Pokuta za rýchlosť a rodinný rozpočet

10. apr 2023

Ahojte, zaujímalo by ma ako to funguje v iných rodinách.Máme jedno auto,vodičák má iba manžel.Asi 2-3x v roku dostane pokutu za prekročenie rýchlosti (50-max 150e).Šoféruje asi 15rokov bez nehody.Dnes opäť pokuta 150e,som úplne vytočené,mám mesiac do pôrodu prvého dieťaťa ,čiže už mám len materskú ,muž zarobí 1500e v čistom,máme hypotéku ako väčšina mladých a on tak hlúpo riskuje 😡pritom teraz si nedopraje nič (potrebuje napr.jarné tenisky ),že potrebujeme dozariaďovať bývanie a ešte pár vecí pre malé.Má 35rokov,ja neviem kedy dostane rozum 🤦

lilyianka
10. apr 2023

Tak hold,bud nech jazdí podľa predpisov, inak musí rátať s pokutou.

ropucha6
10. apr 2023

Tak ked su mu prednejsie pokuty ako tenisky, hold, nie si jeho mama. Ty sa nestresuj pre taketo blbosti.

viestta
10. apr 2023

Ked nema rozum, tak nech ide na brigadu a zaraba na pokuty,

dilino
10. apr 2023

Neplatil by pokuty keby zbytočne nešiel rýchlo.To nie len že ved sa nič nestane no a stálo sa sú kontroli na cestách kvôli sviatkom.Radar ho mohol nafotiť hoci kde a nasledne ho zastavili.Zbytočné vydavky ktore nemusia byť.Teraz to bolo 150 eur potom to bude koľko 500 eur potom ta najvyššia 750 eur.

marsmykkok
10. apr 2023

150 eur to nie je prekročenie o pár kilometrov... Ako kde sa ponáhľa, do hrobu? Alebo je macher a potrebuje prebiehať iných? Poradiť neviem, ale tiež by sa mi to nepáčilo. Ja mám za 1é rokov 2 pokuty za rýchlosť, raz v obci som mala nové auto a neodhadla som nohu a išla som 63 omylom. Raz začiatok obce, kde bol ale na vine poľský kamion, ktorý som začala prebiehať už pred obcou, ale zámerne zrýchlil a chcel ma zablokovať a musela som aj ja dlho obiehať a ísť týchlo na začiatku obce, odstavili nás oboch.

sissy27
10. apr 2023

Ani my nevieme kedy tvoj muz dostane rozum 🤷‍♀️ u nas by si pokuty platil kazdy za seba zo svojho, rozpocet by to nijako vyznamne nenarusilo, napriek tomu sa snazime tymto vydavkom vyhybat.
Tazko tu radit, pokutu zaplatit treba a holt len z vasich penazi. Ak ju zaplati do 15dni, tak by tam mala byt tusim 1/3 “zlava”, tak nech to aspon neodklada. Kazdopadne viac ako prachy by mi vadila jeho nezodpovednost za volantom.

bu1bu
10. apr 2023

Prepáč, ale ak 2-3x ročne dostane pokutu do 150€ tak je úplný debil a nebezpečný vodič! Ja pre týchto ľudí nemám pochopenie... To nie je prekročenie o par km/h. Ja by som sa skôr obávala kedy najbližšie niekoho zraní / zabije ako o rodinný rozpočet.

pukina
10. apr 2023

nie je inak nejaky zakon podla ktoreho ked ho chytia viac krat, tak pride o vodicak alebo musi na psychotesty ci take nieco?

kaca222
10. apr 2023

V prvom rade to, že chlap nerobí sprostosti za volantom (nejazdí rýchlo) je pre mňa dôležitá vec, podľa ktorej som si vyberala partnera. Hovorí to niečo o jeho zodpovednosti.
A v druhom rade som muža upozornila, že ak dostane pokutu za rýchlosť, bude si ju platiť sám 😀 pretože niekedy prekročí, ale tak o 5, max 10 km/h (zatiaľ nedostal)

lauriik
10. apr 2023

No ak mate spolocny ucet tak si to tazko bude platit sam. Ak mate kazdy svoj tak neni problem. My si pokuty platime kazdy sam. Ja som dostala par krat za parkovanie, moj muz mal zo 3 krat za rychlost. Ale podotykam, ze 3x za 10 rokov co sme spolu. 3x za rok je podla mna trochu cez ciaru.

doriiis
10. apr 2023

@kaca222 ....do 10 km prekročenie rýchlosti sa nedostáva pokuta.To by si musela natrafiť na veľmi premotivovaneho fizla,ktorý si potrebuje splhnut u velenia.
@autor.....tvoj muž jazdí jak kkt a teba najviac trápia peniaze? Gratulujem k výberu manžela,zjavne je zodpovedný strasne

doriiis
10. apr 2023

Len aby ste mali predstavu....pokuty od 100€ do 150 € sa dávajú v prípade prekročenia rýchlosti: v obci o 21 - 25 km za hodinu,mimo obce o 31- 35 km za hodinu.

luccija
10. apr 2023

To musel dosť prekročiť...aj by som sa bála potom s ním jazdiť s dieťaťom.Je to nezodpovedné voči všetkým.Mohla si niečo rozumné kúpiť dieťaťu tiež by som bola nahnevaná, ale aj by som sa bála neznášam, keď niekto zbytočne riskuje

pink_lady
10. apr 2023

Ty vole že 2-3x rocne pokuta za rychlost, mám vldicak 15 rokov cca, jazdim každý den, aj mimo mesto, vacsie vzdálenosti a za rychlost som pokutu este nedostala. Jediný raz som dostala pokutu že som při cuvani narazila do stojaceho auta. Pre prekracovanie rychlostí nemám pochopenie

dzulik_
10. apr 2023

150€? No to by ma teda naštval 😅 ja som dostala 1x za 10 rokov čo šoférujem pokutu 10€ za prekročenie rýchlosti a už to mi bolo ľúto, že to nemuselo byť 😀 3x ročne dostať pokutu za rýchlosť je dosť hazard, takto plánuje jazdiť aj s vaším bábätkom v aute? 🫤

gabika128
10. apr 2023

2-3 x ročne pokuta je veľa, však to máte kopu peňazí na iné veci, len topánočky pre dieťa koľko stoja.. Ľudia čo dostávajú takto často pokuty za rýchlosť jazdia rýchlo stále, len radar ich zachytí málo. Z rozpočtu by som si presne toľko vybrala aj ja a išla na nejaký wellness.

tanyan
10. apr 2023

Buď nech sa naučí, kde treba dávať pozor na radar alebo ako sa rozprávať s policajtmi. Môj otec kedysi prekročil o 70 a zaplatil 20. 😉
Občas sa podarí, niektoré úseky sú ako pasca na vodiča. Ja som ešte v korunách dostala za rýchlosť 3000 - moja prvá a zatiaľ aj posledná za rýchlosť, iba som nebrzdila dole kopcom. Manžel zbieral skôr menšie - 10, 15, 20... Nejako to neriešime. Na chvíľu človek dáva trochu pozor, ale občas sa podarí. Nevidím to tak tragicky.

angela85
10. apr 2023

By ma fakt porazilo,to sú tak zbytočne vyhodené peniaze,akoze aj ja chodím rýchlejšie,ale len mimo obce a keď mám na to vhodné podmienky a predbieham minimálne. Vodičák mám 15 rokov a ani jedna pokuta,a šoférujem dosť. Manžel dostal pokutu,ako sme spolu tak asi tri krát,2x za rýchlosť v Čechách a to som zúrila,teraz naposledy to dostal ako darček k narodkam 🤭.

kristinapetronela
10. apr 2023

Šoférujem dlhooo asi 9 rokov a dostala som 2 pokuty aj to bolo len kôli autu ...niečo tam chýbalo alebo bolo naviac ( tmavé sklá) čiže mňa by to veľmi hnevalo .je N E Z O D P O V E D N Y

oli18
10. apr 2023

Zasrany frajer, zobrat mu po troch prekroceniach vodicak na 10 rokov. 🤢

aalt
10. apr 2023

Len prihoda, ze znamy takto podobne platil "bezne" pokuty za rychlost. tiez mozno +/- 2x rocne. Az kym nebol ucastnik nehody a tam mu to potom zratali. Hromadna havaria. Nebol hlavny vinnik, ktory to spustil, ale neubrzdil pri retazovke na dialnici - cize hlavne odstup, aj ked pomaly tiez nesiel. Riadna pokuta a hlavne prisiel na cas o vodicak, hlavne pre to, ze mal zaznamy o prekroceni rychlosti ... Takze bacha, jedna vec je pokuta a dalsia ze dovtedy sa chodi s krcahom po vodu ... a to nehovorim, ze moze byt rad, ze sa nikdy nikomu nic nestalo.
Ale na druhej strane fak tmusim uznat, ze na SK su obmedzenia rychlosti (hlavne "docasne") casto uplne postavene na hlavu.

andrejka1974
10. apr 2023

No stane sa ja tiež občas dostanem pokutu,viem že je to skrz cez rozpočet ale proste sa to občas stane ja bežné pokuty nedostávame,ale minulý rok som mala fakt šťastie dostalo som ich asi päť ale len jednu za rýchlosť a chlapské ego je ťažké aj na plyne neboj všetko sa dá zvládnuť a na budúce si dá lepší pozor

anjelicek26
10. apr 2023

Ja som rada, ze mame v nemecku bodovy system a nestoji to len €, ale pekne sa tie priestupky zrataju v bodoch a potom bye bye vodicak na dlhu dobu...

Co tym chcem povedat - normalne si s muzom sadni, ze ci sa ti chce zabit volakde. To nie je o peniazoch, ale o tom, ze jazdi pravidelne a prirychlo, riskuje, ze ho niekto prehliadne, neodhadne, akou rychlostou sa ruti a zoberie mu prednost, lebo keby siel normalne to stihol a nehoda to moze byt fatalna

Ma zenu, deti, zavazky, co bude, ked sa zabije? Co realne bude z jeho rodinou? Uplne trosky... ale tak bol tam "skor" lebo siel rychlo o asi kolko, minutu? Dve? Tri? Omg fakt...

quaxi
10. apr 2023

kamoska ma na toto super system. Ked dostane chlap pokutu, tak rovnaku sumu musi este dat jej, a ona si za to provokativne kupi nieco co on totalne neznasa (napriklad dvadsiatu totalne zbytocnu kabelku). Pokuty ma teda 2x vyssie a ona ma aspon nejaku utechu 😀 A veru velmi rychlo ho preslo machrovanie, ze z Bratislavy do Nitry to zvladne za 45min 😀
Ten tvoj ked 3x rocne dostane pokutu a este v takej vyske, to je uplne jasne ze jazdi stale ovela rychlejsie nez je povolene, lebo tych hliadok zas az tak vela nie je. Takze klasicky bezcharakterny ohrozovac cudzich zivotov co si mysli ze je majster sveta a on moze jazdit ako chce. Treba mu hlavne davat sustavne velmi jasne najavo, ze to je spravanie ktorym pohrdas, aj cele okolie by ta malo podporit, nech mu je jasne ze v dnesnej dobe toto zbytocne machrovanie uz davno vyslo z mody.

deti95060810
10. apr 2023

2-3 krát ročne? by som sa bála o vodičák...

alfged
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
10. apr 2023

No mňa by roztrhlo od jedu. Nech sa začne správať zodpovedne, zachvilu bude otcom.

orangiiina
10. apr 2023

A ako casto jazdi, je vodič z povolania? Inak by som mojho roztrhla. Keďže je auto pisane na mňa, pokuta by prišla mne a ja mám zápis. Za 7 rokov mu prišla jedna pokuta, takze tvoj muž bohvieaký vodič teda nie je.

evaachesa
10. apr 2023

A takýto nezodpovedný a nebezpečný šofér bude voziť vaše dieťa...no neviem či by som to riskovala. Neskutočne by som sa bála že jedného dňa to nezostane len pri pokute ale spôsobí tragédiu! Ten tvoj pretekár by potreboval poriadne prefackať. 🤨

moonlight1210
11. apr 2023

Takze vlastne prekracuje rychlost celkom casto, no iba 2-3x ho chytili. Neverim, ze kazdy raz, co mal tazku nohu na plyne, tak ho hned aj zmerali. A ze teda iba 2-3x prekrocil rychlost za rok.

Takze je to vlastne nebezpecny vodic, co mal to stastie, ze este nehodu nesposobil. No vdaka tomu si sebadoveruje za volantom, ako to ma vsetko pod kontrolou a zvlada to, ze ochotne riskuje stale.

Okrem toho, ze si musite vzdy pri kazdej pokute nechat zajst chut na veci, co by ste viac potrebovali, lebo on ochotne a rad radsej plni statnu kasu na vyplaty statnych pracovnikov, by som mu povedala, ze si chcem urobit vodicsky a s dietatom budem jazdit radsej sama.