Poistenie nehnuteľnosti

5. dec 2023

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či je možné mať nehnuteľnosť poistenú v dvoch rôznych poisťovniach a či v prípade poistnej udalosti plnenie poistník dostáva z obidvoch poisťovní?
Bolo mi povedané, že nie.
A v prípade životnej poistky je to také isté? Ďakujem.

zic
5. dec 2023

Nehnutelnost nie, zivotne ano... Asi logicky rataju s tym, ze je lahsie spalit barak na zhrabnutie napriklad 5 poistiek ako sa zabit aby si zhrabla (dedici) 5x nejaku ciastku

siska53
5. dec 2023

Ako pise zic. Mozes mat aj 10 poistiek na nehnutelnost, plnenie je mozne len z 1. Pri zivotke je to inak.

lenkahvh
5. dec 2023

@zic stručne a jasne! 🙂

autor
5. dec 2023

Ďakujem

nikol_marek
5. dec 2023

zivot nie je ocenitelny a preto mozes mat viacero poistiek, majetok je ocenitelny a ma svoju hodnotu a preto nie je mozne uplalatnit viacero PU bol by to podvod

jarka_black
5. dec 2023

Nehnuteľnosť môžete mať aj trojmo, ale plnenie bude vždy len z jednej - do výšky škody. Detto auto.
Životné poistenie: tiež môžete mať viac poistiek. Ale: pri niektorých pripoisteniach môžete mať plnenie zo všetkých, pri niektorých len z jednej zmluvy (pri uzatváraní ŽP uvádzate, či a kde máte ešte ŽP).

lukbe
6. dec 2023

Keď už je tu tu taká otazka, pri cestovnom poistení, ak je ich viac, je plnenie z oboch?

nikol_marek
6. dec 2023

@lukbe taktiez nie ved iba raz zaplatis za osetrenie/hospitalizaciu bol by to poistny podvod.

lukbe
6. dec 2023

@nikol_marek ďakujem, nastastie nebola som v takej situacii, ale cestujem a napr. človek má dve poistky, nieco si zlomí, išlo mi o tie dôsledky, nevyplýva to každej poistovni vyplatiť?

jarka_black
6. dec 2023

@lukbe Náklady na ošetrenie uplatňujete raz. Trvalé následky z úrazu z každej. (príklad)
Taktiež poistenie zodpovednosti: je zbytočné mať dve.

lukbe
6. dec 2023

@jarka_black ďakujem, dobre vedieť, niekedy tak vyjde,že dve.

nikol_marek
7. dec 2023

@lukbe ale pises o cestovnom poisteni tj naklady na osetrenie/ hospitalizaciu, zodpovednost, batozina .... nasledok urazu napr zlomenina patri do zivotneho al urazoveho poistenia.

mk1111111111
7. dec 2023

@lukbe aj my mame viac cestovnych poisteni. Pri udalosti sme vyuzili vyhodnejsiu. Samozrejme len jednu