pozháňať sama 🙄

takže teraz každý takýto telefonát okamžite ruším a považujem za vysoko obťažujúci... do letáku možno mrknem, ale inak putuje do odpadkového koša

po rokoch veľkej nedôvery sa nám úplne náhodu a hlavne "nenásilnou" formou prostredníctvom švagra podarilo nájsť jednu milú pani, fakt veľmi dobrú odborníčku v tejto oblasti, ktorá už niekoľko rokov "spravuje" všetky naše financie (úvery, poistky, sporenia)... má našu 100% nú dôveru, s nikým iným už tieto veci neriešime, vždy nám domov prinesie všetky podklady, vysvetlí, poradí 🙂 cítiť z nej pohodu, do ničoho nás netlačí

čiže ak by som to zhrnula, jedine na odporučenie, ale v mojom prípade by záležalo aj na tom, kto mi tú osobu odporučí.... švagor je veľmi rozumný, sám sa celkom dobre v týchto veciach orientuje, takže u nás mala aj preto naša súčasná poradkyňa "zelenú" 🙂

janicka11
26. jún 2013

podla mna ked clovek chce neaku poistku,sam si to obeha vsetko..

janie80
26. jún 2013

Najlepsie ziadne oslovovanie a otravovanie... Mne osobne sa stalo, ze syncek mal tyzden a uz mi pri dverach vyzvanali nejake zenske, ze mam male babatko a ci nechcem poistku... Nastastie s nimi rozpravala svokra, lebo ja by som im nakladla, co to su za sposoby - odkial vobec maju, ze sa maly narodil a ci im nie je proti srsti vyzvanat pri dverach ohladom poistky... Ked navyse vedia, ze je tam male babatko a teda zvonili tak, ze by aj mrtveho zobudili... 😠 A dalsia, tiez moja osobna, skusenost... Bola som odniest papiere na UPSVaR ohladom prispevkov a pridavkov, udala som tam aj telefon, ak by bolo nieco zle, nech ma nemusia predvolavat pisomne... O par dni mi vecer o osmej volala pani z uradu, ci si ju pamatam, ze som jej odovzdavala papiere a ci nechcem pre maleho poistku... 😠 Podla mna je toto dost nemoralny sposob ziskavania kontaktov na klientov... 😠
Ja za seba mozem povedat, ze ked nieco potrebujem, idem si za tym sama a neznasam, ked ma niekto obhana...

cecil36
26. jún 2013

Ziadnou, je to pre mna obtazujuce. Ak nieco potrebujem v tejto oblasti viem si nastudovat info a najst cloveka, ktory je v tom fundovany a ma referencie od ludi, ktorym verim. A mam rovnake skusenosti ako janie80, mna zas takto otravovala rok hlavna sestra z porodnice. Nechutne 😝

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vinifred
26. jún 2013

..čo je moc,to je moc.. 😀 osobne,kto sa mne natíska,tomu verím najmenej...a preto u mňa nepochodí... 🙂

anniera
26. jún 2013

My keď sme hľadali vhodnú poisťovňu na životné poistenie pre nás, deti a poistenie bytu a domácnosti, tak sme sa najprv s manželom približne dohodli na tom, čo by každé poistenie malo zahŕňať, približne akú sumu si môžeme dovoliť mesačne platiť a na aké obdobie to uzavrieť. Potom manžel pobehal po všetkých poisťovniach v meste (je ich požehnane) a všade predostrel naše požiadavky a potom doma sme hľadali čo bude pre nás najvýhodnejšie aby čo najviac spĺňalo naše požiadavky. V ponukách boli fakt veľké rozdiely, je dobré že sme si to takto dali dokopy a vybrali to, čo nám vyhovuje. Stálo to viac času ako keby sem prišiel nejaký poisťovák a spravil poistku rovno u nás doma, ale takto mám istotu, že sme si vybrali z danej ponuky to naj. Ide predsa o dlhé obdobie a aj dosť peňazí, tak prečo si nevybrať?
K tomu "otravovaniu", presne ako bolo písané vyššie. Zvonili pri dverách (už v pôrodnici dávajú echo známym, ktorí poisťujú), oslovovali ma na ulici s kočíkom či nechcem poistku, taktiež mi volali aj z niektorých poisťovní čo sa tam manžel zastavil len pre informácie a už otravovali. Liezlo mi to na nervy. Netreba im odpovedať: "nie ďakujem, nemám o poistku záujem". Ak sa ich chcete zbaviť nadobro, treba odpovedať: "Ďakujem, my už máme poistku." 😀 😀 😀

lejlla
26. jún 2013

ziadno...ked mam o poistku zaujem urcite si ju vyhladam a mam to bez toho ze “tuto si dajte,ta je najlepsia,najvyhodnejsia...“ neznasam ked by nadomnou v obyvacke alebo niekde stal poistovak a behom chvile sa musim rozhodnut a podpisat zmluvu.

brumka
26. jún 2013

ziadne otravovanie, kyzda clovek ked che poistku sam si pojde do institucie a daco si vyberie... mna nahnevala sestra v porodnici pri prepustani z nemocnice si opisala udaje z mojich paopierov a po case mi volala za poistku pre dceru a poslala mi vyplnene tlacivo, co je moc to je moc

angua27
26. jún 2013

za mňa leták, max. odporúčenie známeho.
bohužiaľ tým, že finančného poradcu robí už fakt každý druhý človek, sú tie skúsenosti mnohých veľmi zlé. ja mám šťastie na výbornú finančnú poradkyňu. je to moja dlhodobá kamarátka, ktorá sa časom dostala do tohto oboru. má moju plnú dôveru, spravuje mi všetky poistky, úvery, sporenia,... je fundovaná a keď niečo potrebujem, nájde. ja osobne nemám čas obiehať všetky poisťovne a finančné inštitúcie, ona to má v náplni práce. zatiaľ mi všetky veci vybavila načas, bez prieťahov a podľa môjho názoru dobre. 😉

lencika
26. jún 2013

ja si myslim ze ked ludia chcu poistku alebo nieco podobne, uz vedia ako sa dostat k takemuto cloveku, co im poskytne sluzby a podla mna je najlepsi kontakt cez znameho niet nad dobre odporucania, takze vzdy treba robit veci tak, aby som sa za to nemusela hanbit

linda20111
26. jún 2013

Pripajam sa k nazorom, ziadnou z uvedenych moznosti.. maximalne tak letakom, ak by som mala cas a naladu tak by som si ho mozno pozrela, ale urcite nie telefon a uz vobec nie osobne stretnutie, kedze kazdy ma dnes malo casu a hlavne mamicky s malym babom - nieje vhodne otravovat a vyzvanat v akomkolvek case. tiez mam skusenost s jednym "expertom" z allianz co mi vyvolaval asi 10krat kvoli poisteniu. nakonieco dosiahol ze som nad poistenim naozaj zauvazovala 🙂 ale nastastie mam rozum a nezobrala som tu hlupost co mi ponukal ale som si pozrela ponuky poistovni na internete a co sa mi pozdavalo tak som im poslala kontakt nech mi zavolaju ohladom osobneho stretnutia. prisla pani, urobila ponuku, nechala som si cas na rozmyslenie a potom som sa jej ozvala s nejakymi malymi zmenami a tak prisla druhy krat a vtedy sme to upravili a podpisali.

daniela242
26. jún 2013

Najlepšie žiadnou formou. Nemienim financovať platy poisťovákov svojími ťažko zarobenými peniazmi 😝

stanislavao
26. jún 2013

mam velku averziu voci akemukolvek obtazovaniu s ponukou cohokolvek. ked chcem poistku, tak si ju idem zhanat sama, resp. ja oslovim poistovacieho agenta. ziadne volanie, otravovanie osobne a pod u mna neuspeje, lebo kazdeho jedneho poslem do kelu. ci je to poistenie, odber elektriny, masazne podlozky, ci nejaky iny tovar, ci sluzba. zivotne poistenie je velmi dobra vec, lebo stat sa moze cokolvek a napr v pripade, ze sa nieco stane, vykrije to doplatenie hypoteky.

ribelina
26. jún 2013

ja si myslím že kto chce poistku a má na to prostriedky tak si nájde sám poisťováka najlepšie cez známeho a kto na to nemá peniaze ten sa nedá poistiť aj keby mu na zlatom podnose prišli ponuky.

bets
26. jún 2013

ziadnou z uvedenych moznosti. ja si najskor sama urobim prieskum trhu a nasledne oslovim financnu instituciu, ci uz ide o poistenie alebo uver. a vacsinou uz mame vytipovane institucie, kde veci funguju a tie oslovujeme, ine neriesim, aj keby tam produkty boli lacnejsie. skusenosti ukazali, ze v niektorych poistovniach prava ruka nevie co robi lava a pre mna dane poistovne aj niektore banky uplne prestali existovat, negativnych skusenosti uz mame dost, viac take skusenosti nemusim..... pre mna okrem ceny produktu je dolezita aj kvalita, nielen samotneho produktu, ale aj pristup a sluzby danej institucie, funkcny system, rychla komunikacia a i. a tieto veci lepsie vnimam, ked sama navstivim instituciu, nie cez tretiu osobu.

huxy
26. jún 2013

najskôr letákom,s podrobnými informáciami.určite telefonicky alebo osobne nie /teda osobne až vtedy,keby som sa už rozhodla pre konkrétnu poistku/.neznášam,keď ma telefonicky niekto obťažuje ponukami,niektoré info sú veľakrát podané nesprávne.

amouramour
26. jún 2013

moj nazor je, ze aj poistovne musia na niecom generovat zisk, to hovori asi za vsetko🙂)

mima4
26. jún 2013

Odmietam poistku, je to strata penazi, radsej si setrime peniaze a nefinancujeme nejake istitucie a ich jachty 😉

andrejka1974
26. jún 2013

ja mam nastastie poistovaka v rodine a tam maju deti a manzel poistku 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som za poistenie 🙂 🙂 🙂 🙂

milota164
30. jún 2013

asi ziadnou, ked budem mat zaujem najdem si info sama.

bubulka722
30. jún 2013

Robíš finančného poradcu a nevieš ako sa ľuďom dostať pod kožu? Tieto veci mám za sebou, kedysi som s tým začala a veeeľmi rýchlo skončila. Len pekné rečičky a prachy vo vreckách bánk a poisťovní. Na toto som žalúdok nemala a bolo mi protivné ľudí klamať a podvádzať pre svoj prospech v podobe nejakej provízie. Ich školenia boli len o tom ako manipulovať s klientom aby mi začal dôverovať a nakoniec podpísal pre neho nevýhodnú zmluvu, skrátka hnus. K odbornej stránke tejto veci skoro nič. 😝