Poistenie splácania hypotéky

lienkafoj
12. jún 2014

Viete mi rpsim poradit, kde by sa oplatilo dat si poistit hypoteku? V Prima banke, kde mame HU, mozeme dat postit splacanie len do 50.000. Nasa pozicana suma je kapanek vyssia a chceli by sme dat poistit splacanie /uraz, smrt, invalidita/ na celu sumu. Existuje vobec nejaka poistovna co toto riesi? Samozrejme v normalnej mesacnej sume.... Dakujem

lubomirspetko
1. okt 2014

@majuska77

Banky mávajú poistenie k úverom obvykle za vysoké sadzby alebo veľmi zlé podmienky. Vubka je asi jediná výnimka ale to tam teraz robia Cardif ak sa nemýlim...

majuska77
2. okt 2014

Ano Cardif

lubomirspetko
2. okt 2014

@majuska77 Tak ten má Vubka v súčastnosti celkom fajn nastavený 🙂

majuska77
3. okt 2014

hej,ja som spokojna..zrovna som na PN a som rada že mam vub 🙂

money
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
35slniecko
7. jan 2015

@lubomirspetko dobry den, mozem poprosit aj ja o vypocet? 90 000 eur mame dvaja na 30 rokov a mame 31 rokov. ako to je ked maju dvaja spolu HU? poistenie plati pre obidvoch? dakujem.

lubomirspetko
8. jan 2015

@35slniecko

Pozrite si http://www.transparentne.info/content/bankopois...

Poistenie platí pre oboch žiadateľov.

35slniecko
8. jan 2015

@lubomirspetko hypo mame vo vub, ale prave ideme refinancovat, zatial to vyzera na tatrabanku. mame si dat poistenie cez tatrabanku, alebo radsej zvlast cez nejaku poistovnu? dakujem

lubomirspetko
8. jan 2015

@35slniecko

Prečo akurát v tatre? Tam majú veľmi vysoké úroky na refinancovanie. V Tatre robia Uniqu ktorá je dosť okresaná.

Riešil by som skôr rizikové životné poistenie, prípadne Cardif si viete dojednať samostatne, napríklad aj u mňa..

35slniecko
8. jan 2015

@lubomirspetko prenesieme tam kde nam ponuknu najmenej, zatial unicredit aj tatrabanka nam ponukli 2,19%, sice tatra len na 3 roky, ale skusime vybavit na 5, manzel tam ma ucet a nechcu ho stratit 🙂 . nasa super vub nam ponuka 2,99%.
este mozno obehame nejake banky, ale podla netu som lepsie úroky nenasla. viete nam poradit, kam by sme mohli ist?
ja platim IZP v aegone 11 rokov, ale idem to konecne zrusit a namiesto toho radsej dam nejake rizikove. Kolko by stal mesacne ten Cardif? da sa to dat napr na 50 000 eur na 10 rokov? chceme dat mimoriadne splatky, tak preto ta suma a roky.
dakujem

frapper
11. jan 2015

@35slniecko aj v Allianz je na rizikové od 1.1.2015 zľava 20%,môžete si dať prepočítať.

lubomirspetko
12. jan 2015

@35slniecko

Cardif je okolo 9% z mesačnej splátky... Podľa balíku.

Napríklad Prima 2,2%, Mbank 2,09%. Ak máte záujem o pomoc s výberom najvýhodnejšieho úveru, napíšte mi správu.

radios01
13. jan 2015

@lienkafoj ahoj, chod na https://urazove-poistenie.sk/kalkulacka/

na smrť a trvale následky na sumu 78.000 EUR máš čisto urazové za cca 23 EUR mesačne, nie sú v tom choroby ale môžes si dať aj bolestné pri zlomeninách za 30 eur super poistka.

jarkaalexandra
15. jan 2015

Kto si chce zabezpečiť príjem a dôchodok na 100%? Treba myslieť dopredu, nie vtedy, keď je už neskoro. 😉

lubomirspetko
17. jan 2015

@jarkaalexandra

Trošku mimo tému nemyslíte??? 🙂 A ako zabezpečíte dôchodok na 100%??? 🙂

jarkaalexandra
18. jan 2015

@lubomirspetko áno, mimo tému, preklikla som sa nesprávne 🙂

sobcek
21. apr 2015

@lienkafoj Viem sa vám na to pozrieť a vypracovat ponuku cez Generali. Pracovala som osem rokov v troch bankach z toho dvoch najvacsich na Slovensku, takze velmi dobre viem, ako sa predava poistenie k uverom v banke doslova na kolene a najma ake ma krytie...:-/ Ako je vyssie spomenuté, pre prípad, že chcete pokryt náklady spojené s hypotékou sa vám oplatí rizikové poistenie, dokonca ponukame aj variant HYPO poistenie pre prípad smrti alebo invalidity. Z mojej strany by bolo vrcholne neprofesionalne ponukat vam zarucene super ponuku cez spravu alebo komentar bez posudenia vasej skutocnej situácie, myslím že takých expertov v maturitných oblekoch s kopou zaručených odporúčaní ako na poistke zbohatnúť je viac než dosť. 😉 Poprosím vás o kontakt na t.č. 0949 238 740 alebo mail dagmara.dankova@generali.sk

zuzka_puska
21. apr 2015

Ahojte 🙂 my máme tiež hypotéku, a poistenú ju nemáme. Dali sme si ako už vyššie ktosi písal, životnú poistku cez Generalli. Čiže ak by sa niečo stalo, poisťovňa nám vyplatí peniaze, a z tých sa uhradí naša hypotéka. Poistení sme ja , manžel aj dcéra. Platíme 62eur mesačne, máme v tom aj rôzne úrazové pripoistenia a tiež šetrenie.

melisssssa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melisssssa
21. apr 2015

Možem sa spýtat ? tí čo pracujete s poistkami viete mi povedat od kedy je čašník/čašnicka v rizikovej skupine stupeň 2?dakujem

zuzka_puska
21. apr 2015

@melisssssa tak pracujes s ludmi....ludia su kadejaki, nikdy nevies kedy nejaky psychopat prepadne podnik v ktorom pracujes.... a moze napadnut aj teba....cokolvek sa dnes deje, preto asi aj ta rizikova skupina 🙂 či???

melisssssa
21. apr 2015

ho tiež ma to napadlo..,lebo poistku mam uz dlhsie len mi volali , že treba zmenit , že casnik uz je 2.rizik.skup. a samozrejme zasa poistka sa zvýši..

sobcek
22. apr 2015

@melisssssa u nás je čašník stále 1. riziková skupina. Ale skutočne ťažko povedať prečo vám volali, to vie asi len ten poistovák 🙂 Každopádne ak by by vám radili poistku zrušiť a nanovo vypracovať kvôli rizikovej skupine, tak to nerobte a utekajte za niekym, kto vám upraví skupinu a v podstate cokolvek v zmluve BEZ rušenia. Zrušiť investičnú poistku (takú, na ktorej si sporíte) je najhoršie, čo môžete urobiť. Vy prídete o nasporené peniaze, poradca dostane novu proviziu za novu zmluvu a ked vas bude poistovat nanovo moze sa stat, že poistka bude vyššia, pretože sa vám zmenila životna situácia (napr. máte vyšší vek, zdravotny stav a podobne). A zase nie je dobre vykaslat sa na zmeny, ktore vam poistovna radi urobit, pretoze ak by nedajboze k niecomu dolo a nebudete mat aktualizovane udaje v poistke a upravenu poistku takpovediac na aktualnu situaciu, nedostanete od poistovne nič, žiadne poistné plnenie. A častokrát sa poistka zvýši možno o pár centov a možno ani nie, závisí od zmien.

melisssssa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sobcek
22. apr 2015

@melisssssa Ako som pisala vyssie tazko povedat, preco vám poistovak volal, mozno v danej poistovni skutocne doslo k nejakym zmenam a chce prerokovat viac veci 😒 V tom pripade, ked mate len rizikovku, tak si možete robit zmeny v podstate neobmedzene, ale pozor na to, že ked vam ktorekolvek pripoistenie zrusi, resp. da uplne nove, zacinate s aktualnym vstupnym vekom, pravdepodobne znova zdravotný dotazník a pripoistenie može byť vyššie, prípadne ak vám zruši celú poistku a nahradí novou tak bude drahšia (nemusí byť, ale spravidla je) A tiež si musíte uvedomiť, že s novou poistkou vam nabiehaju aj nove čakacie doby to znamená že napr ak by ste ochorela do 6mesiacov od uzatvorenia zmluvy nebudete mat poistne plnenie, pri niektorych ochoreniach do 3m, pri tehotenstve 9 m atd. Už ked sa date na to, že ste ochotna zniest riziko, že budete platit viac ako je 20e mesacne, mali by ste si velmi dobre rozmyslieť čo vsetko vam bude poistka kryť. Ci len prípad smrti, alebo napr. dvojnasobne krytie pri autonehode, PNky, hospitalizaciu a pod. Vsetky poistovne maju v podstate produkty na jedno kopyto, vsetko zavisi od toho, co klient chce a da sa namodelovat aj velmi dobra poistka za 20 - 25e. Možete mi do správy alebo mailu hodit bližšie info. Ale len ked chcete 🙂

martinko22
29. okt 2015
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

O poistení hypotéky sme napísali tento rozsiahly článok - http://www.pozicka.sr/poistenie-hypoteky-je-skutocne-potrebne/ - tam sa dozviete, či sa Vám to oplatí alebo nie. Treba si vždy uvedomiť, čo by sa mohlo stať a pripraviť sa aj na najhoršie....